Innowacyjna powłoka hydrofobowa do szkła i inne nowości od HTG

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Szkło z warstwą hydrofobową cieszyło się ogromnym zainteresowaniem na targach Ecobuild w Londynie.

fot. HTG

Szkło z warstwą hydrofobową cieszyło się ogromnym zainteresowaniem na targach Ecobuild w Londynie.


Szkło prywatne SwitchView

fot. HTG

Szkło prywatne SwitchView

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, HTG rozpoczęło produkcję szkła hydrofobowego w oparciu o nową i stanowiącą know-how spółki technologię produkcji szkła samoczyszczącego z zastosowaniem hydrofobowej warstwy ochronnej i wymiennymi wiązaniami chemicznymi tej warstwy z powierzchnią szkła. 


Innowacyjność rozwiązania oparto o zastosowanie chemii organicznej w celu uzyskania związków będących podstawą do związania warstwy hydrofobowej z powierzchnią szkła. Wiązania te umożliwiają pokrycie szkła warstwą hydrofobową na różnych etapach produkcji i obróbki szkła, a także pokrycie szkła już zainstalowanego, gdyż proces technologiczny wykorzystuje metodę elektrospinningu (elektroprzędzenia nanowłókien polimerowych, z których zbudowane są wiązania warstwy ze szkłem). 

Dodatkowo związki te mogą zostać wymienione poprzez ponowne pokrycie powierzchni szkła materiałem podstawowym bez konieczności ponownego wykonania warstwy hydrofobowej. 

Szkło hybrydowe samoczyszczące, w tym szkło ogrzewane z warstwą hydrofobową jest produktem konkurencyjnym względem innych produktów z tej samej branży występujących na rynku międzynarodowym. Dotychczas żadna z firm działających w branży nie wprowadziła rozwiązania umożliwiającego zastosowanie hydrofobowej warstwy ochronnej do szkła w trakcie obróbki – wyjaśniają przedstawiciele High Technology Glass Polska.


High Technology Glass uczestniczył niedawno w targach Ecobuild w Londynie. Największym zainteresowaniem cieszyły się takie produkty jak: szkło z warstwą hydrofobową, szkło grzewcze i szkło prywatne SwitchView, które zostało zaprezentowane w postaci wielkiego panelu z przełącznikiem ściennym. Firma skorzystała również z projektora, aby pokazać jedno z zastosowań szkła prywatnego. Wyłączony panel SwichView stanowi doskonały ekran tylnej projekcji o wysokiej rozdzielczości do prezentacji wideo lub filmów, zapewniając niezwykłą klarowność obrazu. W ramach ciekawostki warto wspomnieć, że odwiedzający stoisko HTG mieli okazję przyjrzeć się także szkłu SwitchMirror – produkt ten funkcjonuje jak zwykłe lustro, ale może ukrywać za sobą telewizor. Po włączeniu ekranu lustrzana powłoka staje się przezroczysta i można cieszyć się oglądanym programem, filmem. 

#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Znak jakości RAL dla ramek dystansowych Super Spacer®

Znak jakości RAL dla ramek dystansowych Super Spacer®

Edgetech Europe GmbH z powodzeniem poddała wymagającemu...

Wpływ ramki dystansowej w szybie zespolonej na ogólne zapotrzebowanie energetyczne budynków

Wpływ ramki dystansowej w szybie zespolonej na ogólne zapotrzebowanie energetyczne budynków

Niezależny Instytut Budownictwa Pasywnego w Darmstadt po...

Ensinger – profile do izolacji termicznej szyb, okien, drzwi i fasad

Ensinger – profile do izolacji termicznej szyb, okien, drzwi i fasad

Ensinger GmbH znajduje się w grupie największych...

Powrót w stylu art deco – Hotel Warszawa

Powrót w stylu art deco – Hotel Warszawa

Projektanci i wykonawcy musieli zmierzyć się z...» Więcej na subportalu szkło