SunGuard® SuperNeutral™ (SN) 63 – nowe szare szkło przeciwsłoneczne GUARDIAN

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Kolor szary już dawno pozbył się łatki ponurego i przygnębiającego.

fot. Bartosz Makowski

Kolor szary już dawno pozbył się łatki ponurego i przygnębiającego.


Guardian Glass Europe wprowadza na rynek powlekane podwójną warstwą srebra szkło przeciwsłoneczne o neutralnym szarym kolorze oraz ulepszonych parametrach. Nowy produkt wychodzi naprzeciw aktualnym trendom w dziedzinie szklanych fasad i okien.


Guardian SunGuard® SuperNeutral™ (SN) 63 to nie tylko szkło wpisujące się w bieżące trendy architektoniczne, ale także materiał oferujący szeroką gamę ulepszeń, takich jak:

» wysoka przepuszczalność światła widzialnego – 63% w przypadku szyb podwójnie zespolonych (IGU)* oraz 56% w przypadku szyb potrójnie zespolonych 

» doskonała termoizolacyjność (Ug = 1,0 W/m²K w przypadku szyb podwójnie zespolonych oraz 0,5 W/m²K w przypadku szyb potrójnie zespolonych)

» świetna ochrona przed promieniami słonecznymi (33% dla szyb podwójnie zespolonych i 30% dla ich potrójnie zespolonych odpowiedników)

» bardzo niskie odbicie zewnętrzne (12% w przypadku szyb podwójnie zespolonych i 14% dla szyb potrójnie zespolonych)

» neutralne i nieznaczne odbicie wewnętrzne (16% dla szyb podwójnie zespolonych i 19% dla ich potrójnie zespolonych odpowiedników)

O nowej pozycji w portfolio opowiada Nicolas Gouzou, Product Manager w Guardian Glass Europe: Jeśli chodzi o dekorację wnętrz, kolor szary już dawno pozbył się łatki ponurego i przygnębiającego. Jego modne, uniwersalne odcienie zdobią obecnie domy, biura, budynki użyteczności publicznej. Tą samą ścieżką podążają w Europie architekci wykorzystujący szkło w swoich projektach. Powoli odchodzą oni od tworzenia szklanych fasad w odcieniach zieleni i skłaniają się ku stosowaniu szkła zapewniającego neutralny, szary kolor. Dodaje on budynkowi stylu, klasy oraz elegancji.


We współpracy ze społecznością architektów firma Guardian Glass opracowała produkt stworzony specjalnie z myślą o zaspokojeniu rosnącego zapotrzebowania na tego typu szkło.

Poza jego wyglądem, ulepszyliśmy także parametry szkła. Dzięki niespotykanemu połączeniu korzyści płynących z jego wykorzystania, architekci mogą precyzyjnie dopasować cechy powłoki budynku do czynników środowiskowych i klimatycznych. Wspomniane szkło sprawia także, że przebywanie w budynku jest komfortowe – dodaje Nicolas Gouzou.


Szkło SunGuard® SN63 jest dostępne zarówno w wersji odprężonej, jak i hartowanej. Guardian Glass nieustannie rozwija i dopracowuje linię przeciwsłonecznego szkła powlekanego SunGuard. W ten sposób daje architektom i projektantom to, czego potrzebują i oczekują. 

Guardian Glass zaprezentuje SunGuard® SN63 podczas targów glasstec: HALA 10 | STOISKO A24 (23-26 października 2018 r. Düsseldorf, Niemcy).

* Wartości parametrów dla podwójnie zespolonej szyby SunGuard SN63 o grubości 6 mm (powłoka na warstwie #2) – ramka dystansowa o szerokości 16 mm, 90% argon – szkło float o grubości 4 mm; oraz potrójnie zespolonej szyby SunGuard SN63 o grubości 8 mm (powłoka na warstwie #2) – ramka dystansowa o szerokości 16 mm, 90% argon – szkło float o grubości 4 mm – ramka dystansowa o szerokości 16 mm, 90% argon – ClimaGuard Premium 2 44.2 (powłoka na warstwie #5). Wartości dotyczące parametrów są wartościami nominalnymi i mogą ulec zmianie ze względu na tolerancje produkcyjne.

#szklo_przeciwsloneczne, #szyby_zespolone, #szklane_fasady

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Próżniowe pakiety szybowe od Guardian Glass

Próżniowe pakiety szybowe od Guardian Glass

Przełomowa technologia spełnia wymogi dotyczące...

Dlaczego szyby parują?

Dlaczego szyby parują?

Zanim zaczniesz panikować, zobacz, kiedy zjawisko...

Super Spacer® i wyższa matematyka estetyki

Super Spacer® i wyższa matematyka estetyki

Cyfryzacja zmieniła architekturę. Powstają budynki i...

Przeszklony wiatrołap – rozwiązanie na każdy metraż

Przeszklony wiatrołap – rozwiązanie na każdy metraż

Jak sama nazwa wskazuje, wiatrołap to niewielkie...

Nowe szkło przyciemniane elektronicznie wkrótce od Guardian Glass

Nowe szkło przyciemniane elektronicznie wkrótce od Guardian Glass

Szkło Guardian Glass przedstawia swoim klientom produkt...» Więcej na subportalu szkło