| Wyświetleń:1575

Aliplast na polskim rynku

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Grupa ALIPLAST to prężnie rozwijająca się firma o zasięgu ogólnoświatowym. Główna siedziba mieści się w Belgii w Lokeren, ale autonomiczne i zupełnie odrębne, dostosowane do lokalnych wymogów oddziały firmy możemy odnaleźć we Francji (Profils Systemem), Wielkiej Brytanii (Smart Systems), Niemczech (Topwintergartenplus), Egipcie (Egybel SAE), Czechach i Słowacji, w Chinach i oczywiście w Polsce.

Co prawda staż firmy nie jest długi - jako ALIPLAST Sp. z o.o. istnieje w Polsce od 1 lipca 2002, ale przejęto bardzo dobre, trzynastoletnie tradycje, doświadczenie oraz dobrze wykształconą kadrę lubelskiej firmy TABAL. Już teraz firma może się pochwalić ogólnopolską siecią odbiorców.

Reklama

Oferta handlowa podzielona jest na dwie grupy. Na dzień dzisiejszy, w grupie dostępnej bezpośrednio znalazły się dwa systemy aluminiowe - Imperial oraz Econoline.

Imperial to trójkomorowy system przeznaczony do konstruowania zewnętrznych drzwi, okien oraz różnego rodzaju witryn. Zastosowana w profilach specjalna przekładka termiczna o szerokości aż 24 mm wykonana z poliamidu wzbogaconego dodatkiem wielokierunkowo orientowanego włókna szklanego znacznie poprawia wytrzymałość mechaniczną połączenia najbardziej narażonego na występowanie wieloosiowych stanów naprężeń. Przekładkę termiczną dodatkowo wyposażono w żyłkę uszczelniającą Coex, która w trakcie procesu wypalania polakierowanych proszkowo profili tworzy niezawodną paraizolację i doskonałe uszczelnienie. Profile drzwiowe Imperial posiadają współczynnik przenikania ciepła UR=2,2÷2,3 W/m2K co klasyfikuje je w grupie materiałowej 2.1 wg DIN 4108 (grupa materiałowa 2.1 to przedział 2.0÷2.8 W/m2K, grupa materiałowa 1.0 to współczynnik mniejszy niż 2.0W/m2K). Ze względu na dużą szerokość profili - 65 mm, grubość ścianki 1.7÷2.0 mm oraz bardzo dobrą jakość uzyskiwanego na miejscu, w Lublinie połączenia zagniatanego Aliplast proponuje Państwu sztywny, stateczny profil umożliwiający konstruowanie drzwi o maksymalnych gabarytach skrzydła (największe przebadane przez ITB):

  • szerokość - 1300 mm, przy maksymalnej wysokości 2200 mm,
  • szerokość - 1200 mm, przy maksymalnej wysokości 2400 mm.

Łączenie profili w narożach może odbywać się na dwa sposoby: poprzez zagniatanie specjalnych narożników aluminiowych sytuowanych w komorach zewnętrznej i wewnętrznej wraz z uszczelnieniem klejem do aluminium na specjalnych maszynach do prasowania naroży (metoda popularna w Polsce), oraz poprzez skręcanie naroży za pomocą kostek i śrub ampułowych (metoda rozpowszechniona w Europie Zachodniej). Połączenia typu "T" zaprojektowano używając dwóch niezależnych łączników typu "T" co wyklucza możliwość zwichrowania.

Zaletą okien Imperial jest możliwość właściwego doboru skrzydła do gabarytów okna (kilka rodzajów ościeżnic okiennych oraz skrzydeł) oraz wybór skrzydła w zależności od okucia - istnieją skrzydła przeznaczone do okuć typowo aluminiowych - zgodne ze standardem EURO jak również do okuć okien PVC.

System mocowań wypełnień od 15 do 51 mm (umożliwiający również szklenie od zewnątrz), stosowanie markowych okuć oraz szerokiej gamy rozwiązań progowych czyni nasz system bardzo nowoczesnym i wszechstronnym.

Park maszynowy oraz współpraca z wieloma krajowymi firmami pozwala na wykonywanie większości prac na bazie krajowych komponentów - akcesoria, uszczelki, okucia to wyroby polskie. Firma korzysta z własnej nowoczesnej linii lakierniczej, której jednym z ważniejszych elementów jest profesjonalne przygotowanie powierzchni poprzez chromianowanie.

Produkty pochodzą od liderów światowego lakiernictwa proszkowego m.in.: Oxyplast, IGP, Jotun. Linia automatycznego napylania uzupełniona o stanowiska manualne do obsługi małych zleceń są w stanie w bardzo krótkim terminie zaoferować Państwu pełną gamę kolorów palety RAL.

Potwierdzenie powyższych parametrów technicznych oraz szczegółowe ich omówienie znajdziecie Państwo w Aprobacie Technicznej ITB AT-15-5821/2003 "Drzwi zewnętrzne przeszklone systemu Imperial z kształtowników aluminiowych z przekładką termiczną".

Aliplast otrzymał również aprobatę techniczną ITB AT-15-5914/2003 „Okna i drzwi balkonowe systemu Imperial z kształtowników aluminiowych z przekładką termiczną”.

Ponadto bezpieczeństwo użytkowania potwierdza Atest Higieniczny HK/B/0260/01/2002 wydany przez Państwowy Zakład Higieniczny w Warszawie.

#

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

ALIPLAST Sp. z o.o.

20-276 Lublin
ul. Wacława Moritza 3
tel.: 81 745 50 30
Fax: 081 745 50 31
e-mail: biuro@aliplast.pl
https://www.aliplast.pl


ii