| Wyświetleń:452

100-lecie NSG Group za nami

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

100-lecie NSG Group za nami

fot. NSG Group

100-lecie NSG Group za nami


100-lecie NSG Group za nami

fot. NSG Group

100-lecie NSG Group za nami

100-lecie NSG Group za nami

fot. NSG Group

100-lecie NSG Group za nami

Perspektywy, plany na przyszłość, nowe produkty i rozwiązania, ale też podsumowanie dotychczasowych osiągnięć były tematami poruszanymi podczas obchodów 100-lecia NSG Group, właściciela marki Pilkington. W wydarzeniu uczestniczył Zarząd firmy, pracownicy poszczególnych działów oraz przedstawiciele mediów branżowych i biznesowych. 


W tym roku listopad to szczególny miesiąc nie tylko ze względu na obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. To również wyjątkowy czas dla  japońskiego koncernu NSG Group – jednego z największych producentów szkła na świecie, który w tym roku świętuje setną rocznicę powstania. Koncern od 2006 roku jest właścicielem marki Pilkington, do której już od 1993 roku należy dawna Huta Szkła Okiennego „Sandomierz”. 

W sandomierskiej siedzibie firmy, gdzie zorganizowano spotkanie, prezes Pilkington Automotive Poland i Country Manager Grupy NSG w Polsce – Ryszard Jania – przybliżył historię zakładu, jego prywatyzacji, a następnie przejęcia przez japoński koncern. Zaprezentował również zmiany, jakie na przestrzeni ostatnich lat zachodziły w hucie w Sandomierzu oraz pozostałych zakładach produkcyjnych i przetwórczych należących do NSG Group w Polsce. 

Zatrudniamy obecnie ponad 4000 osób w blisko dwudziestu lokalizacjach na terenie całego kraju. Nasze szyby znajdują się w co czwartym oknie w Polsce, a z zakładów w Sandomierzu i Chmielowie wyjeżdża rocznie 10 milionów szyb samochodowych, przeznaczonych dla prawie wszystkich marek samochodów, zarówno osobowych, dostawczych, jak i specjalistycznych. Ostatnie lata to czas intensywnego rozwoju i inwestycji, nie tylko w infrastrukturę, ale również w automatyzację i robotyzację linii produkcyjnych – mówi Ryszard Jania.


NSG Group to jeden z największych na świecie producentów szkła i produktów szklanych, działający w dwóch podstawowych sektorach: motoryzacyjnym oraz architektonicznym i technicznym. Szkło float wyprodukowane w Sandomierzu i przetworzone w polskich zakładach Pilkington IGP spotkać można w realizacjach w całej Europie. 

Jesteśmy w Polsce liderem w produkcji szyb zespolonych – mówi Krzysztof Granicki, Prezes Zarządu Pilkington IGP, Pilkington Polska, Dyrektor Zarządzający Pion Szkła Architektonicznego na Europę Wschodnią, Północną i Centralną. – Co roku na rynek trafia 3,4 mln metrów kwadratowych naszych szyb zespolonych. Stawiamy jednak nie tylko na ilość, ale przede wszystkim na jakość produktów. Dlatego staramy się zaspokajać potrzeby intensywnie rozwijającego się rynku, oferując coraz to bardziej nowoczesne i zaawansowane technologicznie produkty o wartości dodanej.


Podczas spotkania Dyrektor Sprzedaży Szkła Architektonicznego na Europę Wschodnią – Mariusz Kołodziej oraz Dyrektor Biura Doradztwa Technicznego, Szymon Piróg – przybliżyli zagadnienia związane z przetwórstwem i sprzedażą szkła architektonicznego oraz zaprezentowali najnowsze produkty, które w 2018 roku trafiły na rynek. 

NSG Group w Polsce to nie tylko zakłady produkcyjne i przetwórcze. O utworzonym w 2012 roku Centrum Usług Wspólnych (Group Business Services) w Sandomierzu opowiadał jego dyrektor – Dominik Rykowski. 

CUW odpowiedzialne jest za obsługę klienta wewnętrznego oraz zewnętrznego w obszarze księgowości, zakupów i administracji danych HR, jak również regionalne wsparcie IS oraz globalne zarządzanie systemami informatycznymi oraz danymi podstawowymi – mówi Dominik Rykowski. Nasz zespół tworzy obecnie ponad 200 pracowników i systematycznie się powiększa. Związane jest to z rozszerzaniem zakresu działalności CUW o inne kraje. W tym momencie jest ich ponad 20 – głównie są to kraje europejskie, ale nasze wsparcie obejmuje również USA i Brazylię.


#szklo_plaskie, #szklo_float, #szyby_zespolone

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Pilkington IGP Sp. z o.o.

02-675 Warszawa
ul. Wołoska 18 Curtis Plaza
tel.: 22 548 75 00
Fax: 22 548 75 22
e-mail: pilkington@pl.nsg.com
http://www.pilkington.plKomfort cieplny zaczyna się od okna

Komfort cieplny zaczyna się od okna

Nowe, przeprowadzone przez Instytut Budownictwa Pasywnego...

W pogoni za ciszą – wydarzenie akustyczne Saint-Gobain i Komfortu Ciszy

W pogoni za ciszą – wydarzenie akustyczne Saint-Gobain i Komfortu Ciszy

Już 17 września 2020 (czwartek) od 17.00 do 18.30...

Inwestycja w Wilanowie z szybami zespolonymi od Effect Glass

Inwestycja w Wilanowie z szybami zespolonymi od Effect Glass

Effect Glass dostarczył dwukomorowe szyby zespolone,...

NSG Group przyspiesza badania nad powłokami antywirusowymi w walce z Covid-19

NSG Group przyspiesza badania nad powłokami antywirusowymi w walce z Covid-19

NSG Group na bieżąco monitoruje postępy nad produkcją...» Więcej na subportalu szkło