Modułowość przestrzeni – systemy SLF od CDA Polska

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

System składano-przesuwny NAPOLI SLF300

fot. CDA Polska

System składano-przesuwny NAPOLI SLF300


Listwa dolna Roma DRM w systemie NAPOLI SLF

fot. CDA Polska

Listwa dolna Roma DRM w systemie NAPOLI SLF

System składano-przesuwny NAPOLI SLF300

fot. CDA Polska

System składano-przesuwny NAPOLI SLF300

Systemy składano-przesuwne oraz składano-harmonijkowe to rozwiązania doskonale sprawdzające się  w galeriach handlowych, biurowcach czy też loftach. Umożliwiają one wydzielenie osobnych pomieszczeń przy jednoczesnym zachowaniu modułowości przestrzeni, jak i zamknięcie szerokiego światła przejścia. Dzięki swojej budowie mogą zostać wykorzystane do montażu tafli szkła o wysokości nawet 4 metrów, których waga przekracza 200 kg.


Rozwiązaniami tego typu są systemy NAPOLI SLF300 oraz NAPOLI SLF400 od CDA Polska. Pierwszy z nich to system składano-przesuwny, umożliwiający montaż tafli szkła hartowanego o wysokości maksymalnie 4000 mm, szerokości 1100 mm i grubości nawet 12 mm. Warto podkreślić, że ilość oraz wielkość szklanych formatek za każdym razem dopasowywana jest do indywidualnych wymagań projektowych, co stanowi gwarancję, że cały system został dostosowany do konkretnego obiektu czy pomieszczenia. 

Każdy z wózków systemu, odpowiedzialny za przesuwanie paneli, wyposażony jest w cztery rolki jezdne oraz cztery stabilizujące. Taka konstrukcja zapewnia pewne i komfortowe prowadzenie po szynie. Cechą charakterystyczną systemu jest parking, do którego zsuwane są szklane tafle. Dostępny jest on w kilku wariantach (w tym z łącznikiem łokciowym 90° oraz 110°), dzięki czemu można go swobodnie dopasować do każdego wnętrza. Ponieważ tafle zamocowane w NAPOLI SLF300 nie są ze sobą połączone, można je składać niezależnie, pozostawiając system w połowie otwarty. 

Alternatywnym rozwiązaniem jest system składano-harmonijkowy NAPOLI SLF400. Będzie on odpowiedni do montażu szkła o wysokości do 3000 mm, szerokości nie większej niż 750 mm i maksymalnej grubości 12 mm. Odpowiednie rozłożenie ciężaru szkła na wózkach jezdnych systemu zapewnia wysoki komfort użytkowania, eliminuje ryzyko nadmiernego kołysania się szkła oraz pozwala zmniejszyć tarcie występujące podczas przesuwania szklanych paneli. W przeciwieństwie do NAPOLI SLF300, formatki zamocowane w NAPOLI SLF400 są ze sobą połączone z pomocą niewielkich zawiasów, dlatego bardzo istotne jest precyzyjne wypoziomowanie tafli podczas montażu systemu. 

W przypadku obu rozwiązań za utrzymanie szkła odpowiedzialne są wytrzymałe, skręcane listwy Roma DRM. Ten sam rodzaj profili zabezpiecza także dolną krawędź szkła, co jest szczególnie istotne w przypadku ich montażu w budynkach użyteczności publicznej – wysokie maskownice chronią jego krawędź przed potencjalnymi uszkodzeniami np. przez maszyny czyszczące. Dodatkowo, jeżeli system SLF stanowi zamknięcie wejścia do salonu sprzedażowego, w jego dolnej listwie można zainstalować standardowy lub rewersyjny elektrorygiel. 

Systemy NAPOLI SLF300 oraz NAPOLI SLF400 od CDA Polska wykonane są z wysokiej jakości aluminium oraz stali nierdzewnej i są dostępne w trzech wykończeniach: szczotkowana stal nierdzewna (satyna), anoda srebrna oraz alinox. 

#okucia_szklane, #scianki_dzialowe, #szklane_sciany

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Polska prapremiera produktu 3D SHAPE GLASS marki PRESS GLASS

Polska prapremiera produktu 3D SHAPE GLASS marki PRESS GLASS

Podczas wrześniowych dwóch niezależnych imprez...

POLVER rozpoczął współpracę z firmą BOTTERO

POLVER rozpoczął współpracę z firmą BOTTERO

POLVER, specjalizujący się od 20 lat w dostarczaniu...

HEGLA poszerza zespół dyrektorów zarządzających i udziela prokury

HEGLA poszerza zespół dyrektorów zarządzających i udziela prokury

Grupa HEGLA z Beverungen przeorganizowała swoją kadrę...

Szyby ECLAZ odmieniają okna KRISPOL

Szyby ECLAZ odmieniają okna KRISPOL

KRISPOL, polski producent kompletu stolarki dla domu,...

Z jakich surowców wytwarzane są okucia do szkła hartowanego?

Z jakich surowców wytwarzane są okucia do szkła hartowanego?

Do produkcji okuć do szkła hartowanego wykorzystywane...» Więcej na subportalu szkło