100-lecie NSG Group za nami

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

100-lecie NSG Group za nami

fot. NSG Group

100-lecie NSG Group za nami


100-lecie NSG Group za nami

fot. NSG Group

100-lecie NSG Group za nami

100-lecie NSG Group za nami

fot. NSG Group

100-lecie NSG Group za nami

Perspektywy, plany na przyszłość, nowe produkty i rozwiązania, ale też podsumowanie dotychczasowych osiągnięć były tematami poruszanymi podczas obchodów 100-lecia NSG Group, właściciela marki Pilkington. W wydarzeniu uczestniczył Zarząd firmy, pracownicy poszczególnych działów oraz przedstawiciele mediów branżowych i biznesowych. 


W tym roku listopad to szczególny miesiąc nie tylko ze względu na obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. To również wyjątkowy czas dla  japońskiego koncernu NSG Group – jednego z największych producentów szkła na świecie, który w tym roku świętuje setną rocznicę powstania. Koncern od 2006 roku jest właścicielem marki Pilkington, do której już od 1993 roku należy dawna Huta Szkła Okiennego „Sandomierz”. 

W sandomierskiej siedzibie firmy, gdzie zorganizowano spotkanie, prezes Pilkington Automotive Poland i Country Manager Grupy NSG w Polsce – Ryszard Jania – przybliżył historię zakładu, jego prywatyzacji, a następnie przejęcia przez japoński koncern. Zaprezentował również zmiany, jakie na przestrzeni ostatnich lat zachodziły w hucie w Sandomierzu oraz pozostałych zakładach produkcyjnych i przetwórczych należących do NSG Group w Polsce. 

Zatrudniamy obecnie ponad 4000 osób w blisko dwudziestu lokalizacjach na terenie całego kraju. Nasze szyby znajdują się w co czwartym oknie w Polsce, a z zakładów w Sandomierzu i Chmielowie wyjeżdża rocznie 10 milionów szyb samochodowych, przeznaczonych dla prawie wszystkich marek samochodów, zarówno osobowych, dostawczych, jak i specjalistycznych. Ostatnie lata to czas intensywnego rozwoju i inwestycji, nie tylko w infrastrukturę, ale również w automatyzację i robotyzację linii produkcyjnych – mówi Ryszard Jania.


NSG Group to jeden z największych na świecie producentów szkła i produktów szklanych, działający w dwóch podstawowych sektorach: motoryzacyjnym oraz architektonicznym i technicznym. Szkło float wyprodukowane w Sandomierzu i przetworzone w polskich zakładach Pilkington IGP spotkać można w realizacjach w całej Europie. 

Jesteśmy w Polsce liderem w produkcji szyb zespolonych – mówi Krzysztof Granicki, Prezes Zarządu Pilkington IGP, Pilkington Polska, Dyrektor Zarządzający Pion Szkła Architektonicznego na Europę Wschodnią, Północną i Centralną. – Co roku na rynek trafia 3,4 mln metrów kwadratowych naszych szyb zespolonych. Stawiamy jednak nie tylko na ilość, ale przede wszystkim na jakość produktów. Dlatego staramy się zaspokajać potrzeby intensywnie rozwijającego się rynku, oferując coraz to bardziej nowoczesne i zaawansowane technologicznie produkty o wartości dodanej.


Podczas spotkania Dyrektor Sprzedaży Szkła Architektonicznego na Europę Wschodnią – Mariusz Kołodziej oraz Dyrektor Biura Doradztwa Technicznego, Szymon Piróg – przybliżyli zagadnienia związane z przetwórstwem i sprzedażą szkła architektonicznego oraz zaprezentowali najnowsze produkty, które w 2018 roku trafiły na rynek. 

NSG Group w Polsce to nie tylko zakłady produkcyjne i przetwórcze. O utworzonym w 2012 roku Centrum Usług Wspólnych (Group Business Services) w Sandomierzu opowiadał jego dyrektor – Dominik Rykowski. 

CUW odpowiedzialne jest za obsługę klienta wewnętrznego oraz zewnętrznego w obszarze księgowości, zakupów i administracji danych HR, jak również regionalne wsparcie IS oraz globalne zarządzanie systemami informatycznymi oraz danymi podstawowymi – mówi Dominik Rykowski. Nasz zespół tworzy obecnie ponad 200 pracowników i systematycznie się powiększa. Związane jest to z rozszerzaniem zakresu działalności CUW o inne kraje. W tym momencie jest ich ponad 20 – głównie są to kraje europejskie, ale nasze wsparcie obejmuje również USA i Brazylię.


#szklo_plaskie, #szklo_float, #szyby_zespolone

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Nowe środowiskowe deklaracje produktu dla Thermix i insulbar

Nowe środowiskowe deklaracje produktu dla Thermix i insulbar

Firma Ensinger, specjalizująca się w dziedzinie tworzyw...

POLVER poszerza ofertę o podnośniki i systemy do transportu szkła

POLVER poszerza ofertę o podnośniki i systemy do transportu szkła

Po ponad 20 latach pracy w branży szklarskiej POLVER...

Black Diamonds, czyli eleganckie okucia z ekspresyjnymi akcentami

Black Diamonds, czyli eleganckie okucia z ekspresyjnymi akcentami

Wyrafinowany projekt łazienki i aranżacji wnętrz...

Szkło na fasadzie – nie tylko dla biurowców

Szkło na fasadzie – nie tylko dla biurowców

Warto pamiętać, że szkło świetnie sprawdzi się...

Naklejki witrażowe na szyby i okna – praktyczna ozdoba o wielu zastosowaniach

Naklejki witrażowe na szyby i okna – praktyczna ozdoba o wielu zastosowaniach

Istnieje wiele pomysłów na udekorowanie zarówno...» Więcej na subportalu szkło