Unilink Poland

pakiet medialny

Kontakt

Unilink Poland
Kaliska 6
62-300 Września

[mapa]
tel.: 61 640 24 23 centrala
e-mail: c.bachorz@unilink.be
tel.: +48 728 547 889
tel.: 728 547 889 Celestyn Bachorz
Fax: 61 640 24 23

Unilink Poland

 Połączenie z LiczOkno kompletne!

Niewątpliwą i główną zaletąprogramu Uni_Link jest współpraca z niemal wszystkimi programami konstrukcyjnymi dostępnymi na polskim rynku.  Uni_Link pozwala  na import danych z programów konstrukcyjnych takich jak: SchueCAL+ MCO, Chacal, WinPro, Wictop,  Stolcad, Adulo, LogiKal oraz wszelkimi odmianami programów Fikabo Software takich jak: Alicad,  Alucad,  BlyExpert, MB-Cad, PonzioTech, Reynal, Sapa Designer, Yawal Constructor. Ostatni etap jakim był eksport obróbek do centrów obróbczych dla drzwi i okien przesuwnych został ukończony. Tym samym jest już dostępne pełne sterowanie piłami i centrami obróbczymi z poziomu LiczOkno w dla każdej możliwej konstrukcji i w każdej możliwej konfiguracji profili.

 

 Geneza 

Pomysłodawcą tworzenia firmy w Polsce był Jan Vandyck, właściciel belgijskiej firmy Uni_Link. Rozpoczynał on karierę u największego dostawcy maszyn do produkcji okien i drzwi w Belgii. Montował, naprawiał oraz serwisował maszyny wszystkich producentów. Podczas kontaktów z klientami, głównie producentami okien i drzwi, czy to w Belgii, Anglii  lub w jeszcze innym kraju, zawsze spotykał się z jednym dużym problem: sterowanie obrabiarkami CNC. Każdy producent maszyn tworzył swoje oprogramowanie, zmieniał wersje, a to wprowadzało duże zamieszanie – szczególnie w sytuacjach, kiedy w jednym zakładzie pojawiało się kilka różnych maszyn i profile różnych systemodawców.

Tak powstała uniwersalna platforma do sterowania maszynami w naszej branży pod nazwą: Uni_Link

Kolejnym, bardzo ważnym krokiem było powiązanie programów konstrukcyjno kalkulacyjnych z programem Uni_Link. Przy współpracy z głównymi systemodawcami profili aluminiowych dopracowano import z programów SchuCal, Viktop oraz LogiKal


Działania w Polsce

 Połączenie z LiczOkno kompletne!

Niewątpliwą i główną zaletąprogramu Uni_Link jest współpraca z niemal wszystkimi programami konstrukcyjnymi dostępnymi na polskim rynku.  Uni_Link pozwala  na import danych z programów konstrukcyjnych takich jak: SchueCAL+ MCO, Chacal, WinPro, Wictop,  Stolcad, Adulo, LogoKal oraz wszelkimi odmianami programów Fikabo Software takich jak: Alicad,  Alucad,  BlyExpert, MB-Cad, PonzioTech, Reynal, Sapa Designer, Yawal Constructor. Ostatni etap jakim był eksport obróbek do centrów obróbczych dla drzwi i okien przesuwnych został ukończony. Tym samym jest już dostępne pełne sterowanie piłami i centrami obróbczymi z poziomu LiczOkno w dla każdej możliwej konstrukcji i w każdej możliwej konfiguracji profili.

 

Droga do sukcesu
W Polsce dopiero zaczynamy. Mogę z doświadczenia w innych krajach Europy powiedzieć, że brakuje nam rąk i głów do pracy. Telefon w centrali w Belgii dzwoni bez przerwy. Dzwonią nowi klienci z branży i nie tylko, z prośbą o przygotowanie oprogramowania, z którego mogliby korzystać przy automatyzacji poszczególnych procesów produkcyjnych. Dla niektórych klientów opracowaliśmy nawet specjalne wiertła, idealnie przystosowane do ich obecnych i nowych maszyn. To brzmi może trochę dziwnie, ale to się wiąże z faktem, że Jan Vandyck przez całą karierę zawodową zajmował się rozwiązywaniem problemów. W zeszłym tygodniu stałem obok niego, kiedy zadzwonił klient ze Szkocji. Widziałem wielki uśmiech na twarzy Jana, kiedy na każde następne pytanie od Szkota, który o nas słyszał od partnera biznesowego, odpowiadał ze stanowczym „Yes, we can”. Wiem, brzmi to trochę jak slogan reklamowy, ale sytuacja opisana przez tego producenta szkockiego, z maszynami, którymi nie jest z w stanie sterować, to typowa dla nas sytuacja. Klient ma problem. My jesteśmy od tego, żeby go rozwiązać. Przedwczoraj zadzwonił polski klient. Kupił nową maszynę do obróbki okien z PVC. Sprawdziłem z Janem, czy „damy radę”, a on się bardzo cieszył z pytania. Okazuje się, że on marzył o tym, żeby móc dla tej poszczególnej maszyny przygotować specjalną wersję Uni_Link. W takim przypadku klient płaci normalną cenę z naszego standardowego cennika, bez dodatkowych kosztów przygotowania oprogramowania. Niektórym może to się wydawać mało praktyczne lub nieekonomiczne. Dla nas to czysta pasja.

Aktualności Unilink Poland

Unilink Poland i wdrożenie pierwszego w Polsce centrum FOM Industrie LMX650

2020-09-23

Unilink Poland i wdrożenie pierwszego w Polsce centrum FOM Industrie LMX650

Unilink Poland z Wrześni wziął udział we wdrożeniu nowego, pierwszego w Polsce centrum obróbczo-tnącego FOM Industrie LMX650.

Połączenie Uni_Link z LiczOkno już kompletne

2015-12-14

Połączenie Uni_Link z LiczOkno już kompletne

Ostatni etap, jakim był import danych z programów LiczOkno firmy Fikabo Software dla drzwi i okien przesuwnych, został ukończony.

Uni_Link coraz popularniejszy w Polsce

2013-12-12

Uni_Link coraz popularniejszy w Polsce

W Polsce i w sąsiednich krajach Uni_Link robi się coraz popularniejszy wśród producentów okien, drzwi i fasad. Klientom bardzo podoba się prostota w obsłudze oprogramowania.

Więcej

Produkty i usługi Unilink Poland

Uni_Link

Uni_Link

  Uni_Link  jest niezależną platformą przeznaczoną dla producentów okien, drzwi i fasad opartej na profilach aluminiowych i stalowych. Jego główną i niewątpliwą zaletą jest współpraca z niemal wszystkimi programami konstrukcyjnymi dostępnymi na rynku takimi jak: Schuco, Wicona, A+W Cantor oraz...

od 4 500,00
Konwerter Step File

Konwerter Step File

Dla klientów używających do tworzenia konstrukcji programu Autodesk Inventor oferujemy Konwerter_STEP_File , który umożliwia automatyczne utworzenie w Uni_Link gotowej do eksportu  zoptymalizowanej listy cieć wraz z kompletem obróbek i wysłanie ich do...

od 4 000,00
Product_Builder

Product_Builder

  Dla pozostałych producentów produkujących powtarzalne elementy oparte na   profilach oferujemy własny program konstrukcyjny Product_Builder.  Program ten obsługuje powtarzalną produkcję nietypowych   drzwi, okien, świetlików,  ogrodów zimowych, balustrad, balkonów,...

od 3 500,00
Więcej