Katalog Produktów

szkło
szyby zespolone
szyby pojedyncze
float
ciepłochronne
przeciwsłoneczne
bezpieczne antywłamaniowe
kuloodporne
akustyczne
ognioodporne
nieprzezierne
gięte
hartowane
obrabiane mechanicznie
barwione w masie
laminowane
LED
samoczyszczące
grzejne
szkło dekoracyjne
półprodukt
akcesoria, dodatki, systemy
usługi i software
okna
drzwi
dostawcy, akcesoria
fasady, ogrody zimowe
osłony, bramy
maszyny, obróbka powierzchni
montaż

Szukaj:

Szukaj:
SGG COOL-LITE SKN 144 II (40/23)

SGG COOL-LITE SKN 144 II (40/23)

Saint-Gobain Glass Polska
Więcej informacji o firmie Saint-Gobain

SGG COOL-LITE SKN 144 II to nowe, selektywne, przeciwsłoneczne szkło do hartowania z rodziny SGG COOL-LITE. Charakteryzuje się znakomitymi parametrami ochrony przed wysoką temperaturą i właściwościami obniżania ilości energii słonecznej przenikającej do pomieszczeń. Powłoka funkcyjna nanoszona jest na szkło bezbarwne SGG PLANILUX przy użyciu technologii magnetronowej. Wyrób jest zawsze przetwarzany do postaci szyb zespolonych z powłoką na pozycji 2, dzięki czemu uzyskuje swoje doskonałe właściwości. Szczególna cecha: szkło jest składowane w postaci standardowej, a dopiero później hartowane. Zapewnia to oszczędność czasu, zmniejsza ryzyko opóźnienia dostaw i zwiększa dostępność potrzebnego rodzaju szkła. Oznacza to większą elastyczność dla projektantów i wykonawców.

ZASTOSOWANIE

SGG COOL-LITE SKN 144 II nadaje się szczególnie do:

• zastosowania jako szkło bezpieczne (ochrona ludzi),

• wszelkiego rodzaju oszkleń o dużych powierzchniach na fasadach i dachach, w których pożądana jest znacząca redukcja promieniowania słonecznego,

• oszkleń zabezpieczających przed upadkiem,

• zastosowania w budynkach publicznych, takich jak sale gimnastyczne, przedszkola, budynki administracyjne itp.

• zastosowania w wieżowcach, w których – z uwagi na parametry statyczne – nie można zastosować zewnętrznej ochrony przeciwsłonecznej.

ZALETY

Doskonały współczynnik Solar Factor g (całkowita przepuszczalność energii) zmniejsza zapotrzebowanie na chłodzenie pomieszczeń, przez co zmniejsza koszty eksploatacji – szczególnie w obiektach przemysłowych. W porównaniu z klasycznymi szybami niskoemisyjnymi, temperatura w pomieszczeniach jest niższa nawet o 5°C (w zależności od rodzaju konstrukcji, wentylacji, energii generowanej wewnątrz pomieszczeń). Zapewnia to poprawę komfortu pomieszczenia, co oznacza przyjemniejsze temperatury nawet podczas pełni lata.

• Dobra przepuszczalność światła stwarza jasną, przyjazną atmosferę i zapewnia – również latem – odpowiednią ilość światła w pomieszczeniach, ponieważ nie muszą być one dodatkowo przyciemniane.

• Doskonały współczynnik U zapewnia bardzo dobrą izolację cieplną, dzięki czemu obniżone zostają koszty ogrzewania.

• Szkło hartowane może być stosowane na dachach i fasadach. W przypadku dachu zmniejsza się ryzyko pęknięcia spowodowanego przez gradobicie. Oznacza to większe bezpieczeństwo i zapewnia długi okres użytkowania wyrobu.

SGG COOL-LITE SKN 144 II – w zależności od występujących wymagań – gwarantuje zachowanie norm i wytycznych dotyczących oszkleń zabezpieczających przed upadkiem i według GUV (ustawowe ubezpieczenie od wypadków).

• Szkło SGG COOL-LITE SKN 144 II może być połączone z innymi funkcjami, takimi jak izolacyjność akustyczna.

• Szkło hartowane z powłoką może być produkowane w dużych formatach (zależnie od możliwościprodukcyjnych zakładu hartującego). Technologia ta oferuje większą elastyczność podczas realizacji zamówień.

• Zastosowanie SGG COOL-LITE SKN 144 II umożliwia rezygnację z podatnych na zabrudzenia konstrukcji takich jak: żaluzje, żaluzje weneckie bądź rolety. Obniża to koszty montażu i konserwacji szyby zespolonej, a budynek uzyskuje estetyczny wygląd.

• SGG COOL-LITE SKN 144 II charakteryzuje się neutralnym wyglądem z zewnątrz i neutralną przeziernością, dzięki czemu jest odpowiednie także do zastosowania w budynkach zabytkowych.

• Szkło może sprostać ekstremalnym obciążeniom; zdaje również egzamin w przypadku jednoczesnego występowania silnego wiatru i promieni słonecznych.

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj... 
Saint-Gobain Glass Polska Inne produkty z tej kategorii

SGG COOL-LITE XTREME 50/22 II SGG COOL-LITE SKN 176 II SGG COOL-LITE XTREME 60/28 & 60/28 II SGG PLANISTAR SUN

O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Inne produkty z tej kategorii

Guardian SunGuard® SN 75 HT i SN 75 Ultra HT SunergySGG COOL - LITE XTREMESzyby kontroli słonecznejSunGuard® Extra Selective SNX 60/28Szyby przeciwsłoneczne SunGuard® SolarGuardian SunGuard® SNX 60  oraz SNX 60 UltraSunGuard® SuperNeutralSun-Guard® High Performance