| Wyświetleń:414

Duże przeszklenia – trend nowoczesnego budownictwa

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Duże przeszklenia – trend nowoczesnego budownictwa

fot. SAINT-GOBAIN

Duże przeszklenia – trend nowoczesnego budownictwa


Duże przeszklenia – trend nowoczesnego budownictwa

fot. SAINT-GOBAIN

Duże przeszklenia – trend nowoczesnego budownictwa

Duże przeszklenia – trend nowoczesnego budownictwa

fot. SAINT-GOBAIN

Duże przeszklenia – trend nowoczesnego budownictwa

Granice w zakresie produkcji okien zostały przekroczone. Połączenie nowoczesnego, eleganckiego designu, rozwiązań gwarantujących dużą ilość dziennego światła z bezpieczeństwem i łatwością obsługi stało się realne. Duże przeszklenia, oprócz tego, że piękne, zamieniły się też w praktyczne, dlatego coraz chętniej stosowane są w budynkach o przeróżnym przeznaczeniu.


Ponadstandardowej wielkości okna nie dość, że nie powodują niepotrzebnej utraty ciepła, to jeszcze umożliwiają oszczędności w zużyciu energii. Dlatego spore przeszklenia idealnie wpisują się w trend zrównoważonego, ekologicznego budownictwa i są jednym z wyznaczników, które pozwalają zdefiniować budynek jako energooszczędny. Zastosowanie ich pozornie znosi bariery między tym, co w środku i na zewnątrz, a przez to wprowadza do pomieszczeń naturę. 

Rozwiązanie to świetnie sprawdza się więc w obiektach otoczonych ogrodami, łąkami czy lasem, ale też intrygującymi miejskimi pejzażami. Choć wielkie okna dostarczają pięknych widoków, skutecznie izolują od niechcianych dźwięków. Dzięki odpowiednim technologiom, takim jak specjalnie dobrane okucia, skrzydła okienne mogą być przesuwane lub uchylane, pomimo ich ciężaru. Wentylowanie pomieszczeń z dużą ilością przeszkleń jest zresztą dopuszczalne nawet wtedy, gdy na przykład drzwi tarasowe są zamknięte. Umożliwia to specjalna listwa, która w bezpieczny sposób zapewnia dopływ powietrza, także wtedy, gdy nikogo nie ma w domu. 

Jak to możliwe, że szkło stało się tak uniwersalnym budulcem?


Transparentne kompozycje ze szkła sprawiają, że wnętrza stają się lekkie i przestronne. Duże przeszklenia coraz modniejsze są też dzięki zapewnianiu obiektom maksymalnej ilości dziennego światła, które – według badań naukowców – jest dla ludzi najkorzystniejsze.

Na tle wszystkich dostępnych na rynku szyb najlepiej wypadają pod tym względem Eclaz i Eclaz One. O nawet 10% zwiększają one dostępność do światła dziennego. Posiadają również o 20% większą wydajność energetyczną w porównaniu do pozostałych okien, co jest możliwe dzięki optymalizacji wykorzystania darmowych zysków energii słonecznej. Pozwala to zredukować zużycie sztucznego oświetlenia – tłumaczą eksperci z Saint-Gobain Building Glass Polska.


Nowoczesne przeszklenia ograniczające zużycie energii, minimalizują tym samym emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Zimą zmniejsza się bowiem dzięki nim zapotrzebowanie na ogrzewanie domu.

Czy przez duże okna ucieka ciepło?


Osoby przyzwyczajone do tradycyjnych, kiedyś stosowanych przeszkleń, mogą mieć taką obawę. Parametry termoizolacyjności okien poszły jednak mocno w górę. Kluczowe w tym przypadku są materiały, z jakich wykonuje się okno, i technologie zastosowane do ich stworzenia.  Upraszczając, działa tu reguła, ze im większa liczba szyb i umieszczonych między nimi komór, tym lepsza termoizolacyjność okna. Do tej pory najczęściej stosowano szklenia podwójne, teraz producenci coraz częściej proponują szklenia potrójne. Nie trzeba się też martwić, że z powodu takiej liczby warstw szkło straci na przezierności i będzie przez nie gorzej widać. 

W nowoczesnych przeszkleniach udało się również zminimalizować efekt zimnej szyby. Na przykład szkło Eclaz i Eclaz One produkowane przez Saint-Gobain Building Glass Polska można stosować w szybach jedno- lub dwukomorowych, ze szkleniem podwójnym i potrójnym. Uzyskując bardzo wysokie parametry termoizolacyjności (Ug 0.5) ciągle oferuje ono dostęp do światła naturalnego na poziomie dostarczanym przez podwójne szyby (TL 77%). Odznacza się przy tym wyjątkowo neutralnym wyglądem, prezentuje się bardzo naturalnie.

Duże przeszklenia wykonane z nowatorskich materiałów sprawdzają się również we wnętrzach. Mogą być stosowane jako drzwi i ścianki działowe. Mają te zaletę, że pozwalają wydzielić przestrzeń, ale na tyle subtelnie, że nie nabiera ona przytłaczającego charakteru. Robią to jednak wystarczająco skutecznie, by zapewnić izolację akustyczną.

Pewnie wielu z nas zdarzyło się podziwiać, choćby nawet na zdjęciach, budynek z wielkimi oknami: za elegancję, prostotę, otwarcie na świat. Dzięki dostępnym obecnie rodzajom szkła, ogromne przeszklenia stały się również praktyczne, a to czyni ten materiał wyjątkowo uniwersalnym.

#szyby_zespolone

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Saint-Gobain Glass Polska

42-530 Dąbrowa Górnicza
Szklanych Domów 1
tel.: 48 32 295 40 00
Fax: +48 32 295 41 08
e-mail: glassinfo.pl@saint-gobain.com
https://pl.saint-gobain-glass.com/
https//www.facebook.com/saintgobainglassplInteligentne zarządzanie naturalnym światłem w placówkach medycznych

Inteligentne zarządzanie naturalnym światłem w placówkach medycznych

Czy my wszyscy w pewnym stopniu nie jesteśmy włączeni...

Korzyści z zastosowania ciepłej ramki dystansowej SWISSPACER – konferencja Świata Szkła

Korzyści z zastosowania ciepłej ramki dystansowej SWISSPACER – konferencja Świata Szkła

SWISSPACER zaprasza w poniedziałek 9 grudnia od 9:00 na...

Super Spacer® firmy Edgetech w wieżowcu HoHo Wien

Super Spacer® firmy Edgetech w wieżowcu HoHo Wien

Pierwszy drewniany wieżowiec Austrii wskazuje drogę do...

Wolontariusze z NSG Group

Wolontariusze z NSG Group

60 wolontariuszy, 150 godzin pracy, 43 posadzone drzewa,...

Dynamicznie przyciemniane szkło Halio® w starym brukselskim dworcu Gare Maritime

Dynamicznie przyciemniane szkło Halio® w starym brukselskim dworcu Gare Maritime

Instalacja jednego z najbardziej zaawansowanych systemów...» Więcej na subportalu szkło