TEKNOS SP. Z O.O.

pakiet medialny

Kontakt

TEKNOS SP. Z O.O.
ul. Piotra Bardowskiego 8
03-888 WARSZAWA

[mapa]
tel.: 022 678 70 04
e-mail: biuro@teknos.com

http://www.youtube.com/user/akademiateknos

Fabryka Teknos w Vamdrup (Dania) Produkcja okien drewnianych: aplikacja natryskiem Centrum Kompetencji Technicznej

O Grupie Teknos

Założone w 1948 roku przedsiębiorstwo z siedzibą główną w Helsinkach zalicza się do największych europejskich przedsiębiorstw w rodzinnym posiadaniu. Grupa Teknos zatrudnia 1000 osób w 11 europejskich oddziałach. Najważniejszymi produktami grupy są systemy powłok dla przemysłu obróbki drewna oraz mokre i proszkowe farby do metalu. Teknos zajmuje się rozwojem, produkcją i dystrybucją ponad 2000 różnych produktów. Duży nacisk kładziony jest na tworzenie innowacyjnych i zgodnych z obowiązującymi przepisami  ochrony środowiska powłok przemysłowych. Teknos intensywnie inwestuje  w badania i rozwój - ponad 150 zatrudnionych pracuje nad rozwojem produktu i technologii. Fabryki produkcyjne znajdują się w Finlandii, Danii, Szwecji i Niemczech.

  • Segment  farby przemysłowe do metalu / przemysł ciężki
Asortyment obejmuje produkty od tradycyjnych farb alkidowych do technicznie zaawansowanych powłok na bazie poliuretanu z możliwością aplikacji na metal, tworzywa sztuczne i powłoki mineralne. Produkty stosowane sa przy zabezpieczaniu antykorozyjnym mostów, elektrowni, rafinerii ropy naftowej oraz konstrukcj stalowych.
  • Segment farby proszkowe
Teknos jest liderem rynku farb proszkowych w krajach skandynawskich i w Rosji. Farby proszkowe produkowane są na bazie żywic epoksydowych, poliuretanowych i epoksydowo-poliuretanowych.
  • Segment przemysłowa obróbka drewna
Segment przemysłowej obróbki drewna wraz z centrum kompetencji w Vamdrup w Danii obejmuje systemy powłok marki GORI Industry i Teknos. Farby znajdują zastosowanie w produkcji drewnianych okien i drzwi, mebli ogrodowych, desek szalówkowych, jak również drzwi wewnętrznych, paneli, podłóg, schodów i mebli.
  • Segment farby i lakiery dekoracyjne

Asortyment obejmuje serie BIORA, EKORA, WOODEX, FUTURA, NORDICA, HELO, NATUREX, SILOKSAN i in., do stosowania na zewnątrz oraz wewnątrz budynków.    

 

SEGMENT PRZEMYSŁOWA OBRÓBKA DREWNA  

DORADZTWO TECHNICZNE I SPRZEDAŻ - POLSKA dostępne tutaj Produkty przemysłowe do drewna - Teknos

 

Aktualności TEKNOS SP. Z O.O.

Nowe bezbarwne powłoki nawierzchniowe o wysokim stopniu ochrony UV

2014-08-27

Nowe bezbarwne powłoki nawierzchniowe o wysokim stopniu ochrony UV

Bezbarwne powłoki nawierzchniowe o wysokim stopniu ochrony UV stanowią klucz do naturalnie pięknych i trwałych okien drewnianych.

Mazurskie regaty Teknos Sailing Tour

2013-07-16

Mazurskie regaty Teknos Sailing Tour

Teknos Sailing Tour to coroczna impreza szkoleniowo-integracyjna organizowana przez Teknos.

Więcej

Produkty i usługi TEKNOS SP. Z O.O.

biora 4

BIORA 4

BIORA 4 fińskiej firmy Teknos jest nowym produktem z serii farb wewnętrznych BIORA. Wodorozcieńczalna lateksowa farba akrylowa jest łatwa do nakładania i tworzy matową powierzchnię. Biora 4 jest bezpieczna do stosowania, gdyż nie zawiera rozpuszczalnika – z powłoki paruje jedynie woda. Produkt jest zakwalifikowany do wysoce...

UVILUX SEALER 1456; Uszczelniacz

UVILUX SEALER 1456; Uszczelniacz

Zastosowanie Do powlekania laminatów, drewna masywnego, porowatych płyt drewnianych np. MDF, wiórowych. Posiada dobre właściwości przyczepności na płytach melaminowych i sękach drewna sosnowego.  Do stosowania na drewno masywne, laminaty, MDF i płytach melaminowych  Metoda aplikacji: nakładarka walcowa,...

AQUA FILLER 1100; podkład

AQUA FILLER 1100; podkład

Zastosowanie   Do stosowania wewnątrz budynków na drewniane listwy i drzwi, MDF i płyty pilśniowe Do stosowania na MDF Metoda aplikacji: natrysk  Dostępny w białym kolorze Zalety produktu AQUA FILLER 1100 daje powłokę o dużej objętości, którą można pokrywać wodną farbą. Szybkoschnący i...

Więcej