| Wyświetleń:485

Analizator stężenia gazu w szybach Gasglass laser

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Przyrząd od Sparklike mierzy stężenie gazu w dwu i trzykomorowej szybie zespolonej. Umożliwia wykonanie pomiaru przez szkło laminowane czy powłoki bez konieczności demontażu szyby.


Jak tłumaczy producent tego urządzenia, w przeciwieństwie do innych produktów, nowy Gasglass laser
umożliwia pomiar stężenia gazu przez szkło laminowane, powłokowe bez demontażu szyby. Umożliwia także badanie stężenia gazu w szybie dwu i trzykomorowej, co do tej pory było niemożliwe.

Inteligentny system analizy jest uruchamiany na PC, dzięki czemu może być ustawiony tak, aby działał jako część linii produkcyjnej. Gasglass laser umożliwia innowacyjny sposób wykrywania gazu online dla producentów szyb zespolonych. Dzięki postępowi w metodach badawczych możemy uzyskać lepszą kontrolę jakości, która odpowiada nowoczesnym standardom produkcyjnym.


Nowy analizator stężenia gazu:

» Nieinwazyjna analiza stężenia gazu w szybach dwu i trzykomorowych.
» Opcja instalacji online
» Określa dokładne wymiary szyby zespolonej

Zastosowanie technologii TDLAS w badaniu stężenia gazu w szybie zespolonej

Zapotrzebowanie konsumentów, kodeksy budowlane i organizacje regulacyjne wymagają przeszkleń, które spełniają coraz większe wymagania dotyczące oszczędności energii. Dzisiejsze wyroby szklane zawierają wiele elementów i składników, które poprawiają efektywność energetyczną zarówno w ogrzewaniu, jak i chłodzeniu budynków. To zmniejszenie zużycia energii można poprawić różnymi metodami, w tym powłokami o małej emisyjności (Low-e), wieloma warstwami szkła i przez zmianę medium pomiędzy warstwami szkła. Medium to może być próżnią, gazem izolacyjnym, takim jak powietrze lub konkretne gazy (argon lub krypton).

Sparklike Oy projektuje, rozwija, produkuje i wprowadza na rynek innowacyjne urządzenie do pomiaru stężenia gazu w szybach zespolonych metodą TDLAS. Liczne laboratoria testowały urządzenie wykorzystujące TDLAS firmy Sparklike. Urządzenie Sparklike wymaga do pomiaru mniej czasu i wykorzystuje mniejszą ilość siły roboczej w porównaniu do dotychczasowych metod.

Ponad 50% produkowanych szyb zespolonych to obecnie trzy komorowe pakiety zawierające szkło powłokowe lub laminowane. Do tej pory bezinwazyjna metoda procentowego pomiaru gazu w komorach międzyszybowych nie była dostępna. Nowa technologia diody lasera (TDLAS) mierzy zawartość tlenu wewnątrz komory szyby dzięki wpuszczaniu modulowanej wiązki lasera do szyby zespolonej. Następnie, dzięki tej informacji, możemy dokładnie określić stężenie gazu izolacyjnego w komorze.

Stężenie gazu jest istotnym elementem przy produkcji energooszczędnych okien. Ta bezinwazyjna metoda opracowana przez Sparklike Oy umożliwia określenie stężenia procentowego gazu w najbardziej skomplikowanej konfiguracji okien. Dotyczy to zarówno trzykomorowych szyb zespolonych, jak i większości okien produkowanych ze szkła powlekanego lub laminowanego.

Technologia (TDLAS) jest techniką stosowaną do pomiaru stężenia niektórych związków, takich jak tlen i woda. Technologia TDLAS wysyła modulowaną wiązkę lasera do szyby zespolonej, a następnie wykrywa i analizuje informacje o sygnale z odbicia lasera. Określa zawartość tlenu w komorze. Stężenie tlenu można następnie przeliczać na procent stężenia gazu izolacyjnego. Najczęściej stosowanymi gazami izolacyjnymi są argon i krypton.

#szyby_zespolone, #gasglass_laser, #polver

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Guardian Glass uruchamia nową linię produkcyjną szkła float w Częstochowie

Guardian Glass uruchamia nową linię produkcyjną szkła float w Częstochowie

Nowy, zaawansowany technologicznie zakład, jest...

Jak powstaje szyba zespolona? Część 2: proces produkcji

Jak powstaje szyba zespolona? Część 2: proces produkcji

Zapraszamy do drugiej części cyklu opisującego proces...

Komfort cieplny zaczyna się od okna

Komfort cieplny zaczyna się od okna

Nowe, przeprowadzone przez Instytut Budownictwa Pasywnego...

W pogoni za ciszą – wydarzenie akustyczne Saint-Gobain i Komfortu Ciszy

W pogoni za ciszą – wydarzenie akustyczne Saint-Gobain i Komfortu Ciszy

Już 17 września 2020 (czwartek) od 17.00 do 18.30...

Inwestycja w Wilanowie z szybami zespolonymi od Effect Glass

Inwestycja w Wilanowie z szybami zespolonymi od Effect Glass

Effect Glass dostarczył dwukomorowe szyby zespolone,...» Więcej na subportalu szkło