| Wyświetleń:389

Wpływ ramki dystansowej w szybie zespolonej na ogólne zapotrzebowanie energetyczne budynków

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Wpływ ramki dystansowej w szybie zespolonej na ogólne zapotrzebowanie energetyczne budynków.

fot. SWISSPACER

Wpływ ramki dystansowej w szybie zespolonej na ogólne zapotrzebowanie energetyczne budynków.


Niezależny Instytut Budownictwa Pasywnego w Darmstadt po raz pierwszy obliczył wpływ ramki dystansowej w szybie zespolonej w oknach na ogólne zapotrzebowanie energetyczne budynków w różnych strefach klimatycznych. 


W porównaniu z ramkami aluminiowymi, wysokowydajne ramki z tworzywa sztucznego pozwalają znacznie obniżyć zużycie energii, emisję CO2 i koszty ogrzewania w budynkach, zarówno w klimacie chłodnym/umiarkowanym, jak i zimnym. Do badania wybrano obiekty zlokalizowane we Frankfurcie (Niemcy) dla klimatu chłodnego/umiarkowanego oraz w Helsinkach (Finlandia) dla klimatu zimnego. Były one zatem reprezentatywne dla stref klimatycznych obecnych w Polsce.


Informacje dla producentów okien


W nowoczesnym, konwencjonalnym domu energooszczędnym z oknami wyposażonymi w jedno i dwukomorowe pakiety szyb zespolonych, w zależności od strefy klimatycznej, koszty ogrzewania wynoszą od 23 do 25 EUR na metr bieżący krawędzi szyby. Koszty te można obniżyć przez cały okres użytkowania budynku dzięki zastosowaniu okien termoizolacyjnych z wysokowydajnymi ramkami dystansowymi z tworzywa sztucznego zamiast niewydajnych termicznie ramek aluminiowych.Informacje dla architektów i właścicieli budynków


Zgodnie z badaniem, zastąpienie aluminiowych ramek dystansowych w oknach budynku energooszczędnego wysokowydajnymi ramkami z tworzywa sztucznego pozwala zaoszczędzić 8,6% całkowitej energii grzewczej w klimacie chłodnym/umiarkowanym oraz 7,1% w strefie klimatu zimnego. Świadczy to o tym, że ramka dystansowa jest małym elementem o bardzo dużym znaczeniu. „Ciepła ramka” zwiększa efektywność energetyczną budynków.


Mały element, duże znaczenie


Czy to w wyniku zmian demograficznych, urbanizacji czy też rosnącego uprzemysłowienia światowe zapotrzebowanie na energię stale rośnie, a ogrzewanie i chłodzenie budynków stanowi ogromną część całkowitego zużycia energii na całym świecie. Aby w przyszłości aktywnie przyczynić się do transformacji energetycznej, warto poznać proste środki, które pozwolą zmienić profil zużycia energii na bardziej oszczędny.

Obowiązuje tu prosta zasada: mniejsze zużycie energii = mniejsza emisja CO2. W zależności od strefy klimatycznej, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości ramek dystansowych z tworzywa sztucznego zamiast ramek aluminiowych, w trzech typach budynków analizowanych w badaniu uzyskano oszczędności do 340 kg CO2 rocznie na powierzchnię mieszkalną wynoszącą 156 m². W zależności od lokalizacji, oszczędności energii grzewczej w budynku wynosiły do 8,6% dla domu niskoenergetycznego z szybami dwukomorowymi, do 5,6% dla domu niskoenergetycznego z szybami jednokomorowymi i do 28% dla domu pasywnego. 

Dowiedz się więcej na  www.swisspacer.com/pl/8percent


#ramki_dystansowe, #profile_dystansowe

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Ensinger stawia na największe na świecie targi BAU

Ensinger stawia na największe na świecie targi BAU

Specjalista w dziedzinie profili izolacyjnych do...

Od ziarna piasku po taflę szkła – rusza interaktywna wystawa edukacyjna w Sandomierzu

Od ziarna piasku po taflę szkła – rusza interaktywna wystawa edukacyjna w Sandomierzu

W Muzeum Okręgowym w Sandomierzu otwarto wystawę pod...

Guardian Glass uruchamia nowy coater w zakładzie produkcyjnym w Częstochowie

Guardian Glass uruchamia nowy coater w zakładzie produkcyjnym w Częstochowie

Nowy coater, nowa linia produkcyjna szkła float oraz...

Zmiany w strukturze zarządzania w Guardian Glass

Zmiany w strukturze zarządzania w Guardian Glass

Ron Vaupel, President oraz CEO of Guardian Industries,...» Więcej na subportalu szkło