| Wyświetleń:628

Z widokiem na Mazury – szkło SGG COOL-LITE SKN 174 II

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

W samym centrum krainy jezior, w jednym z najatrakcyjniejszych kurortów wypoczynkowych w Polsce, znajduje się pięciogwiazdkowy Hotel Mikołajki, zwany hotelem na wodzie. Ten jedyny w swoim rodzaju obiekt, łącząc wszystkie elementy luksusu, tworzy niezwykłe miejsce w samym sercu Krainy Tysiąca Jezior. Wprost z hotelowych okien rozpościera się malowniczy widok podkreślony przez szkło marki Saint-Gobain GLASS.

Wychodząc naprzeciw najbardziej wyszukanym wymaganiom swoich klientów współczesny hotel przypomina niewielkie miasteczko. W hotelu znajduje się 78 pokoi i 25 apartamentów, profesjonalne SPA, basen, sauny i łaźnie, dwie restauracje, trzy sale konferencyjne oraz marina. Niezwykła lokalizacja obiektu zapewni właścicielom apartamentów panoramiczne widoki z okien na połyskującą taflę wody, a jednocześnie centrum Mikołajek i główną przystań jachtową. Każdy z pokoi posiada taras i spore przeszklenia, dzięki czemu można obserwować piękne mazurskie widoki. Oryginalny projekt Hotelu Mikołajki, autorstwa architektów z gdańskiej pracowni P.K. Studio Projektowe, jest metaforą tradycyjnej formy dynamicznie przekształcającej się w nowe. – Znaczna część fasady budynku to szklone fasady i balustrady mające odbijać otaczającą wodę oraz krajobraz, potęgując efekt zderzenia natury z dziełem materialnym, którym jest budynek. W nocy mieniące się światła oraz subtelne podświetlenie obiektu stanowić ma rodzaj latarni rozświetlającej okolicę widoczną w oddali wraz z jej odbiciem w tafli jeziora – tak arch. Piotr Kutek oraz arch. Marcin Fryzowski opisują projekt hotelu.

Szkło zastosowane w oknach oraz na fasadzie to m.in. SGG COOL-LITE SKN 174  6 mm II ESG//44.2 – innowacyjne, wysokotransparentne szkło przeciwsłoneczne oraz Contraflam EI60, czyli przezierne, odporne na promienie UV szkło ognioochronne. Duże przeszklenia oraz pokrycie fasady szkłem sprawia, że wewnątrz hotelu jest jasno, a słońce tworzy dodatkowy efekt wizualny. Jednocześnie budynek narażony jest na nieustanne działanie promieni słonecznych, które może powodować nagrzewanie. Zastosowanie szkła przeciwsłonecznego poprzez odbijanie słońca skutecznie zapobiega nagrzewaniu się pomieszczeń, przy zachowaniu idealnej przejrzystości i widoczności. 

Szkło SGG COOL-LITE SKN 174  II doskonale wpisuje się w niecodzienną lokalizację obiektu, zapewniając niesamowite widoki z wnętrza hotelu, a jednocześnie widowiskowy efekt odbijania się w fasadzie Jeziora Mikołajskiego oraz otaczającego go krajobrazu. Zastosowanie tego typu szkła zmaksymalizowało ekspozycję krajobrazu, gwarantując gościom silny kontakt wizualny z otoczeniem. Jednocześnie szczególnie w okresie letnim zapewnia duży komfort termiczny oraz brak problemu z przegrzewaniem pomieszczeń.

Przy wyborze szkła do tego typu obiektu należy kierować się jego właściwościami izolacyjności termicznej, barwie i właściwościom redukcji przenikania promieniowania słonecznego, ale także jego estetyce czy stopniu przezierności. Z uwagi na dużą ilość przeszkleń, podyktowanych fantastyczną ekspozycją widokową, należało zredukować negatywne skutki wystawienia na promieniowanie słoneczne oraz straty ciepła – mówi arch. Piotr Kutek, członek zespołu projektowego Hotelu Mikołajki.

#

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY