| Wyświetleń:878

Oszczędność czasu i pieniędzy dzięki oprogramowaniu LiSEC do obróbki szkła płaskiego

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

W Gasperlmair cięcie szkła odbywa się tylko w ochronnej odzieży.

fot. LiSEC

W Gasperlmair cięcie szkła odbywa się tylko w ochronnej odzieży.


Dzięki oprogramowaniu LiSEC zmniejszył się poziom odpadów.

fot. LiSEC

Dzięki oprogramowaniu LiSEC zmniejszył się poziom odpadów.

Od 1969 roku w firmie Glas Gasperlmair w Wagrain koło Salzburga (Austria) 400 specjalistów zajmuje się obróbką szkła płaskiego na powierzchni ponad 50 tys. mkw. Firma produkuje wysokiej jakości produkty, z których 85% jest instalowanych na terenie kraju, a reszta jest eksportowana do sąsiednich państw. Minimum 20 samochodów ciężarowych opuszcza fabrykę każdego dnia.

Dwa lata temu, rodzina, będąca właścicielem firmy, zadecydowała o wprowadzeniu oprogramowania LiSEC (planowanie przepustowości z monitoringiem produkcji). Po 9 miesiącach zespoły Glas Gasperlmair pracowały już z nowymi procesami i z oprogramowaniem planowania przepustowości. Cały projekt trwał dwa lata. Ze względu na jego wielkość, nie wszystko na początku układało się po myśli właścicieli. Jednak współpraca pomiędzy działem IT firmy i ekspertami z LiSEC układała się wzorowo i koniec końców sukces jest ogromny. Poniżej wywiad z Josefem Gasperlmair, który ocenia korzyści płynące ze współpracy z firmą LiSEC.

Czy potrafi Pan sobie obecnie wyobrazić produkcję bez oprogramowania LiSEC?

Absolutnie nie. Oprogramowanie to jest nam niezbędne. Bez niego nie bylibyśmy w stanie planować ekonomicznych procesów produkcyjnych.

Co udało Wam się udoskonalić dzięki nowemu oprogramowaniu?

Użycie tego oprogramowania miało ogromny wpływ na szereg parametrów. W szczególności przypisanie ciętym szkłom następującym etapów przetwarzania stało się bardziej efektywne dzięki systemowi kodów kreskowych: teraz czasochłonne wyszukiwanie poszczególnych tafli to już przeszłość. Biorąc pod uwagę wielkość wyjściową, do tej pory produkowaliśmy około 7 tys. tafli dziennie, a obecnie jest to 11 tys. Znacznie zmniejszył się również poziom odpadów: przed oprogramowaniem poziom ten wynosił 2,6%, a obecnie wskazuje 1,4%. Można przyjąć, że każda firma, która nie używa tego systemu traci pieniądze. 

A jak wyglądają wasze terminy dostaw? Czy coś zmieniło się w tym aspekcie?

Tak, tutaj także zrobiliśmy krok naprzód. Przed oprogramowaniem było to 98,4%, a teraz osiągamy wynik 99,6%. Spora liczba zamówień została wykonana, zapakowana i wysłana do indywidualnych odbiorców. Szkła są ładowane na ciężarówki już dzień wcześniej niż dostawa.

Czy dzięki zoptymalizowanym procesom i postępowi w pracach spadła liczba wypadków przy pracy

Zdecydowanie tak. W przeszłości dochodziło do 70-80 zgłoszeń o wypadkach rocznie. Obecnie jest ich niecałe dziesięć. Jednak dla mnie każdy wypadek to o jeden wypadek za dużo. Warto wspomnieć, że w ostatnich trzech latach poczyniliśmy ogromne starania w celu zminimalizowania wypadków podczas pracy. Dla każdego miejsca pracy określamy i dokonujemy zakupu odpowiedniej i bezpiecznej odzieży roboczej. Nasi pracownicy są instruowani w zakresie zapobiegania wypadkom dwa razy w ciągu roku. Instrukcje w naszej fabryce są dostępne w ponad dziesięciu językach. Dodatkowo do naszej dyspozycji jest kilku wykwalifikowanych instruktorów pierwszej pomocy, którzy w razie wypadku reagują natychmiastowo.

Jak określiłby Pan współpracę z LiSEC?

Nie wyobrażam sobie pracy bez LiSEC’a. Firma zawsze jest dla nas priorytetem numer jeden i ma ogromne znaczenie jako nasz partner.

#

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

LiSEC

05-850 Jawczyce – Konotopa
Piwna 10
tel.: +48-22-6381049
Fax: 48-22-6660180
e-mail: info-pl@lisec.com
https://www.lisec.com/en
https://www.facebook.com/lisecaustriagmbh/


Forum dyskusyjne

Okucia okienne ROMB+FUHR pozostałości.
Zlece montaze okien na terenie NRW - Essen i okolice
poszukuje dystrybutora, producenta
Potrzebna wciągarka linowa

Giełda towarowa

Zakres obowiązków/zarobki.
przepuszczalność promieni słonecznych
Oprogramowanie CRM do zarządzania zleceniami i klientami
Inteligentny dom