PRESS GLASS SA

pakiet medialny

KontaktZakład w Miętnie Zakład w Tczewie Zakład w Tychach

NASZA WIZJA

Od początku naszej działalności mamy jasną wizję. Budujemy nowoczesną, dynamiczną i aktywną globalnie organizację, która przyczynia się do rozwoju swoich Partnerów Biznesowych i tworzy wartościowe miejsca pracy.

Naszą misją jest wzmacnianie konkurencyjności naszych Klientów przez zaspokajanie ich wymagań.

Oferujemy naszym Partnerom Biznesowym wartość dodaną, którą rozumiemy jako wzbogacanie naszych produktów, usług i rozwiązań o nowe, lepsze cechy i wartości.

STAŁY ROZWÓJ

Naszą działalność rozpoczęliśmy w 1991 roku, a nasze szyby wytwarzaliśmy w jednym zakładzie zlokalizowanym w Polsce. Naszą ofertę kierowaliśmy do producentów stolarki okiennej. W ciągu pierwszych 10 lat staliśmy się największym polskim producentem szyb zespolonych.

W roku 2001 rozpoczęliśmy sprzedaż do innych krajów, budowę kolejnych zakładów produkcyjnych w Polsce oraz rozszerzanie asortymentu dla nowych segmentów rynku.

Dzięki zaufaniu jakim Klienci obdarzyli nas i reprezentowane przez nas wartości, po kolejnych dziesięciu latach działalności staliśmy się wiodącym europejskim dostawcą płaskiego szkła przetworzonego dla budownictwa.

W 2014 roku powstały nasze pierwsze spółki poza Polską, a w 2015 pierwsze zagraniczne zakłady produkcyjne. W tym czasie rozpoczęliśmy również rozwój poprzez przejęcia spółek z branży produkcji i przetwórstwa szkła.

Obecnie nasza produkcja przekracza 8,8 mln m2 szyb zespolonych rocznie. Współpracujemy z kilkuset stałymi odbiorcami w Europie i na innych kontynentach. Do wyprodukowania wszystkich rodzajów naszych produktów wykorzystujemy rocznie około 20 mln m2 szkła bazowego.

Globalnie nasze produkty oferujemy pod marką PRESS GLASS, a dla rynku mieszkaniowego w Wielkiej Brytanii również pod marką GLASS SYSTEMS.

POTENCJAŁ PRODUKCYJNY

W Europie oraz Ameryce Północnej posiadamy w sumie 14 zakładów produkcyjnych o łącznej powierzchni 191.000 m2 . Są one zlokalizowane w Polsce, Chorwacji, Wielkiej Brytanii oraz w Stanach Zjednoczonych. Ich położenie, moce produkcyjne, zakres certyfikacji oraz asortyment, jako jedyni w tak wydajny sposób dopasowaliśmy do zapotrzebowania obsługiwanych rynków.

Każdy z zakładów specjalizuje się  w wytwarzaniu innego asortymentu i spełnianiu odmiennych wymagań, a wszystkie razem tworzą wydajny system powiązań. W naszych zakładach dysponujemy 44 liniami do produkcji szyb zespolonych i 23 piecami do hartowania, w tym dwoma specjalistycznymi piecami do gięcia szkła. Dziennie produkujemy do 30.000 m2 szyb zespolonych. 

PRZEWAGA TECHNOLOGICZNA 

W celu zapewnienia produktów najwyższej jakości korzystamy z najnowocześniejszych maszyn uznanych producentów. Podstawę stanowią linie do cięcia LISEC i HEGLA, linie do zespalania i zatępiania krawędzi LISEC oraz piece do hartowania i gięcia szyb GLASTON/TAMGLASS. Ich uzupełnieniem są linie do obróbki mechanicznej szyb BENTELER i HEGLA oraz piece do testów HST firmy TMB.

Szczególnie zaawansowane technologicznie procesy wykonujemy przy pomocy linii do produkcji szyb laminowanych BENTELER, autoklawu SCHOLZ oraz maszyn BÜRKLE, TESOMA i DIPTECH do produkcji szyb emaliowanych i z nadrukami.

Pomagamy wskazywać naszym dostawcom wyposażenia kierunki rozwoju. Uczestniczymy w testowaniu i wdrażaniu nowych technologii. W oparciu o wprowadzane nowości stale zwiększamy i modernizujemy park maszynowy. W ten sposób zdobywamy i utrzymujemy przewagę technologiczną.

