| Wyświetleń:385

HEGLA poszerza zespół dyrektorów zarządzających i udziela prokury

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Od lewej: Bernhard Hötger, Jochen H. Hesselbach, Dr. Heinrich Ostendarp.

fot. HEGLA

Od lewej: Bernhard Hötger, Jochen H. Hesselbach, Dr. Heinrich Ostendarp.


Od lewej: Peter Herrmann, Peter Böhmer, Stefan Reuter, Dr. Thomas Rainer, Bernhard Hötger.

fot. HEGLA

Od lewej: Peter Herrmann, Peter Böhmer, Stefan Reuter, Dr. Thomas Rainer, Bernhard Hötger.

Grupa HEGLA z Beverungen przeorganizowała swoją kadrę zarządzającą w celu zapewnienia konsekwentnego i długofalowego wzrostu gospodarczego przedsiębiorstwa, któremu przyświeca strategia zrównoważonego rozwoju.


1 września 2018 r. dr Heinrich Ostendarp (53 lata) dołączył do dotychczasowej kadry zarządzającej, w skład której wchodzi Jochen H. Hesselbach i Bernhard Hötger, i przejął odpowiedzialność za obszary Techniki, Produkcji, Łańcucha dostaw i logistyki oraz IT. 

Cieszymy się, że udało nam się pozyskać do współpracy znaną w całej branży osobę, jaką jest dr Ostendarp – specjalista znający się na szkle i jego obróbce oraz wiedzący z własnego doświadczenia, jakie wymagania stawiają klienci naszym rozwiązaniom – podkreśla Bernhard Hötger. 


Wcześniej dr Ostendarp zajmował między innymi stanowisko kierownika technicznego w firmie Schott-Glas, następnie przez wiele lat był dyrektorem generalnym spółki Bohle AG oraz dyrektorem zarządzającym grupy Scholl-Glas. Ponadto uzyskał on tytuł doktora w dziedzinie techniki produkcji i ukończył studia na kierunku elektrotechniki/inżynierii komunikacji na niemieckiej uczelni technicznej RWTH Aachen. 

Bernhard Hötger, jako dyrektor zarządzający, przejmie w przyszłości odpowiedzialność za obszary Sprzedaży i Marketingu grupy HEGLA. Ponadto jego praca skupi się na rozwoju strategicznym spółek córek. Jochen H. Hesselbach pozostanie na stanowisku prezesa zarządu.

Prokura wyznacza kierunek i umacnia kompetencje


Chcąc dostosować struktury HEGLA do wzrostu również poniżej szczebla zarządu, kilku pracownikom zajmującym stanowiska kierownicze udzielono prokury. Peter Böhmer (kierownik ds. sprzedaży operacyjnej), Stefan Reuter (kierownik ds. sprzedaży technicznej) i Peter Hermann (kierownik ds. Supply Chain & Logistics Management) są od teraz uprawnieni do reprezentowania zakładów HEGLA z Beverungen. Ponadto Peter Hermann zostaje prokurentem firmy HEGLA Maschinenbau z Kretzschau i razem z Dr. Thomasem Rainerem (kierownik ds. rozwoju HEGLA boraident) prokurentem HEGLA boraident z Halle – będzie wspólnie odpowiedzialny za dalszy rozwój tej firmy. 

Podczas wspólnego wpisu prokury do rejestru dyrektor zarządzający Bernhard Hötger podkreślił ogromne zaufanie do umiejętności i know-how prokurentów. 

Przenosząc tak szerokie kompetencje, chcemy dalej umacniać pozycję firmy HEGLA i z takim samym powodzeniem kierować nią w przyszłości – mówi dyrektor zarządzający.


Działy Budowa maszyn i pojazdów, Techniki produktów dłużycowych i łożysk cienkościennych utworzonej w 1976 r. grupy HEGLA w ubiegłym roku po raz pierwszy przekroczyły pułap obrotów wynoszący 80 milionów euro. Dalszego wzrostu firma spodziewa się dzięki przejętej w 2017 roku firmie boraident z Halle/Saale specjalizującej się w zastosowaniach laserowych („HEGLA boraident”) oraz uzyskaniu w tym roku udziału większościowego w firmie dostarczającej oprogramowanie HANIC z Bochum-Wattenscheid („HEGLA-HANIC”). W ramach holdingu HEGLA może teraz oferować kompleksowe rozwiązania w zakresie obróbki szkła i jeszcze lepiej skupić się na temacie przyszłości, którym jest cyfryzacja przemysłowa/Przemysł 4.0, w ramach innowacyjnych działań na etapie rozwoju produktów.

#obrobka_szkla, #maszyny_do_szkla, #software, #przemysl40

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Polska w decybelach – raport o stanie akustycznym największych aglomeracji w Polsce

Polska w decybelach – raport o stanie akustycznym największych aglomeracji w Polsce

Eksperci Grupy Saint-Gobain oraz Stowarzyszenia Komfort...

Guardian Glass uruchamia nową linię produkcyjną szkła float w Częstochowie

Guardian Glass uruchamia nową linię produkcyjną szkła float w Częstochowie

Nowy, zaawansowany technologicznie zakład, jest...

Jak powstaje szyba zespolona? Część 2: proces produkcji

Jak powstaje szyba zespolona? Część 2: proces produkcji

Zapraszamy do drugiej części cyklu opisującego proces...

Komfort cieplny zaczyna się od okna

Komfort cieplny zaczyna się od okna

Nowe, przeprowadzone przez Instytut Budownictwa Pasywnego...

W pogoni za ciszą – wydarzenie akustyczne Saint-Gobain i Komfortu Ciszy

W pogoni za ciszą – wydarzenie akustyczne Saint-Gobain i Komfortu Ciszy

Już 17 września 2020 (czwartek) od 17.00 do 18.30...» Więcej na subportalu szkło