“ICONIC AWARDS 2018: Innovative Architecture - Best of Best“

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Firma przynależy do:

Firma FAKRO otrzymała prestiżową nagrodę “ICONIC AWARDS 2018: Innovative Architecture - Best of Best“ za innowacyjne okno do dachów płaskich DXW, po którym można chodzić oraz za okna pionowe INNOVIEW.


Tegorocznej edycji ICONIC AWARDS przewodzi hasło: "Konkurs dla całego świata architektury", które nawiązuje do jego międzynarodowego charakteru. ICONIC AWARDS, którego organizatorem jest German Design Council, jest jednym z pierwszych niezależnych, międzynarodowych i designerskich konkursów, biorących pod uwagę interakcje różnych dziedzin. 

Konkurs koncentruje się na: projektach budowlanych wyróżniających się międzynarodową prezencją, innowacyjnym projektowaniu wnętrz i produktów, a także atrakcyjnej komunikacji w kontekście architektonicznym. Jako jedno z międzynarodowych centrów ekspertyzy w dziedzinie designu i architektury, German Design Council działa jak swojego rodzaju łącznik pomiędzy projektantami a przemysłem budowlanym. Jego nagrody są postrzegane jako uhonorowanie międzynarodowej jakości dla rozwoju i kreatywnych osiągnięć. Jury składające się z reprezentantów architektury, wystroju wnętrz, designu oraz komunikacji marki wybrało produkty FAKRO ze względu na ich innowacyjny charakter w aspekcie architektury. 

"Innowacja to DNA FAKRO, która jest siłą napędową rozwoju firmy. Nasze produkty tworzymy z myślą o komforcie każdego użytkownika. Dlatego tak prestiżowa nagroda jest uwieńczeniem naszych działań. Dodatkowo motywuje nas i naszych partnerów rynkowych do tworzenia nowatorskich rozwiązań." – komentuje Sławomir Gawlik, Dyrektor Marketingu Grupy FAKRO.


Okno DXW pozwala stworzyć nową przestrzeń na płaskim dachu, która może być wykorzystana jako taras, miejsce do rekreacji na świeżym powietrzu czy nawet mały ogród. Wszystko to dzięki nowatorskiemu wzornictwu okna DXW i jego specjalnej konstrukcji o wzmocnionej nośności oraz antypoślizgowej powłoce pozwalającej na swobodne poruszanie się po nim. Do wnętrza natomiast dopływa naturalne światło dodając mu życia. 

Nagrodzone okna pionowe FAKRO INNOVIEW otwierają nowe spojrzenie na przestrzeń wewnątrz domu. Dzięki szerokiemu wachlarzowi form i kształtów okien INNOVIEW można myśleć inaczej o wystroju, z rozmachem wykorzystując perspektywę, widok i charakter otoczenia jako integralny element koncepcji aranżacji wnętrz. Innowacyjne połączenie drewna i aluminium w produktach INNOVIEW to inżynieria jutra, którą można się cieszyć już dziś.

"Otrzymana nagroda jest dla nas prestiżowym wyróżnieniem na arenie międzynarodowej i konsekwencją ścisłej, wieloletniej współpracy ze środowiskiem architektów. Architekci codziennie inspirują nas do tworzenia innowacyjnych rozwiązań." - komentuje Małgorzata Respekta, Specjalista ds. Współpracy z Architektami FAKRO.

#nagrody, #iconic, #dxw, #innoview, #design, #gawlik, #respekta, #fakro

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

FAKRO Sp. z o.o.

33-300 Nowy Sącz
ul. Węgierska 144a
tel.: 018 4440444
tel.: infolinia 0800 100 052
Fax: 018 4440333
e-mail: fakro@fakro.pl
http://www.fakro.pl
https://www.facebook.com/FakroGroup/PAGEN na targach Made Expo 2019 w Mediolanie

PAGEN na targach Made Expo 2019 w Mediolanie

Między 13-16 marca PAGEN gościł na targach Made Expo w...

FAKRO uczestnikiem VII Forum Nowoczesnej Produkcji

FAKRO uczestnikiem VII Forum Nowoczesnej Produkcji

Przedstawiciele FAKRO uczestniczyli w VII Forum...

Postanowienie sądu w sprawie DRUTEX S.A. Wniosek Grażyny Gierszewskiej oddalony

Postanowienie sądu w sprawie DRUTEX S.A. Wniosek Grażyny Gierszewskiej oddalony

W postanowieniu z dnia 14 marca 2019 r. Sąd Okręgowy w...

Okna z recyklingu – dlaczego warto?

Okna z recyklingu – dlaczego warto?

Odpady z tworzywa sztucznego z roku na rok stają się...

Unitec Polska planuje budowę nowej siedziby

Unitec Polska planuje budowę nowej siedziby

Decyzja o zakupie gruntu i budowie nowej siedziby była...» Więcej na subportalu okna