Glaston przejął Albat + Wirsam

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Znana w branży maszyn szklarskich, pieców do hartowania  i oprogramowania w sektorze szkła płaskiego korporacjia Glaston & CEO przejęła firmę Albat + Wirsam Software AG, która zajmuje się oprogramowaniem dla przemysłu szklarskiego i dla producentów okien i drzwi. Przejęty 100% ilością udziałów, nowy członek korporacji wprowadza nową jakość w zakresie know–how procesingu szkła płaskiego, umożliwiając koncernowi pomoc swoim klientom w osiąganiu maksymalnych zysków i optymalnej produkcji.

Prezydent korporacji Glaston & CEO, Mika Seitovirta zaznacza, że Glaston znajduje się w historycznym momencie: 

„Rezygnacja z branży biznesu energetycznego, otworzyła nam nową szanse, aby skupić wszystkie nasze starania na rozwijaniu koncepcji One-Stop-Partner. Przejęcie Albat + Wirsam jest częścią naszej strategii, oraz wzmacnia pozycje Glaston jako lidera branży szkła płaskiego.”

W Glaston widzimy partnera, dążącego do tych samych celów i wizji jak my. Znalezienie partnera zajmującego się tym samym przemysłem, było dla nas optymalnym rozwiązaniem” Koncepcja One-Stop-Partner odzwierciedla dokładnie to, czym Albat + Wirsam zajmował się do tej pory tj. rozległe zarządzanie procesami biznesowymi swoich klientów, zatem pasuje idealnie do koncepcji w której firma pracuje" - wyjaśnia Gunther Befort CEO w Albat + Wirsam.

Reklama

Jedyna droga prowadzi do wzrostu

W przemyśle szklarskim, jakość oraz rentowność nigdy dotąd nie były tak ważne. Klienci wymagają wysokiej jakości produktów, a przepisy dotyczące szkła stają się coraz precyzyjniejsze wraz z rozwojem specyfikacji szkła w architekturze.

„Będziemy bez wątpienia doświadczać konsolidacji na wysokim poziomie w tej gałęzi przemysłu, który jest związany ze zmienną uwagą ze strony wydajności pojedynczych maszyn i części sprzętu wpływającego na efektywność całych linii produkcyjnych. Strategia One-Stop-Partner pomaga klientom odpowiadać na wymagania rynku wydajnie i kompetentnie. Rozwiązania dotyczące oprogramowania do zarządzania produkcją są stale poszukiwane przez klientów, gdyż są one spoiwem łączącym wszystkie mechanizmy produkcyjne w sposób wydajny” - mówi Mika Seitovirta.

Gunther Befort dodaje, że nowy członek Glaston jest w stanie zaoferować złożone koncepcje najwyższej jakości. „Jest to kombinacja maszyn i oprogramowania, od jednego dostawcy, dzięki któremu nasz klient będzie w stanie osiągnąć optymalne korzyści.”.
Mika Seitovirta wyjaśnia, że przejęcie Albat + Wirsam wspomaga strategię Glaston opierającą się na zaopatrywaniu w najbardziej rozbudowaną ofertę na rynku, a także na planach bycia wartościowym integratorem. „Projekt usługi One-Stop-Partner pokrywa szeroką gamę zaopatrzeń i serwisów pokrewnych, aby pokryć  pojedyncze i kompleksowe rozwiązania dla małych i dużych przedsiębiorstw; przez pojedynczą komórkę jeśli klient sobie tego życzy. Przejęcie Albat + Wirsam pasuje idealnie do oferty serwisowej korporacji Glaston. Niezwykle wykwalifikowany personel firmy stworzył szeroką gamę produktów, które z dużym powodzeniem zaspokajają potrzeby rynku. Warto nadmienić, że Glaston przejął coś więcej niż tylko oprogramowanie najwyższej jakości. Zainwestowaliśmy także w proces Know-How firmy. Włączenie do korporacji tego procesu jest milowym krokiem w tworzeniu wartościowego łańcucha integracyjności, jakości i serwisów oferowanych przez całą korporację”.

Sukces przez sieć

Albat + Wirsam zachowa dużą indywidualność, a ich bardzo dobrze rozpoznawana w środowisku marka swoją tożsamość. Mika Seitovirta tłumaczy:
„Albat + Wirsam jest rynkowym liderem w swojej branży , z bardzo dobrą rentownością i historią działalności. Firma do tej pory świetnie wywiązywała się ze swoich zadań, budując sieć między różnorodnymi partnerami. Glaston chce kontynuować tą ważną pracę i nadal tworzyć sieć z klientami Albat + Wirsam i ich technologicznymi partnerami.”
Gunter Befort podkreśla, że sukces przyszedł dzięki silnym partnerom.
„Integracja Firmy Albat + Wirsam z korporacją Glaston na samym początku, spowodowała kilka nieprzychylnych reakcji, to naturalne. Jednak w momencie dyskusji na temat szans na rynku, wszelkie głosy sprzeciwu zostały przekonane przez pozytywne efekty tej kooperacji. Wierzę, że poprzez kontynuowanie działalności w sposób uczciwy, udana współpraca będzie kontynuowana , wzbogacając wszystkich do niej należących.”.
Uważa także, że klienci Albat + Wirsam doceniają fakt znalezienia partnera w tym samym sektorze biznesowym.
„ Łączą nas te same cele – dostarczanie klientowi technologii, która podnosi ich rentowność i wspomaga ich w operacjach biznesowych lepiej niż kiedykolwiek.”

Gunter Befort nadal pracuje jako CEO w grupie Albat + Wirsam. Jako członek grupy Glaston Executive Management, będzie odpowiedzialny za obszar oprogramowania biznesowego, rozwiązań ERP oraz przemysłu drzwi i okien.
„Jestem przekonany, że należenie do Glaston wzmocni  globalne cele Albat + Wirsam i umożliwi nam rozwój sieci Customer Service”. „Razem jesteśmy w stanie dostarczyć naszym klientom lepsze rozwiązania, mogące podnosić jakość i oszczędzać koszta” - dodaje Mika Seitovirta.

Zainteresowany? Poproś o ofertę!