Kontakt

Profix narzędzia ręczne i elektronarzędzia
ul. Dobra 3
05-152 Czosnów

[mapa]
tel.: +48 22 78 59 600
e-mail: profixtools@profix.com.pl

Profix narzędzia ręczne i elektronarzędzia

Firma zatrudnia 250 pracowników i jest jednym z największych dystrybutorów narzędzi i elektronarzędzi w Polsce. Odpowiada za cały proces zakupu towarów od producentów. Zarządza i organizuje sieć handlową, produkuje pod markami własnymi, prowadzi obsługę logistyczną, realizuje planowe działania marketingowe. Wspiera swoich odbiorców wspólnymi działaniami marketingowymi.

Nasze marki

W ofercie PROFIX znajdują się wysokiej jakości narzędzia PROLINE, elektronarzędzia dla profesjonalistów i hobbystów TRYTON i VULCAN oraz produkty BHP marki Lahti PRO, będące połączeniem bezpieczeństwa i nowoczesnego, modnego designu.

Historia

PROFIX powstał na samym początku istnienia wolnego rynku w Polsce, na przełomie 1993 i 1994 roku. Firma rosła razem z rodzimą gospodarką. W latach 90-tych rynek był niezwykle chłonny, ale i niestabilny. Z czasem, aby odpowiedzieć na zapotrzebowanie klientów poszukujących narzędzi bardzo dobrej jakości, ale i korzystnych cenowo, postanowiliśmy wprowadzić własne marki.
W 1998 roku na rynek weszły narzędzia ręczne PROLINE. Marka szybko odniosła błyskotliwy sukces. Już rok później w sprzedaży była pełna gama produktów PROLINE. Sukces PROLINE spowodował, że na rynek wprowadzaliśmy sukcesywnie kolejne marki (TRYTON, Vulcan i LahtiPRO).
W 2006 roku kupiliśmy działkę inwestycyjną o powierzchni 1500 tys. m kw. Powstała na niej nowoczesna siedziba firmy z powierzchnią biurową wielkości 2,5 tys. m kw. Stworzyliśmy także magazyn o powierzchni 10 tys. m kw. i wysokości 12,5 m, który pracuje w trybie 24-godzinnym. 

 

Jesteśmy w stanie dostarczać klientom zamówione produkty nawet w ciągu doby.

 

Jakość i logistyka

Tym co pozwala naszej firmie skutecznie konkurować z innymi markami jest logistyka.Dzięki temu jesteśmy w stanie dostarczać klientom zamówione produkty nawet w ciągu doby.Od samego początku nasza firma stawiała na jakość. Sprawdzeni dostawcy współpracują z nami od lat.
W produkcji kierujemy się profesjonalizmem wykonania, a nie ceną, dlatego też PROFIX stworzył jednostkę badawczo-rozwojową, która czuwa nad jakością naszych produktów. Testujemy je zarówno w trakcie produkcji jak i po jej zakończeniu, dlatego klienci otrzymują sprzęt najwyższej klasy.

Nad jakością naszych produktów czuwa specjalnie stworzona Jednostka Badawczo-Rozwojowa.

Kapitał ludzki

PROFIX zatrudnia obecnie 250 pracowników. Wiemy, że na sukces firmy pracują wszyscy jej pracownicy, dlatego tak wielką wagę przykładamy do tworzenia przyjaznego i stabilnego środowiska pracy. Wiele osób związanych jest z nami od 5, 10 a nawet 15 lat. To właśnie kapitał ludzki sprawia, że PROFIX z roku na rok coraz bardziej się rozwija. 

 

Nasza sieć sprzedaży to ponad 50 biur handlowych na terenie całego kraju.


Sprzedaż

Na sieć sprzedaży Profix, składa się ponad pięćdziesiąt Biur Handlowych swym zasięgiem obejmujących terytorium całego kraju. Produkty znajdujące się w ofercie Profix trafiają do 5000 odbiorców biznesowych (sklepów, salonów technicznych) w Polsce i za granicą.
Eksport

Profix prowadzi sprzedaż eksportową do wielu krajów Europy. Na liście największych odbiorców są firmy m.in. z następujących krajów: Rosji, Ukrainy, Białorusi, Mołdawii, Rumunii, Słowacji, Czech, Litwy, Łotwy, Estonii, Grecji, Chorwacji, Szwecji, Islandii, Holandii oraz Bułgarii.
Nagrody

Profix jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Kilkukrotnie znajdował się w prestiżowym gronie Gazeli Biznesu. Był nagradzany Medalem Europejskim. Zdobywał tytuł Przedsiębiorstwa Fair Play. Znalazł się na liście Diamentów Forbesa. W działaniu firmy bardzo ważne są projekty wspierające lokalne przedsięwzięcia. W ten sposób Profix chce podkreślić, że w biznesie liczą się nie tylko osiągnięcia biznesowe, ale również interesy społeczne.

Aktualności Profix narzędzia ręczne i elektronarzędzia

Konferencja, pokaz, wycieczka i gala, czyli Dzień Otwarty Profix

2019-06-06

Konferencja, pokaz, wycieczka i gala, czyli Dzień Otwarty Profix

Dzień Otwarty Profix każdego roku gromadzi wielu detalicznych i hurtowych dystrybutorów narzędzi, elektronarzędzi i artykułów BHP.

Rozbudowa centrum logistyczno-handlowego Profix zakończona!

2018-09-26

Rozbudowa centrum logistyczno-handlowego Profix zakończona!

Inwestycja trwała dwanaście miesięcy. Obejmowała dobudowanie do istniejących już magazynów nowych powierzchni i połączenia ich w jeden "organizm".

Marka PROLINE obchodzi jubileusz

2017-06-07

Marka PROLINE obchodzi jubileusz

Gdy w drugiej połowie lat 90. ubiegłego wieku wyposażeniem typowego fachowca było kilka rodzajów prostych narzędzi, nikt nie śmiał nawet marzyć, że może się to tak diametralnie zmienić.

Więcej

Produkty i usługi Profix narzędzia ręczne i elektronarzędzia

Szlifierka kątowa 750W, 125mm Vulcan Concept

Szlifierka kątowa 750W, 125mm Vulcan Concept

Utwardzana przekładnia Niska waga i kompaktowa budowa elektronarzędzia Wyposażenie: osłona tarczy, klucz, kołnierze mocujące tarczę

Wiertarka bez udaru, 550 W Tryton

Wiertarka bez udaru, 550 W Tryton

Łożyska toczne Lekka i poręczna konstrukcja Regulacja obrotów Obroty lewo/prawo Uchwyt tradycyjny 10 mm Utwardzane koła zębate przekładni Przełącznik kierunku obrotów Regulacja prędkości obrotowej Wysposażona w 3 m przewód oraz zapasowe szczotki silnika 

Szafka narzędziowa BMW, 7 szuflad z wyposażeniem 250 szt.

Szafka narzędziowa BMW, 7 szuflad z wyposażeniem 250 szt.

250 narzędzi starannie wyselekcjonowanych przez mechaników Mistrzów Polski Team BMW Sikora Motorsport             I ZESTAW: nasadki krótkie ½”, 3/8”, ¼” , nasadki długie ½” , akcesoria ½”, 3/8”,...

Więcej