| Wyświetleń:3985

Dodatki do szyb zespolonych

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Dodatki do szyb zespolonych

fot. Effect Glass | Dodatki do szyb zespolonych

 Dystansowe ramki międzyszybowe


Dystansowe ramki międzyszybowe to niezbędny element przy produkcji szyb zespolonych, tworzący odstęp między szybami.

Zastosowanie szkła niskoemisyjnego oraz wypełnienie przestrzeni międzyszybowej gazem szlachetnym powoduje znaczny wzrost izolacyjności cieplnej szyby zespolonej, jednak jej krawędzie są od siebie oddzielone i połączone materiałami o znacznie wyższej przewodności cieplnej. 

Powstaje w ten sposób mostek cieplny, który umożliwia przepływ energii od ciepłej szyby wewnętrznej do zimnej zewnętrznej, czego następstwem może być kondensacja pary wodnej na powierzchni szyby, zwłaszcza w pomieszczeniach o nadmiernej wilgotności. Rozwiązanie tego dość częstego problemu stało się możliwe dzięki zastosowaniu ciepłej ramki.

Zalety ciepłej ramki:

» dobra izolacja
» energooszczędność
» maksymalne współczynniki przenikania ciepła (budownictwo pasywne)
» zwiększenie żywotności okna.

Ramki dystansowe do szyb zespolonych

Effect Glass oferuje następujące rodzaje ramek:

» aluminiowe o grubości 6 – 24 mm,
» ze stali ocynkowanej o grubości 10 - 18 mm,
» ze stali nierdzewnej o grubości 10 – 16 mm,
» z tworzywa sztucznego tzw. ciepła ramka o grubości 8 – 24 mm.
» Standardowe grubości ramek to: 10 mm, 12 mm, 14 mm, 16 mm i 18 mm.
» Niestandardowe grubości ramek to: 6 mm, 8 mm, 20 mm, 22 mm, 24 mm.

Firma Effect Glass stosuje dwa rodzaje ciepłej ramki:

Ramka dystansowa Swisspacer Advance charakteryzuje się wysoką jakością i atrakcyjną ceną. Aluminiowa bariera gazoszczelna zapewnia skuteczne zabezpieczenie przed utratą gazu, a zarazem przed przedostawaniem się wilgoci z zewnątrz. Dzięki tym właściwościom wydłuża ona maksymalnie żywotność szyby zespolonej oraz redukuje na stałe koszty ogrzewania.

Ramka dystansowa Swisspacer Ultimate to ciepła ramka najnowszej generacji, wyróżniająca się bardzo niskim przewodnictwem cieplnym. Wykonana jest z materiału o specjalnych właściwościach, wzbogacona cienką warstwą folii high-tech, która pozwala wyeliminować przedostawanie się gazów uszczelniających i pary wodnej. 


Szprosy. Co to są szprosy?


Szprosy to listwy dzielące powierzchnię szyby na kilka części, stosowane w celach dekoracyjnych – najczęściej są dopasowane kolorystycznie do ram okiennych. 

Jakie są rodzaje szprosów?

Najczęściej wyróżnia się kilka rodzajów szprosów: najpopularniejsze to szprosy międzyszybowe; oprócz tego są szprosy wiedeńskie, stałe (tnące lub konstrukcyjne), szprosy naklejane, oraz szprosy otwierane (ramkowe). Dostępne są szprosy o grubościach od 8 mm do 45 mm w bardzo szerokiej gamie kolorów: złoty, biały, kilka odcieni brązów oraz szprosy drewnopodobne.

Szprosy międzyszybowe

Są to szprosy wykonane z ozdobnych profili aluminiowych, mocowane na stałe do międzyszybowych ramek i znajdują się wewnątrz zestawu szyb. Stosuje się je zarówno w oknach drewnianych, jak i PVC (taki stały element szyby wykonuje dostawca szyb zespolonych). Mogą być stosowane zarówno jako cienkie listwy (8 mm – najczęściej złote), jak i szersze paski. Ich zaletą jest łatwość mycia okien. 

Szprosy wiedeńskie

Szprosy naklejane są rozwiązaniem pośrednim między szprosami konstrukcyjnymi a międzyszybowymi. Wewnątrz pakietu szybowego znajduje się tzw. ślepy szpros, na który od strony zewnętrznej z obu stron na specjalnych taśmach nakleja się 30 mm drewniane listewki – szprosy wiedeńskie. Szyba zostaje więc od zewnątrz podzielona na drobne pola.

#ramkidystansowe, #ramkimiedzyszybowe, #szprosy, #szybyzespolone

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY