Jak kontrolować jakość?

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

O wartości użytkowej drzwi i okien świadczą przede wszystkim wyniki ich badań. Regularne testowanie produktów i dzielenie się wynikami z użytkownikami to „must have” każdej wiarygodnej firmy. Choć produkty Team Plast niedawno przeszły serię testów jakości, już szykują się do kolejnych. Firma inwestuje w nową przestrzeń laboratorium i bacznie przygląda się wszystkim etapom produkcji. 


W Team Plast dzieje się naprawdę sporo. Wystarczy rzucić okiem na siedzibę firmy w Stradomii Wierzchniej. Jak na drożdżach rośnie tam nowy budynek – ważny dla klientów z trzech powodów. Powstanie w nim przestrzeń laboratorium, które weźmie pod lupę bezpieczeństwo, energooszczędność i inne ważne cechy drzwi i okien producenta. W nowym obiekcie właściciele firmy aranżują właśnie gigantyczną przestrzeń wystawienniczą, gdzie każdy będzie mógł osobiście przyjrzeć się, jak działają rozwiązania i mechanizmy dostępne w ofercie. Powstaje tu również ogromna sala szkoleniowa dla handlowców, pracowników firmy oraz klientów. Dobrze wyszkoleni sprzedawcy szybko doradzą klientom, co wybrać do domu lub mieszkania. 

Klienci z Polski i innych zakątków globu, którzy już wybrali swoje drzwi i okna, docenią też szybki oraz profesjonalny transport zamówionych produktów. Team Plast posiada własne zaplecze logistyczne - flotę samochodową składającą się z samochodów Mercedes i MAN. Pracujący w nich specjaliści dbają o to, żeby zamówione wyroby bezpiecznie i terminowo docierały we wskazane miejsce. Wszystkie okna są transportowane na specjalistycznych stojakach, dostosowanych do przewożenia tego typu konstrukcji. Na życzenie Klienta istnieje możliwość transportu na jednorazowych paletach drewnianych.
Certyfikaty od największych
Press Glass, Gealan, Roto to czołówka światowych producentów, dzięki którym mogą  powstawać okna „do zadań specjalnych”. Ich dostawcy oferują wysoką jakość, ale i wymagają.  Producenci pracujący na tych komponentach muszą przejść szereg kontroli i poddać się procesowi certyfikacji. Zacznijmy od Press Glass - to absolutna czołówka przetwórców szkła płaskiego dla budownictwa w Europie. Dzięki tym produktom w domach jest jeszcze przytulniej, bezpieczniej i energooszczędniej. Fakt, że zastosowanie przeszkleń w oknach Team Plast w pełni spełnia surowe normy producenta, potwierdza certyfikat, przyznany niedawno firmie przez „szklanego potentata”. Kolejne ważne dokumenty w kolekcji Team Plast to otrzymany w kwietniu Certyfikat Jakości od GEALAN, producenta profili systemów PVC i certyfikat autoryzacyjny od  marki ROTO, renomowanego producenta okuć. 
Bezpieczne i oddychające 
Czy okna będą bezpieczne, energooszczędne, a przy okazji nie zamienią domu w duszny termos? Na te pytania odpowiadają testy w niezależnych,  certyfikowanych laboratoriach, gwarantujących, że uzyskane wyniki będą obiektywne i zgodne z realiami. Team Plast parametry swoich produktów sprawdza w Mobilnym Laboratorium Techniki Budowlanej (laboratorium badawcze akredytowane przez PCA oraz notyfikowane w Unii Europejskiej). Ostatnio pod lupę wzięto systemy: Team Balance MD (oparty na profilach Veka Softline 82MD), Team Select (oparty na profilach Gealan S9000) oraz Team Open AD (oparty na profilach Softline 76 ad). Badania odbywały się w specjalnej komorze wodno-ciśnieniowej i w pełni potwierdziły wszystkie obietnice. 
Zgrzew w wersji „slim”
Firma bacznie przygląda się bieżącym procesom produkcji i testuje swoje wyroby, ale nie zapomina też o nowościach. Skoro o nich mowa, warto wspomnieć o innowacyjnym rodzaju zgrzewu. Slim Design – jak sama nazwa wskazuje – stawia na cienką linię i subtelne wzornictwo. Powstał dzięki innowacyjnej technologii zgrzewania profili PVC,  pozwalającą uzyskać nowoczesny zgrzew bezwypływkowy. Co to oznacza?  Slim Design jest mniej widoczny, bardziej estetyczny, dzięki czemu idealnie wpisuje się w estetykę okien aluminiowych lub drewnianych. Dzięki zastosowaniu nowej technologii łączenie profili jest bardzo równe, niezwykle wąskie i nie wymaga dodatkowych poprawek w formie malowania. Obecnie rozwiązanie jest dostępne dla wybranych geometrii systemów Team Balance MD opartych o rozwiązania kształtowników systemu Veka oraz Team SELECT AD + MD opartych na profilach Gealan. 
#jakość, #badania, #certyfikaty, #producent, #team_plast

Zainteresowany? Poproś o ofertę!PAGEN na targach Made Expo 2019 w Mediolanie

PAGEN na targach Made Expo 2019 w Mediolanie

Między 13-16 marca PAGEN gościł na targach Made Expo w...

FAKRO uczestnikiem VII Forum Nowoczesnej Produkcji

FAKRO uczestnikiem VII Forum Nowoczesnej Produkcji

Przedstawiciele FAKRO uczestniczyli w VII Forum...

Postanowienie sądu w sprawie DRUTEX S.A. Wniosek Grażyny Gierszewskiej oddalony

Postanowienie sądu w sprawie DRUTEX S.A. Wniosek Grażyny Gierszewskiej oddalony

W postanowieniu z dnia 14 marca 2019 r. Sąd Okręgowy w...

Okna z recyklingu – dlaczego warto?

Okna z recyklingu – dlaczego warto?

Odpady z tworzywa sztucznego z roku na rok stają się...

Unitec Polska planuje budowę nowej siedziby

Unitec Polska planuje budowę nowej siedziby

Decyzja o zakupie gruntu i budowie nowej siedziby była...» Więcej na subportalu okna