| Wyświetleń:375

Scandic Continental Hotel w Sztokholmie – trzecia odsłona historycznego budynku

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Scandic Continental Hotel w Sztokholmie

fot. PRESS GLASS

Scandic Continental Hotel w Sztokholmie


Scandic Continental Hotel to obiekt, który pojawił się na mapie Sztokholmu (Szwecja) już pod koniec XIX wieku. Ten wielofunkcyjny budynek, znajdujący się w samym sercu miasta, jest obecnie jednocześnie hotelem, stacją metra, apartamentowcem i centrum konferencyjnym. Na skutek ciągłej rozbudowy miasta, a także licznych perturbacji dziejowych, budynek w oryginalnym stanie nie dotrwał do naszych czasów. Obecnie możemy podziwiać już trzecią odsłonę tego obiektu. 


W inwestycji tej wykorzystano w sumie ok. 3,6 tys. m² szyb fasadowych wyprodukowanych przez PRESS GLASS. Głównym wykonawcą przeszkleń zewnętrznych była firma KG CONSTRUCTIONS.

Współczesny Scandic Continental tworzą 4 bryły o różnej wysokości z pochyłymi fasadami i licznymi przeszkleniami. Najniższa bryła, skierowana na ulicę Vasagatan, ma 8 pięter i 34 m wysokości, a najwyższa, usytuowana w przeciwległym narożniku, ma 17 pięter i 67 metrów wysokości. Na dachu jednej z brył utworzono taras, z którego można podziwiać panoramę miasta. 

Warto zwrócić uwagę na designerski wygląd obiektu wykonanego wg projektu autorstwa duńskiego biura architektonicznego 3XN. Wewnątrz można podziwiać piękną iluminację świetlną atrium. Oglądając budynek z zewnątrz, warto zwrócić uwagę na jego fasadę reliefową – jej ukształtowanie sprawia, że faktura elewacji budynku zmienia się w zależności od kąta patrzenia. Specjalnie dla tego projektu powstał indywidualny system elewacji aluminiowo-szklanych. Konstrukcja wypełniona jest trójwarstwowym oszkleniem strukturalnym oraz wapieniem jurajskim. Warto również dodać, że fasada musiała spełniać wysokie wymagania techniczne pod względem izolacyjności termicznej i akustycznej. PRESS GLASS dostarczył dwukomorowe hartowane i laminowane szyby zespolone ze szkłem selektywnym typu 70/41.

Scandic Continental łączy w sobie eksperymentalne podejście – na powierzchni 28 000 m² integruje funkcje kilku różnych obiektów, co również przełożyło się na organizację wnętrza budynku. W lobby hotelowym znajduje się zjazd do metra oraz przejście do dworca kolejowego. Jako obiekt hotelowy Scandic Continental udostępnia 392 pokoje, a także restauracje. Budynek pełni również rolę biznesową – udostępnia kilkadziesiąt sal konferencyjnych.   

W obecnej formie obiekt został oddany do użytku 1 kwietnia 2016 roku.

» Historia Scandic Continental Hotel 

#szyby_zespolone, #szklo_fasadowe, #produkcja_szyb, #fasady_szklane

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Guardian Glass uruchamia nowy coater w zakładzie produkcyjnym w Częstochowie

Guardian Glass uruchamia nowy coater w zakładzie produkcyjnym w Częstochowie

Nowy coater, nowa linia produkcyjna szkła float oraz...

Zmiany w strukturze zarządzania w Guardian Glass

Zmiany w strukturze zarządzania w Guardian Glass

Ron Vaupel, President oraz CEO of Guardian Industries,...

Jak powstaje szyba zespolona? Część 1: Magazyn i cięcie

Jak powstaje szyba zespolona? Część 1: Magazyn i cięcie

Szyby mają zazwyczaj największy udział w powierzchni...

Zapierający dech w piersiach widok przy wysokim poziomie komfortu

Zapierający dech w piersiach widok przy wysokim poziomie komfortu

Dla zapewnienia najlepszej możliwej izolacji termicznej...» Więcej na subportalu szkło