Szklany komfort akustyczny

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Natężenie hałasu w miastach, a zwłaszcza ich centralnych częściach, znacząco przekracza bezpieczne dla człowieka normy.

fot. Saint-Gobain

Natężenie hałasu w miastach, a zwłaszcza ich centralnych częściach, znacząco przekracza bezpieczne dla człowieka normy.


Zmiana natężenia dźwięku o 10 dB jest przez człowieka odczuwana jako podwojenie głośności.

fot. Saint-Gobain

Zmiana natężenia dźwięku o 10 dB jest przez człowieka odczuwana jako podwojenie głośności.

Miejsce zamieszkania i panujące w nim warunki przekładają się na ogólną kondycję i samopoczucie człowieka. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) szacuje, że około 10% ludzi każdego dnia narażonych jest na hałas, mogący mieć wpływ na zdrowie. Wykorzystanie w budynkach mieszkalnych właściwych materiałów budowlanych, takich jak szyby o podwyższonych parametrach akustycznych, ma znaczący wpływ na komfort życia. 

» Cisza w zgiełku miasta 

Natężenie hałasu w miastach, a zwłaszcza ich centralnych częściach, znacząco przekracza bezpieczne dla człowieka normy. Może prowadzić to do podwyższenia poziomu stresu, braku koncentracji, niepokoju i rozdrażnienia. Stała ekspozycja na hałas powyżej 33 dB ma negatywny wpływ na zdrowie. Zmiana natężenia dźwięku o 10 dB jest przez człowieka odczuwana jako podwojenie głośności. Dlatego tak istotna w miejscach o wysokim natężeniu hałasu jest właściwa konstrukcja, wykończenie i wyposażenie budynków. 

Montaż szyb zespolonych CLIMATOPFAMILY SILENCEcity pozwala wyeliminować problem nadmiernej ekspozycji na szkodliwe dla zdrowia hałasy. Specjalna budowa sprawia, że działają one jak bariera dla zbyt głośnych dźwięków. Szyba SILENCEcity o budowie 33.1 SI PLT XN| 18 SWS| 4 PLC |18 SWS| 4 PLT XN charakteryzuje się dźwiękoszczelnością na poziomie 38 dB, co w porównaniu do szyby standardowej skutkuje aż o 30% lepszą akustykę. Jeszcze wyższą ochronę zapewnia wykorzystanie szyby SILENCEair 44.1 SI PLTXN| 16 SWS| 4PLC| 16 SWS| 8 PLT XN, która chroni przed hałasem o natężeniu nawet 44 dB – sprawia to, że akustyka we wnętrzu jest aż dwukrotnie lepsza. Warstwa specjalnej folii nadaje szybom SILENCEcity dodatkowe właściwości szkła bezpiecznego. Mieszkańcy domów wyposażonych w tego typu okna mogą cieszyć się ciszą, spokojem i doskonałym komfortem akustycznym. 

» W harmonii z naturą 

Zdarzają się sytuacje, gdy odgłos uderzającego o szybę deszczu wzbudza pozytywne odczucia. Częściej jednak, na przykład wtedy, gdy w domu próbuje zasnąć małe dziecko, opady deszczu i gradu to niepożądane hałasy. Ochronę przed nimi zapewnia bezpieczne akustyczne szkło laminowane SGG STADIP SILENCE, które znacząco wytłumia odgłosy gradu i deszczu uderzającego w okna i szyby zespolone montowane w połaciach dachowych. Zastosowanie specjalnej folii PVB sprawia, że szyby są zdecydowanie bardziej odporne na uderzenia niż te standardowe – w razie stłuczenia szkła laminowanego folia utrzymuje jego rozbite fragmenty na miejscu. Okna wykonane przy użyciu SGG STADIP Silence wyróżniają się optymalnymi parametrami akustycznymi, zapewniając przebywającym w pomieszczeniach osobom komfort i dobre samopoczucie.

» Technologia wspierająca ciszę 

Dążenie do osiągnięcia technologicznej doskonałości to jeden z priorytetów marki Saint-Gobain Building Glass Polska – tłumaczy Łukasz Biel, Kierownik Rozwoju Rynku Windows, dodając: w swojej ofercie posiadamy blisko 300 przebadanych akustycznie szyb w notyfikowanych laboratoriach m.in. instytucie ITF Rosenheim. Dodatkowo, firma Saint-Gobain posiada Centrum Badań i Rozwoju we Francji wyposażone w laboratoria akustyczne. Zatrudnieni tam eksperci są w stanie obliczyć akustykę praktycznie każdego zespolenia, dzięki czemu gama naszych dźwiękoszczelnych szyb jest bardzo rozbudowana i różnorodna. 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, firma Saint-Gobain zaprojektowała aplikację mobilną, dzięki której o komfort akustyczny w domach i biurach można zadbać przy pomocy smartfonu. CLIMATOPFAMILY dBStation ułatwia dobór najlepszych szyb akustycznych do danego typu obiektu. Program prezentuje akustykę szyb nastawionych na różne źródła hałasu – użytkownicy mają możliwość przekonać się, jaki komfort są w stanie zapewnić. 


#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Kompletne linie do produkcji szyb zespolonych marki TENON

Kompletne linie do produkcji szyb zespolonych marki TENON

TENON został założony w roku 1988 w Chinach i od...

Amplus poszerza asortyment matowych folii szronionych

Amplus poszerza asortyment matowych folii szronionych

Coraz bardziej popularne stają się folie matowe z tzw....

Międzykulturowy Pilkington

Międzykulturowy Pilkington

Michel Knepper z Niemiec, Chihab-Dine Ben Taya z Maroka i...

Guardian Glass uruchamia cyfrową wersję poradnika GlassTime

Guardian Glass uruchamia cyfrową wersję poradnika GlassTime

Guardian Glass uruchamia cyfrową wersję poradnika...» Więcej na subportalu szkło