HALIO International

pakiet medialny

Kontakt

HALIO International
Avenue Jean Monnet 4
1348 Louvain-la-Neuve, Brabant Wallon

Osoba do kontaktu Dariusz Adamski
tel.: +48 570 553 410
e-mail: dariusz.adamski@halioglass.com

https://halioexperience.com/splash
https://www.youtube.com/channel/UCuhDpkTSvrPvFKd8S0maJPg


HALIO International

Jest szkło – i jest HALIO® International!

Szkła elektrochromatyczne dostępne są na rynku już od początku lat 90. Pozwalają na precyzyjną regulację przyciemnienia oraz przepuszczalności energii słonecznej bez kłopotliwej mechanicznej ochrony przed słońcem w formie rolet i żaluzji. 

Elektrochromatyczne powłoki z tlenków metali umieszczone są pomiędzy dwiema cienkimi taflami szkła płaskiego wraz z warstwami spełniającymi rolę przewodników jonów metali oraz anody i katody. Poprzez przyłożenie niewielkiego napięcia prądu stałego następuje aktywacja wymiany jonów pomiędzy warstwami, powodująca zmianę koloru i przepuszczalności światła warstwy elektrochromatycznej.  


Halio sprowadziło estetykę swojego inteligentnego systemu szkła z regulowanym przyciemnieniem do tego, co najbardziej istotne: neutralnych odcieni kolorów i naturalnej przejrzystości zwykłego szkła elewacyjnego oraz eleganckich, naturalnych odcieni szarości bez błękitnego zabarwienia, z czasem pełnej zmiany poniżej trzech minut. Po zmianie napięcia szyba staje się ponownie całkowicie przeźroczystą. . Sterownik Halio utrzymuje automatycznie na optymalnym poziomie zarówno intensywność oświetlenia światłem naturalnym, jak i komfort termiczny, dlatego pozwala zaoszczędzić do 22% kosztów klimatyzacji i ogrzewania - HVAC. wyjaśnia Dariusz Adamski, Sales Manager Central Europe w Halio. Dlatego Halio nadaje się do wszystkich zrównoważonych projektów budowlanych, niezależnie od tego, czy są budowane zgodnie ze standardami LEED - BREEAM – WELL. W zależności od konstrukcji szklanej szyby Halio mogą osiągać wartości Ug do 0,6 W / (m2K). Szkło Halio, ze wskaźnikiem odwzorowania barw na poziomie 97%, charakteryzuje się całkowitą neutralnością kolorów i wraz z postępującym przyciemnieniem nie tworzy ani nienaturalnego odcienia błękitu, ani niejednolitych stref zabarwienia. Przyciemnienie następuje w pełni równomiernie, w naturalnych odcieniach szarości, pozwalając na niezakłócony widok na zewnątrz i gwarantując stale optymalny poziom naturalnego oświetlenia pomieszczenia. Szyby zespolone Halio w stanie nieprzyciemnionym transmitują światło na poziomie 65%. Przepuszczalność światła może zostać zredukowana do 2%, a przy maksymalnym przyciemnieniu może zostać zatrzymane do 95% energii cieplnej. Imponujące są również czasy reakcji warstw elektrochromatycznych. Szkło Halio osiąga najbardziej intensywne przyciemnienie w czasie krótszym niż trzy minuty. „Żadne inne szkło nie osiąga tak jednolitego, naturalnego odcienia w tak krótkim czasie” - wyjaśnia Dariusz Adamski,.Latem, aby wyeliminować refleksy i oślepianie, zmniejszyć nagrzewanie, jak również obniżyć nakłady na wentylację i klimatyzację, dąży się do eliminacji promieni słonecznych wpadających do budynków przez wielkopowierzchniowe elewacje szklane. Halio zostało opracowane po to, aby rozwiązać te sprzeczności nowoczesnej architektury szkła. To inteligentnie barwione szkło tworzy pomost pomiędzy wnętrzem i przestrzenią zewnętrzną, pomiędzy oszczędnością energii i jej stratą, pomiędzy światłem i cieniem, a zwłaszcza pomiędzy temperaturą pomieszczenia i jego klimatem. 

Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie https://halioglass.eu/product/ 

Aktualności HALIO International

Halio®: inteligentne szkło z myślą o większym komforcie

2020-04-28

Halio®: inteligentne szkło z myślą o większym komforcie

Dostępność naturalnego światła jest warunkiem dobrego samopoczucia zarówno fizycznego, jak i emocjonalnego – korzystnie wpływa z jednej strony na sen, a z drugiej na wydajność pracy.

Technologia Smart-Tinting od Halio zdaje test tropikalny

2020-02-27

Technologia Smart-Tinting od Halio zdaje test tropikalny

Przeprowadzono porównanie elektrochromatycznej technologii Halio® Glass z klasycznymi jednokomorowymi szybami zespolonymi z mechaniczną osłoną przeciwsłoneczną.

Inteligentne zarządzanie naturalnym światłem w placówkach medycznych

2019-12-03

Inteligentne zarządzanie naturalnym światłem w placówkach medycznych

Czy my wszyscy w pewnym stopniu nie jesteśmy włączeni w biofilię? Jedna z teorii mówi, że przywiązanie do natury zostało dane człowiekowi od kolebki.

Więcej

Produkty i usługi HALIO International

Szkło Halio® Black

Szkło Halio® Black

» Halio®  Black zostało opracowane specjalnie dla wewnętrznych ścianek działowych, może jednak być również stosowane na elewacjach. W stanie nieprzyciemnionym posiada ono stopień przepuszczalności światła na poziomie 52%. W stanie całkowitego przyciemnienia Halio Black zatrzymuje 99,9% wpadającego...

Szkło Halio® Match

Szkło Halio® Match

» Halio ®  Match , będące statycznym szkłem ze specjalną powłoką, które może być stosowane np. w elewacjach północnych lub dolnych kondygnacjach. Sprawia ono dokładnie to samo wrażenie jak szkło Halio w stanie nieprzyciemnionym, co daje możliwość łączenia obu szkieł na jednej elewacji bez...

Halio® Cloud

Halio® Cloud

Inteligentnym centrum systemu jest  Halio Cloud ® , łączący elementy sterujące i regulacyjne z szybami zespolonymi i spełniający w równym stopniu potrzeby i wymagania odnośnie wygody, stopnia przyciemnienia i wydajności energetycznej. Platforma Halio Cloud oferuje wysoki stopień automatyzacji. Potrafi ona...

Więcej

Filmy HALIO International

Halio Smart-Tinting Glass

Halio Smart-Tinting Glass

Halio is the world's most advanced natural light management system.

Halio™: the ultimate comfort experience!

Halio™: the ultimate comfort experience!

Halio™ is a smart-tinting glass that transitions from clear to dark within 3 minutes, providing sun blocking, anti-glare protection, near-privacy while keeping the occupant connected with the environment.

Więcej