SunGuard® SuperNeutral™ (SN) 63 – nowe szare szkło przeciwsłoneczne GUARDIAN

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Kolor szary już dawno pozbył się łatki ponurego i przygnębiającego.

fot. Bartosz Makowski

Kolor szary już dawno pozbył się łatki ponurego i przygnębiającego.


Guardian Glass Europe wprowadza na rynek powlekane podwójną warstwą srebra szkło przeciwsłoneczne o neutralnym szarym kolorze oraz ulepszonych parametrach. Nowy produkt wychodzi naprzeciw aktualnym trendom w dziedzinie szklanych fasad i okien.


Guardian SunGuard® SuperNeutral™ (SN) 63 to nie tylko szkło wpisujące się w bieżące trendy architektoniczne, ale także materiał oferujący szeroką gamę ulepszeń, takich jak:

» 
wysoka przepuszczalność światła widzialnego – 63% w przypadku szyb podwójnie zespolonych (IGU)* oraz 56% w przypadku szyb potrójnie zespolonych 

» doskonała termoizolacyjność (Ug = 1,0 W/m²K w przypadku szyb podwójnie zespolonych oraz 0,5 W/m²K w przypadku szyb potrójnie zespolonych)

» świetna ochrona przed promieniami słonecznymi (33% dla szyb podwójnie zespolonych i 30% dla ich potrójnie zespolonych odpowiedników)

» bardzo niskie odbicie zewnętrzne (12% w przypadku szyb podwójnie zespolonych i 14% dla szyb potrójnie zespolonych)

» neutralne i nieznaczne odbicie wewnętrzne (16% dla szyb podwójnie zespolonych i 19% dla ich potrójnie zespolonych odpowiedników)

O nowej pozycji w portfolio opowiada Nicolas Gouzou, Product Manager w Guardian Glass Europe: Jeśli chodzi o dekorację wnętrz, kolor szary już dawno pozbył się łatki ponurego i przygnębiającego. Jego modne, uniwersalne odcienie zdobią obecnie domy, biura, budynki użyteczności publicznej. Tą samą ścieżką podążają w Europie architekci wykorzystujący szkło w swoich projektach. Powoli odchodzą oni od tworzenia szklanych fasad w odcieniach zieleni i skłaniają się ku stosowaniu szkła zapewniającego neutralny, szary kolor. Dodaje on budynkowi stylu, klasy oraz elegancji.


We współpracy ze społecznością architektów firma Guardian Glass opracowała produkt stworzony specjalnie z myślą o zaspokojeniu rosnącego zapotrzebowania na tego typu szkło.

Poza jego wyglądem, ulepszyliśmy także parametry szkła. Dzięki niespotykanemu połączeniu korzyści płynących z jego wykorzystania, architekci mogą precyzyjnie dopasować cechy powłoki budynku do czynników środowiskowych i klimatycznych. Wspomniane szkło sprawia także, że przebywanie w budynku jest komfortowe – dodaje Nicolas Gouzou.


Szkło SunGuard® SN63 jest dostępne zarówno w wersji odprężonej, jak i hartowanej. Guardian Glass nieustannie rozwija i dopracowuje linię przeciwsłonecznego szkła powlekanego SunGuard. W ten sposób daje architektom i projektantom to, czego potrzebują i oczekują. 

Guardian Glass zaprezentuje SunGuard® SN63 podczas targów glasstec: HALA 10 | STOISKO A24 (23-26 października 2018 r. Düsseldorf, Niemcy).

* Wartości parametrów dla podwójnie zespolonej szyby SunGuard SN63 o grubości 6 mm (powłoka na warstwie #2) – ramka dystansowa o szerokości 16 mm, 90% argon – szkło float o grubości 4 mm; oraz potrójnie zespolonej szyby SunGuard SN63 o grubości 8 mm (powłoka na warstwie #2) – ramka dystansowa o szerokości 16 mm, 90% argon – szkło float o grubości 4 mm – ramka dystansowa o szerokości 16 mm, 90% argon – ClimaGuard Premium 2 44.2 (powłoka na warstwie #5). Wartości dotyczące parametrów są wartościami nominalnymi i mogą ulec zmianie ze względu na tolerancje produkcyjne.

#szklo_przeciwsloneczne, #szyby_zespolone, #szklane_fasady

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Na co inwestorzy powinni zwracać uwagę przy wyborze okien

Na co inwestorzy powinni zwracać uwagę przy wyborze okien

Aby z powodzeniem sprostać karkołomnym wymaganiom...

Zmiany w normie – 1279 w nowym wydaniu

Zmiany w normie – 1279 w nowym wydaniu

Norma EN 1279-4:2018 to dokument określający wymagania...

Nowe środowiskowe deklaracje produktu dla Thermix i insulbar

Nowe środowiskowe deklaracje produktu dla Thermix i insulbar

Firma Ensinger, specjalizująca się w dziedzinie tworzyw...

POLVER poszerza ofertę o podnośniki i systemy do transportu szkła

POLVER poszerza ofertę o podnośniki i systemy do transportu szkła

Po ponad 20 latach pracy w branży szklarskiej POLVER...

Black Diamonds, czyli eleganckie okucia z ekspresyjnymi akcentami

Black Diamonds, czyli eleganckie okucia z ekspresyjnymi akcentami

Wyrafinowany projekt łazienki i aranżacji wnętrz...» Więcej na subportalu szkło