INDYWIDUALNE WSPARCIE KLIENTA 

Wspólnie z Klientami budujemy indywidualny, satysfakcjonujący obie strony, długotrwały model współpracy. Realizujemy aktywne działania mające na celu wyszukiwanie efektywnych rozwiązań, zapewniających naszym Odbiorcom optymalizację produkcji.

Jesteśmy otwarci na wprowadzanie nowych produktów i rozwiązań, a Klienci są naszymi inspiratorami. Stały zespół prowadzący zlecenia zapewnia sprawny i terminowy przepływ informacji na każdym etapie.

Oferujemy naszym Klientom system automatycznego wczytywania zamówień, potwierdzania ich terminu realizacji oraz pobierania specyfikacji dostaw. Gwarantujemy kompleksowość i terminowość. Nasi Partnerzy Biznesowi mogą liczyć na szybką reakcję w ich momentach krytycznych i specjalne ścieżki realizacji zamówień serwisowych. 

NOWOCZESNA LOGISTYKA

Nasze wyroby regularnie dostarczamy do Odbiorców w całej Europie oraz w Ameryce Północnej. Ponad połowa z nich współpracuje z nami na stałe dłużej niż 10 lat. Produkty transportowane są do naszych Klientów na łączną odległość powyżej 1.000.000 km każdego miesiąca.

W Europie realizujemy do 150 dziennych wysyłek samochodowych, z przeprawami promowymi, na odległość do 3500 km. Korzystamy z własnych środków transportu oraz współpracujemy z doświadczonymi przewoźnikami międzynarodowymi. Organizujemy również transatlantyckie morskie wysyłki kontenerowe i transporty lotnicze. 

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ

Jesteśmy partnerem markowych producentów okien stawiających dostawcom wysokie wymagania. Podwyższona jakość produktów to warunek konieczny do prowadzenia współpracy. Często wymaga to od nas stosowania dodatkowych procedur certyfikacyjnych dla komponentów oraz zmienionego toku produkcyjnego, zapewniającego lepsze parametry i dłuższy okres gwarancji.

Nasze produkty dostosowane są do wymagań norm ogólnoeuropejskich i północno-amerykańskich przepisów obowiązujących w poszczególnych krajach oraz indywidualnych ustaleń z Odbiorcami. Cała europejska oferta produktowa spełnia wymagania oznakowania CE, a oferta amerykańska wytyczne ASTM. Wszystkie zakłady objęte są systemem zarządzania produkcją ISO 9001. 

SZEROKI ASORTYMENT

Jesteśmy firmą niezależną finansowo i organizacyjnie, dzięki czemu oferujemy produkty wszystkich największych dostawców: AGC Glass, Euroglas, Fenzi, Guardian, IGK Isolierglasklebstoffe, Kömmerling, Pilkington, Rolltech, Saint-Gobain Glass, Technoform.

Zapewniamy niezależne i obiektywne doradztwo w zakresie doboru komponentów do naszych produktów. Naszą ofertę kształtujemy w zależności od konstrukcji produktu gotowego, miejsca zastosowania, założonej metody przetworzenia i wymaganego czasu realizacji.

NASZE WYROBY KIERUJEMY DLA RYNKU:

- commercial

- residential 

 

PRZETWARZAMY SZKŁO DLA PRODUCENTÓW:

- stolarki okiennej i drzwiowej

- fasad

- przeszkleń i konstrukcji wewnętrznych

- ekranów akustycznych 

 

 POTENCJAŁ KOOPERACYJNY

Jesteśmy dobrze przygotowani na dalszy, jeszcze bardziej intensywny rozwój. Posiadamy odpowiednie zaplecze produkcyjne, park maszynowy i zespół doświadczonych pracowników.

Ciągle zwiększamy możliwości wykonawcze i optymalizujemy stopień koncentracji produkcji. 

Wyprodukowaliśmy do tej pory ponad 70.000.000 m2 szyb.

Skupiamy się na zdobywaniu i utrzymywaniu przewagi technologicznej nad naszymi konkurentami. Wprowadzając innowacyjne komponenty, procesy produkcyjne i systemy obsługi, trwale podnosimy jakość naszych produktów.

Wieloletnie doświadczenia rynkowe naszych Klientów potwierdzają, że nasz biznes jest oparty na budowaniu długotrwałych, wzajemnych relacji. Wiemy jak ważne jest dotrzymywanie obietnic, zwłaszcza w zakresie jakości i terminowości dostaw. 

