Bramy Novosprint Duo dla zmniejszenie ryzyka wypadku w firmie

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

W przemyśle stawia się na rozwiązania, które są funkcjonalne, ale jednocześnie wydajne – bezpieczne, ale i skuteczne. Te cechy nie muszą się wykluczać. Dobrze dobrana brama przemysłowa pozwala na zmniejszenie ryzyka kolizji oraz strat ponoszonych wskutek braku szczelności czy zastosowania nieefektywnych rozwiązań.


Bramy, które zwiększają bezpieczeństwo pracy


Torsystem Butzbach dostarcza bramy szybkobieżne dla różnych branży przemysłu. Nowe, zaprezentowane niedawno systemy bram Novosprint Duo to dwuskrzydłowe bramy otwierane poziomo, dostosowane przede wszystkim do potrzeb hal, w których duże znaczenie odgrywa sprawny ruch pieszo-motorowy.

Oba skrzydła bram Novosprint Duo mogą pracować niezależnie od siebie. W przypadku zastosowania niezależnych skrzydeł o różnej szerokości jedno może służyć do użytku dla pracowników, drugie – dla pojazdów czy wózków widłowych. Rozwiązanie to pozwala oddzielić i uporządkować ruch pieszych i pojazdów, zwiększając bezpieczeństwo pracowników. Szerokość skrzydeł jest dopasowywana do potrzeb sygnalizowanych przez zamawiającego. Ponadto zastosowanie horyzontalnego sposobu otwierania/zamykania zwiększa bezpieczeństwo pracy oraz użytkowania, pozwalając zmniejszyć ryzyko kolizji, straty energii i ciepła.

Novosprint Duo dostosowane jest do potrzeb firm, które poszukują praktycznych zastosowań – brama może być zainstalowana w wybranym miejscu istniejącego budynku (dzięki samonośnej konstrukcji adaptacja bramy jest znacznie łatwiejsza). Torsystem Butzbach proponuje swoim klientom także dodatkowe opcje dla bram Novosprint Duo, dostosowane do potrzeb występujących w miejscu ich pracy. Mogą to być m.in.:

» dodatkowe uszczelnienia – jeśli firmie zależy na zwiększeniu ochrony przed szkodnikami czy dostawaniem się do wewnątrz zanieczyszczeń lub powstawaniem przeciągów, można zastosować specjalistyczne systemy uszczelniające;

» różne możliwości sterowania – zależnie od oczekiwań klienta, aktywacja bramy oraz sterowanie mogą odbywać się przy zastosowaniu różnorakich nadajników i czujników.

Novosprint Duo to rozwiązanie dedykowane tym branżom przemysłowym, w których szczególny nacisk kładzie się na bezpieczeństwo oraz wydajność. Zastosowane w bramach tego typu rozwiązania pozwalają na oszczędność energii i ciepła, minimalizują ryzyko powstawania kolizji oraz umożliwiają sprawne przemieszczanie się zarówno osób, jak i pojazdów między pomieszczeniami.

#bramy_szybkobiezne, #bramy_przemyslowe

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Ewolucja systemu YOODA Smart Home

Ewolucja systemu YOODA Smart Home

YOODA Smart Home to dwukierunkowy system, który jest...

IV Spotkanie Oficjalnych Sprzedawców Dickson – Dickson Dealers

IV Spotkanie Oficjalnych Sprzedawców Dickson – Dickson Dealers

W dniach 3-4 grudnia odbędzie się już IV Spotkanie...

Grupa Sukces rozbudowuje ofertę o nowe serie pilotów

Grupa Sukces rozbudowuje ofertę o nowe serie pilotów

Sukces Technology Group oferuje nowoczesne, profesjonalne...

Brama garażowa zimą. Jak nie stracić jej funkcjonalności?

Brama garażowa zimą. Jak nie stracić jej funkcjonalności?

Ja zabezpieczyć bramę, aby podczas zimy korzystać z...

System automatycznej wentylacji bramy od Hörmann

System automatycznej wentylacji bramy od Hörmann

Skuteczną wentylację przy minimalnych stratach ciepła...» Więcej na subportalu osłony, bramy