| Wyświetleń:449

8 SALISBURY SQ – szklenie strukturalne w wielkim formacie

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

8 Salisbury Square to nowoczesny, 10-kondygnacyjny biurowiec zlokalizowany w samym sercu Londynu. Dzięki gruntownej reorganizacji przestrzeni obiekt zyskał więcej powierzchni biurowych oraz odświeżoną fasadę z nowymi przeszkleniami. Na potrzeby wykonania przeszkleń w tym budynku PRESS GLASS dostarczył w sumie blisko 200 mkw. szyb fasadowych do tzw. szklenia pełno-strukturalnego z mocowaniami punktowymi, z przeznaczeniem na parter elewacji frontowej.


Firmowany jako „przestrzeń do namysłu”, biurowiec jest ukryty za ruchliwą ulicą Fleet Street w spokojnej lokalizacji z dostępem do ogrodu. Budynek reprezentujący styl postmodernizmu został odświeżony i poddany gruntownej przebudowie zgodnie z projektem biura architektonicznego TP Bennett Architects. Projekt architektoniczny w pełni wykorzystał dostępną przestrzeń dwóch kondygnacji podziemnych, ośmiu kondygnacji naziemnych oraz przestrzeń rozdysponowaną na tarasy zewnętrzne. W wyniku reorganizacji przestrzeni oryginalna konstrukcja budynku została wzmocniona i rozszerzona o ok. 3,2 tys. mkw. dodatkowej powierzchni. 

Obecnie biurowiec udostępnia ponad 14 tys. mkw. powierzchni biurowych klasy A oraz 6 tarasów z widokiem na Londyn. Atrakcją budynku jest nowoczesna, dwukondygnacyjna recepcja na parterze, z przeszkleniem sięgającym prawie 6 metrów. Recepcja została dodatkowo doświetlona trzema przeszklonymi jednolitymi strukturalnymi ścianami osłonowymi. Wejście główne zostało wyznaczone w najwyższej środkowej części, mierzącej ponad 5800 mm. Zgodnie z wymogami projektu, PRESS GLASS wyprodukował i dostarczył uszczelnione silikonem jednokomorowe hartowane i laminowane szyby zespolone z ciepłochronnymi powłokami kontrolującymi nasłonecznienie. Szyby zostały przygotowane do szklenia w systemie strukturalnym za pomocą mocowań punktowych z wykorzystaniem metalowych rotuł, zamontowanych w szklanych taflach w trakcie produkcji szyb.

Firma wykonująca stolarkę fasadową i okienną wybrała nas jako dostawcę największych i najbardziej złożonych konstrukcyjnie przeszkleń zaprojektowanych do montażu w nowej elewacji. Inni dostawcy dostarczyli natomiast pozostałe, mniejsze i prostsze do wykonania, szyby – mówi Matthew Kershaw, opiekun projektu ze strony PRESS GLASS.


Warto zwrócić uwagę na proporcje wymiarów krawędzi oraz na rozmiary zastosowanych tafli wyprodukowanych i dostarczonych przez PRESS GLASS. Szyba (tzw. żebro szklane) użyta do przeszklenia środkowej części frontowej miała wymiar 400 x 5800 mm. Żebra szklane zastosowane do przeszkleń części bocznych wymiarami sięgały 1900 mm x 4000 mm.  

Proporcje i wymiary szyb, uszczelnienie silikonem do szklenia strukturalnego oraz zastosowane rodzaje szkieł i obróbek, łącznie z montażem rotuł, a także transport – wszystko to wymagało od nas indywidualnego podejścia na każdym etapie finalizacji zamówienia – począwszy od projektu, przez produkcję, aż po samą dostawę szyb z Polski do Anglii – dodaje Matthew Kershaw. 


#szklo_fasadowe, #szyby_zespolone, #press_glass, #

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Nowoczesny budynek w centrum Kielc z przeszkleniami Effect Glass

Nowoczesny budynek w centrum Kielc z przeszkleniami Effect Glass

Effect Glass S.A. wyprodukował 800 m² szyb zespolonych...

Wymagania termiczne dla okien – o czym należy pamiętać?

Wymagania termiczne dla okien – o czym należy pamiętać?

Wybierając okna, warto pamiętać nie tylko o...

Polver wprowadza aplikację mobilną

Polver wprowadza aplikację mobilną

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów i...

4500 metrów kwadratowych relaksu

4500 metrów kwadratowych relaksu

Ekskluzywny górski kurort Feuerberg, dzięki...» Więcej na subportalu szkło