Edgetech bardzo zadowolony z targów glasstec 2018

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Bob Daniels, prezydent firmy Quanex IG Systems razem z dyrektorem zarządzającym Edgetech Europe, panem Joachimem Stoss, byli zgodni co do tego, że glasstec, jako wiodące targi światowe w branży szkła, są ciągle koniecznym i niezastąpionym spotkaniem branżowym. 


Jak zwykle firma Edgetech Europe GmbH sprawowała funkcję gospodarza dla klientów i kolegów z całego świata. 

Nawiązując do hasła targów „Always Present in Prestigious Buildings” nasza prezentacja wspaniale odzwierciedlała międzynarodowe zestawienie odwiedzających nas gości – stwierdza Joachim Stoss, wyciągając wyłącznie pozytywne wnioski. 


Z powodu dynamicznego rozwoju branży budowlanej w Azji, a przede wszystkim w Chinach i na Bliskim Wschodzie, perspektywy wzrostu dla innowacyjnych europejskich produktów niszowych są w dalszym ciągu imponujące. Nawiązując do tego, można było zauważyć silny wzrost zainteresowania wynikający z ilości odwiedzających osób z tych właśnie rynków. W przypadku Super Spacer® produkt zawdzięcza to przede wszystkim strukturze i funkcjonalności tej elastycznej ramki dystansowej. 

Elastyczne ramki dystansowe bardziej odporne na obciążenia klimatyczne 


Taki produkt, jak Super Spacer, posiada niejako pamięć długotrwałą. Powraca on zawsze do swojego wyjściowego kształtu – wyjaśnia Christoph Rubel, specjalista d/s techniki firmy Edgetech.


W gorących regionach jak Bliski Wschód, w porównaniu z umiarkowanymi szerokościami geograficznymi Europy Środkowej, okna i elewacje szklane poddawane są nieporównanie wyższym obciążeniom spowodowanym upałem i dużymi różnicami temperatur pomiędzy wnętrzem i otoczeniem. W wielu przypadkach budynki wznoszą się wysoko w górę i tym samym na połączenie krawędzi oddziałują we wzmożony sposób różnice ciśnienia i prędkości wiatru. Poprzez ruchomość ramki dystansowej na bazie pianki mechaniczne obciążenie zostaje znacznie zredukowane. 

Super Spacer ma również przewagę poprzez jego plastyczność – uzupełnia Johannes von Wenserski, prokurent w firmie Edgetech. 


Jako przykłady referencyjnych obiektów z giętymi zespolonymi szybami izolacyjnymi czy też tysiącami szyb o swobodnym kształcie, przedstawiono na targach glasstec dwie spektakularne budowle w centrum Dubaju: „The Opus” architekta Zaha Hadids i „Museum of the Future” architekta Shaun Killa.

Zostać wybranym do realizacji tak kompleksowych budowli pokazuje nam, że z naszym asortymentem produktów Super Spacer jesteśmy na właściwej drodze – i to od prawie 30 lat – reasumuje Joachim Stoss. 


#ramki_dystansowe, #szyby_zespolone, #super_spacer, #elastyczne_ramki

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Edgetech Europe GmbH

52525 Heinsberg
Gladbacher Strasse 23
tel.: +48503 035605
Fax: +49(0)2452 96491 11
e-mail: g.janik@edgetech-europe.com
e-mail: info@edgetech-europe.com
http://www.superspacer.comSystem przesuwny do zadań specjalnych – Terno Vetro 160

System przesuwny do zadań specjalnych – Terno Vetro 160

System przesuwny Terno Vetro 160 zaprojektowany został z...

Edgetech świętuje 30-lecie Super Spacer®

Edgetech świętuje 30-lecie Super Spacer®

W ambitnych, zrównoważonych projektach budowlanych nie...

Jak należy badać szkło bezpieczne?

Jak należy badać szkło bezpieczne?

Szkło stosowane w budownictwie dzielimy na trzy...

Przegląd systemów przesuwnych i ich możliwe zastosowanie we wnętrzach

Przegląd systemów przesuwnych i ich możliwe zastosowanie we wnętrzach

Dzięki różnorodności dostępnych na rynku wariantów,...

Dlaczego szkło sprawdzi się w niewielkich mieszkaniach?

Dlaczego szkło sprawdzi się w niewielkich mieszkaniach?

Niewielki metraż to niemałe wyzwanie w trakcie...» Więcej na subportalu szkło