| Wyświetleń:918

Pilkington Profilit™ Micro – nowy rodzaj szkła profilowego

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Pilkington Profilit™ Micro

fot. Pilkington

Pilkington Profilit™ Micro


Pilkington Profilit™ Micro (Opal)

fot. Pilkington

Pilkington Profilit™ Micro (Opal)

Pilkington Profilit™ Micro to nowy rodzaj szkła profilowego przeznaczony do stosowania w budownictwie. Sprawdzi się w projektach oryginalnych elewacji i wnętrz obiektów, zapewniając poczucie komfortu i prywatności.

NSG Group wprowadza na rynek nowy rodzaj szkła profilowego, które charakteryzuje się delikatną, nieregularną strukturą powierzchni w postaci gęsto rozmieszczonych małych punktów przypominających ziarenka piasku. Nieregularny wzór powoduje, że kształty widoczne za szkłem są rozmyte, a ich kontury – nieostre i rozmazane. Jednocześnie ziarnisty ornament na powierzchni szkła sprawia, że pomieszczenia doświetlone są miękkim, rozproszonym światłem.

Szkło Pilkington Profilit™ Micro o nowym wykończeniu powierzchni rozszerza paletę wzorów szkła profilowego. W palecie tej, oprócz standardowego wzoru ornamentu, znajdują się także Pilkington Profilit™ Macro (z gęsto rozmieszczonymi dużymi punktami) i Pilkington Profilit™ Slim Line (wzór w postaci wąskich linii). Delikatny ziarnisty wzór na powierzchni Pilkington Profilit™ Micro sprawia, że projektowane przeszklenia zyskują lekki, elegancki charakter – tłumaczy Szymon Piróg, doradca techniczny Pilkington Polska.

Pilkington Profilit™ Micro jest dostępny w wielu wariantach, dzięki czemu – w zależności od potrzeb projektu – szkło może spełniać różne wymagania, takie jak podwyższona ochrona przed słońcem, hałasem czy atakiem zewnętrznym. Wśród dostępnych rodzajów Pilkington Profilit™ Micro znajdują się m.in. szkło piaskowane, emaliowane, hartowane, zbrojone, szkło o pofalowanej powierzchni czy szkło o obniżonej zawartości żelaza. Ten ostatni rodzaj – Pilkington Profilit™ Micro OW – został pozbawiony charakterystycznego lekko zielonkawego zabarwienia, co zapewnia większą przepuszczalność światła.

Producent szkła zapewnia, że Pilkington Profilit™ Micro łączy rozwiązanie estetyczne ze sprawdzonymi właściwościami szkła profilowego, a system szklenia Pilkington Profilit™ spełnia wymagania stawiane wielkoformatowym przeszkleniom (elewacje i fasady budynków), pozwala na wykonanie przeszkleń pojedynczych lub podwójnych, jest bardzo trwały i nie wymaga konserwacji. Dodaje, że szkło profilowe o kształcie ceownika znajduje szerokie zastosowanie w obiektach użyteczności publicznej, obiektach sportowych, ośrodkach wypoczynkowych, hotelach i kompleksach SPA, gdzie wymagane są rozwiązania funkcjonalne, zapewniające użytkownikom poczucie komfortu, przyjemności, gwarantujące wysoki poziom bezpieczeństwa, a także spełnienie standardów dotyczących izolacyjności cieplnej i akustycznej czy ochrony przed słońcem.

W przeszkleniach wewnętrznych szkło tego typu nie tylko urozmaica przestrzeń, ale również zapewnia korzyści wynikające z doświetlenia wnętrz. Coraz częściej produkt wykorzystywany jest również w budownictwie mieszkaniowym.Reklama

#

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Pilkington IGP Sp. z o.o.

02-675 Warszawa
ul. Wołoska 18 Curtis Plaza
tel.: 22 548 75 00
Fax: 22 548 75 22
e-mail: pilkington@pl.nsg.com
http://www.pilkington.plEnsinger stawia na największe na świecie targi BAU

Ensinger stawia na największe na świecie targi BAU

Specjalista w dziedzinie profili izolacyjnych do...

Od ziarna piasku po taflę szkła – rusza interaktywna wystawa edukacyjna w Sandomierzu

Od ziarna piasku po taflę szkła – rusza interaktywna wystawa edukacyjna w Sandomierzu

W Muzeum Okręgowym w Sandomierzu otwarto wystawę pod...

Guardian Glass uruchamia nowy coater w zakładzie produkcyjnym w Częstochowie

Guardian Glass uruchamia nowy coater w zakładzie produkcyjnym w Częstochowie

Nowy coater, nowa linia produkcyjna szkła float oraz...

Zmiany w strukturze zarządzania w Guardian Glass

Zmiany w strukturze zarządzania w Guardian Glass

Ron Vaupel, President oraz CEO of Guardian Industries,...» Więcej na subportalu szkło