Efekty wizualne i dodatkowe funkcje, czyli szkło POLFLAM® w różnorodnym wykończeniu

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Cyfrowy nadruk pozwala nanieść na szkle zarówno delikatne wzory, jak i obrazy z efektem 3D.

fot. POLFLAM

Cyfrowy nadruk pozwala nanieść na szkle zarówno delikatne wzory, jak i obrazy z efektem 3D.


Przeszklenia ogniochronne zastępują coraz częściej zwykłe, ciężkie ściany o wymaganej odporności ogniowej i pozwalają nadać wnętrzom pożądaną lekkość i przejrzystość. Szkło POLFLAM® daje przy tym architektom jeszcze więcej możliwości. Wielkoformatowe szklane panele same w sobie robią wrażenie, a to dopiero początek, mogą bowiem one stanowić doskonałe tło do operowania obrazem, światłem i barwą.


Światło, kolor i faktura


Możliwości wykończenia szkła POLFLAM® jest wiele. Pierwsza z nich to wykorzystanie przeszklenia jako charakterystycznego elementu aranżacji wnętrza poprzez zastosowanie na nim cyfrowego nadruku. Farba ceramiczna nanoszona na szkło tą metodą pozwala uzyskać nawet bardzo skomplikowane wzory. Na tafli umieścić można napisy lub rysunki – również obrazy z efektem 3D; można także nadać jej wizualnie fakturę dowolnego materiału: marmuru, drewna, kamienia, stali lub betonu. 

Kolejna możliwość to sitodruk dekoracyjny. Ta technologia pozwala na całościowy zadruk tafli farbą ceramiczną w dowolnym kolorze z palety RAL/NCS lub wykonanie na niej prostych graficznych wzorów. Nie wymaga ona żadnych dodatkowych dospoleń, gdyż nadruk wykonywany jest bezpośrednio na szkle POLFLAM, co pozwala łączyć w jednej przegrodzie tafle zwykłe oraz kolorowe. Za pomocą farby ceramicznej można także balansować przejrzystością poszczególnych tafli, w zależności od grubości nałożonej warstwy emalii – daje to efekt tłumienia i rozpraszania światła, w wybranej przez projektanta barwie. 

W przypadku szkła POLFLAM® F, przeznaczonego na podłogi i schody, stosowany jest często sitodruk funkcyjny – na taflę nanoszona jest farba ceramiczna o właściwościach antypoślizgowych. Wszystkie nadruki są utwardzane w procesie hartowania, co chroni je przed uszkodzeniem i zapewnia im właściwą trwałość. 

Efekt przeszklenia nawiązującego do witraży pozwala natomiast osiągnąć dospolenie szkła laminowanego na bazie folii Vanceva. To transparentne folie w bogatej gamie barw, pozwalające na zmianę koloru tafli szkła z zachowaniem jego przezierności.

Kolejne funkcje


A gdyby tak móc sterować przeziernością tafli w zależności od potrzeb? To możliwe. Taki efekt daje dospolenie do szkła POLFLAM® tzw. inteligentnego szkła LCD, wykorzystującego technologię ciekłych kryształów. To doskonałe rozwiązanie do powierzchni biurowych typu open space, w których stworzyć można tymczasowo zamkniętą salę konferencyjną, do sal ekspozycyjnych oraz gabinetów medycznych. Przezierność z jednej strony przeszklenia i lustrzaną powierzchnię z drugiej zapewnia z kolei dospolenie tafli szkła weneckiego. Natomiast dospolenie ze szkła ołowianego zapewnia optymalne ekranowanie przed promieniowaniem – to funkcja do stosowania np. w przeszkleniach wygradzających szpitalne gabinety RTG.

Szkło ogniochronne POLFLAM® samo w sobie osiąga parametry dźwiękoszczelności zalecane w miejscach szczególnie obciążonych hałasem, gdyż – w zależności od klasy EI – współczynnik Rw wynosi 40-47 dB. Odpowiednie dospolenie pozwala łatwo zwiększyć tę wartość nawet do 52 dB. Ten parametr odgrywa szczególną rolę choćby w przestrzeniach konferencyjnych czy salach koncertowych. 

Szkło POLFLAM® jest produktem bardzo elastycznym. Dzięki różnorodnym opcjom wykończenia i dospoleń daje projektantom dużą swobodę w aranżacji wnętrz – zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym.

#szklo_ogniochronne, #szklo_dekoracyjne, #szyby_zespolone, #polflam

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Wpływ ramki dystansowej w szybie zespolonej na ogólne zapotrzebowanie energetyczne budynków

Wpływ ramki dystansowej w szybie zespolonej na ogólne zapotrzebowanie energetyczne budynków

Niezależny Instytut Budownictwa Pasywnego w Darmstadt po...

Ensinger – profile do izolacji termicznej szyb, okien, drzwi i fasad

Ensinger – profile do izolacji termicznej szyb, okien, drzwi i fasad

Ensinger GmbH znajduje się w grupie największych...

Powrót w stylu art deco – Hotel Warszawa

Powrót w stylu art deco – Hotel Warszawa

Projektanci i wykonawcy musieli zmierzyć się z...

Villa Metro – biurowy majstersztyk ze szklaną fasadą

Villa Metro – biurowy majstersztyk ze szklaną fasadą

Villa Metro, projektu autorstwa pracowni DA Dziuba...

Vetrotech otwiera nową linię produkcyjną w Namysłowie

Vetrotech otwiera nową linię produkcyjną w Namysłowie

20 marca 2019 r. firma Vetrotech Saint-Gobain...» Więcej na subportalu szkło