 

 

 

 

 

 

Aktualności PRESS GLASS SA

Press Glass i Guardian Glass wspierają budowę drugiego polskiego Domu Fundacji Ronalda McDonalda

2020-06-02

Press Glass i Guardian Glass wspierają budowę drugiego polskiego Domu Fundacji Ronalda McDonalda

Press Glass, czołowy europejski producent szyb, we współpracy z jednym ze swoich globalnych dostawców szkła, firmą Guardian Glass, dołączyli do grona partnerów wspierających budowę „domu poza domem w czasie choroby dziecka” w Warszawie.

Komunikat Press Glass w sprawie sytuacji związanej z koronawirusem (COVID-19)

2020-05-22

Komunikat Press Glass w sprawie sytuacji związanej z koronawirusem (COVID-19)

Wiceprezes Zarządu PRESS GLASS S.A. Tomasz Wozowicz wystosował do zainteresowanych komunikat dotyczący wpływu pandemii koronawirusa (COVID-19) na działalność grupy.

Realizacja PRESS GLASS z zastosowaniem szkła giętego 3D GLASS

2020-03-13

Realizacja PRESS GLASS z zastosowaniem szkła giętego 3D GLASS

Nordstan to największe centrum handlowe zlokalizowane w centrum Goteborgu w Szwecji. Budynek wita wszystkich przechodniów i odwiedzających elewacją ze szkła 3D GLASS.

Więcej

Produkty i usługi PRESS GLASS SA

Szyby zespolone ze szkłem hartowanym

Szyby zespolone ze szkłem hartowanym

Szkło jest materiałem z natury kruchym. Dzięki procesowi hartowania w jego strukturze dokonują się zmiany naprężeń wewnętrznych, powodujące wzrost wytrzymałości na zginanie. Szkło hartowane to bezpieczeństwo. Jego rozbicie powoduje rozpad tafli na małe cząstki o tępych krawędziach. Cecha ta sprawia, iż szkło hartowane...

Szyby zespolone ognioodporne

Szyby zespolone ognioodporne

  Klasyfikacja   Oferowane produkty spełniają uwzględniane w normach budowlanych dwa podstawowe kryteria:   szczelności ogniowej (klasa E), tworząc barierę przed przedostawaniem się do sąsiednich nie objętych pożarem pomieszczeń: ognia, dymu i gazów - szkło typu PYROBELITE; szczelności i...

Szyby gięte

Szyby gięte

Szkło budowlane kojarzone jest przede wszystkim z płaskimi powierzchniami fasad, ścianek działowych, jak również elementów mebli. Ma ono również jednak całkiem inne oblicze w którym uzyskuje "trzeci wymiar".  W procesie gięcia, szkłu nadawana jest nowa jakość funkcjonalna...

Więcej

Filmy PRESS GLASS SA

G2A Arena – harmonijne odwzorowanie sferycznych kształtów z płaskich formatek szkła

G2A Arena – harmonijne odwzorowanie sferycznych kształtów z płaskich formatek szkła

G2A Arena w Jasionce k. Rzeszowa to największy obiekt kongresowo-wystawienniczy w regionie podkarpackim. Na potrzeby wykonania wszystkich przeszkleń zewnętrznych, w tym m.in. przeszklenia fasady, świetlika dachowego oraz szklanej kopuły, PRESS GLASS dostarczył ponad 8 tys. mkw. szyb zespolonych ze szkłem selektywnym typu 70/37.

PRESS GLASS dla Domu Ronalda McDonalda

PRESS GLASS dla Domu Ronalda McDonalda

Hotel o powierzchni 1400 m² zaprojektowano tak, aby osoby w nim przebywające czuły się możliwie jak najbardziej komfortowo. Sprzyjają temu m.in. liczne przeszklenia, które zapewniają poszczególnym pomieszczeniom odpowiednio duży dostęp do światła dziennego. Jednym z Partnerów Domu, czyli przedsiębiorstw zaangażowanych w jego...

Wieżowiec Q22, czyli szklane innowacje

Wieżowiec Q22, czyli szklane innowacje

Q22 to strzelisty budynek ze szklanymi elewacjami, wykonanymi z wykorzystaniem szyb zespolonych PRESS GLASS. W realizacji użyto w sumie ponad 25 tys. m² szyb zespolonych. Elewację stworzono z zastosowaniem nowatorskiej technologii, a na dachu wykorzystano innowacyjne systemy fotowoltaiczne.

Więcej