| Wyświetleń:568

Nowa inwestycja Saint-Gobain na północy Francji

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Saint-Gobain zainaugurowało otwarcie zmodernizowanej huty szkła płaskiego (float) w Aniche-Emerchicourt. Nowa inwestycja na północy Francji ma zapewnić ciągłość pracy zakładu i zatrudnienia w regionie. Sprzęt produkcyjny nowej huty został poddany całkowitej renowacji, która kosztowała 30 mln euro.


Dzięki rocznej wielkości produkcyjnej sięgającej 20 mln mkw. szkła, huta stworzy nowe możliwości rynkowe, produkując jednocześnie szkło dla rynku budowlanego, jak i samochodowego. Dzięki tej inwestycji Saint-Gobain zapewni ciągłość pracy huty i jej zakładów przetwórczych, a także wzrost aktywności lokalnych i regionalnych podwykonawców przez kolejne lata (szacowany okres eksploatacji nowego pieca to ok. 20 lat). Renowacja pieca ma spowodować ponadto zwiększenie produktywności zakładu o ok. 10%, obniżenie zużycia energii o 25% i zmniejszenie emisję CO2 o 20% w stosunku do poprzedniej placówki.

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim osobom związanym z naszą najnowszą inwestycją, czyli instalacją nowoczesnego i energooszczędnego zakładu produkcyjnego, który służyć będzie naszemu rynkowi i lokalnemu zatrudnieniu przez długie lata. Inwestycja w Aniche, jak i niedawna renowacja huty szkła w Salaise, są wyraźnymi dowodami naszego dużego zaangażowanie we francuski przemysł – stwierdził Patrick Dupin, Prezes sektora Szkła Płaskiego w Saint-Gobain.


#saint_gobain, #huta_szkla, #szklo_plaskie, #szklo_float

Zainteresowany? Poproś o ofertę!


Forum dyskusyjne

Poszukuje dostawcy ogrodow zimowych na teren Niemiec
Szukam dostawcy ogrodow zimowych na teren Niemiec
SPRZEDAM - Frezarka do słupka FOM JET XX 11068
Elewacje wentylowane, fasady aluminiowe montaż

Giełda towarowa

Nawiewnik higrosterowny do okna
Okna na kamerze
Kompletacja zamówienia - usprawnienie
zapotrzebowanie na mycie okien