Innowacyjna powłoka hydrofobowa do szkła i inne nowości od HTG

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Szkło z warstwą hydrofobową cieszyło się ogromnym zainteresowaniem na targach Ecobuild w Londynie.

fot. HTG

Szkło z warstwą hydrofobową cieszyło się ogromnym zainteresowaniem na targach Ecobuild w Londynie.


Szkło prywatne SwitchView

fot. HTG

Szkło prywatne SwitchView

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, HTG rozpoczęło produkcję szkła hydrofobowego w oparciu o nową i stanowiącą know-how spółki technologię produkcji szkła samoczyszczącego z zastosowaniem hydrofobowej warstwy ochronnej i wymiennymi wiązaniami chemicznymi tej warstwy z powierzchnią szkła. 


Innowacyjność rozwiązania oparto o zastosowanie chemii organicznej w celu uzyskania związków będących podstawą do związania warstwy hydrofobowej z powierzchnią szkła. Wiązania te umożliwiają pokrycie szkła warstwą hydrofobową na różnych etapach produkcji i obróbki szkła, a także pokrycie szkła już zainstalowanego, gdyż proces technologiczny wykorzystuje metodę elektrospinningu (elektroprzędzenia nanowłókien polimerowych, z których zbudowane są wiązania warstwy ze szkłem). 

Dodatkowo związki te mogą zostać wymienione poprzez ponowne pokrycie powierzchni szkła materiałem podstawowym bez konieczności ponownego wykonania warstwy hydrofobowej. 

Szkło hybrydowe samoczyszczące, w tym szkło ogrzewane z warstwą hydrofobową jest produktem konkurencyjnym względem innych produktów z tej samej branży występujących na rynku międzynarodowym. Dotychczas żadna z firm działających w branży nie wprowadziła rozwiązania umożliwiającego zastosowanie hydrofobowej warstwy ochronnej do szkła w trakcie obróbki – wyjaśniają przedstawiciele High Technology Glass Polska.


High Technology Glass uczestniczył niedawno w targach Ecobuild w Londynie. Największym zainteresowaniem cieszyły się takie produkty jak: szkło z warstwą hydrofobową, szkło grzewcze i szkło prywatne SwitchView, które zostało zaprezentowane w postaci wielkiego panelu z przełącznikiem ściennym. Firma skorzystała również z projektora, aby pokazać jedno z zastosowań szkła prywatnego. Wyłączony panel SwichView stanowi doskonały ekran tylnej projekcji o wysokiej rozdzielczości do prezentacji wideo lub filmów, zapewniając niezwykłą klarowność obrazu. W ramach ciekawostki warto wspomnieć, że odwiedzający stoisko HTG mieli okazję przyjrzeć się także szkłu SwitchMirror – produkt ten funkcjonuje jak zwykłe lustro, ale może ukrywać za sobą telewizor. Po włączeniu ekranu lustrzana powłoka staje się przezroczysta i można cieszyć się oglądanym programem, filmem. 

#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!AGC i Panasonic łączą siły i wyprodukują izolacyjne szkło próżniowe

AGC i Panasonic łączą siły i wyprodukują izolacyjne szkło próżniowe

AGC z siedzibą w Tokio oraz Panasonic z siedzibą w...

Polska prapremiera produktu 3D SHAPE GLASS marki PRESS GLASS

Polska prapremiera produktu 3D SHAPE GLASS marki PRESS GLASS

Podczas wrześniowych dwóch niezależnych imprez...

POLVER rozpoczął współpracę z firmą BOTTERO

POLVER rozpoczął współpracę z firmą BOTTERO

POLVER, specjalizujący się od 20 lat w dostarczaniu...

HEGLA poszerza zespół dyrektorów zarządzających i udziela prokury

HEGLA poszerza zespół dyrektorów zarządzających i udziela prokury

Grupa HEGLA z Beverungen przeorganizowała swoją kadrę...

Szyby ECLAZ odmieniają okna KRISPOL

Szyby ECLAZ odmieniają okna KRISPOL

KRISPOL, polski producent kompletu stolarki dla domu,...» Więcej na subportalu szkło