Międzykulturowy Pilkington

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Michel Knepper z Niemiec, Chihab-Dine Ben Taya z Maroka i Vyacheslav Prygoniuk z Ukrainy to bohaterowie najnowszego reportażu z cyklu „Natchnieni szkłem”, prezentującego ludzi związanych zawodowo lub hobbistycznie ze szkłem. Wszyscy są pracownikami NSG Group, właściciela marki Pilkington.


Dbałość o równość wszystkich pracowników, bez względu na płeć czy narodowość, jest jedną z kluczowych wartości firmy, wpisaną w kodeks etyczny NSG Group. W praktyce oznacza tworzenie takiego środowiska pracy, w którym pracownicy, niezależnie od różnic pomiędzy nimi, mają szanse na pełne wykorzystanie swojego potencjału. Są to inicjatywy i programy realizowane na etapie rekrutacji, zapewniające rozwój zawodowy pracowników czy wspierające godzenie obowiązków zawodowych z rodzinnymi. Bohaterowie reportażu są przedstawicielami licznej grupy obcokrajowców pracujących od lat w zakładach NSG Group w całej Polsce. W filmie mówią o codzienności w pracy, pasjach pozazawodowych i tym, jak żyje się im w naszym kraju.  

Naszym celem jest tworzenie przyjaznych miejsc pracy, a także budowanie atmosfery wzajemnego szacunku, otwartości i zrozumienia bez względu na zajmowaną pozycję oraz na pochodzenie, płeć, preferencje czy przekonania. To także działania ukierunkowane na rozwój pracowników w oparciu o ich potencjał i chęć rozwoju, jak na przykład realizowane z powodzeniem na przestrzeni ostatnich lat dedykowane programy rozwojowe – mówi Monika Kuczyńska, Dyrektor Personalna w NSG Group w Polsce. – Różnorodność naszych zespołów stanowi dla nas wyzwanie i jednocześnie inspiruje do podejmowania inicjatyw, co korzystnie wpływa na rozwój i efektywność firmy.


NSG Group w Polsce jest od stycznia 2018 r. sygnatariuszem Karty Różnorodności, promującej wśród przedsiębiorców, instytucji i organizacji ideę przeciwdziałania dyskryminacji w miejscu pracy, a także dbałości o spójność i równość społeczną. Ta wspierana przez Komisję Europejską inicjatywa jest realizowana w 17 krajach Unii Europejskiej, m.in. Niemczech, Austrii, Szwecji, Włoszech czy Belgii. W Polsce koordynatorem projektu jest Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 

Wcześniejsze reportaże z cyklu „Natchnieni szkłem” prezentują historię Romana Pordzika, pracownika Pilkington Automotive Poland w Piekarach Śląskich, prowadzącego w wolnym czasie Pracownię Artystyczną oraz Adama Dumy, długoletniego, emerytowanego pracownika huty szkła Pilkington Polska w Sandomierzu. 

» Reportaż można zobaczyć na kanale marki Pilkington na Youtube (zobacz) lub TUTAJ


#szyby_zespolone, #konstrukcje_szklane

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Pilkington IGP Sp. z o.o.

02-675 Warszawa
ul. Wołoska 18 Curtis Plaza
tel.: 22 548 75 00
Fax: 22 548 75 22
e-mail: pilkington@pl.nsg.com
http://www.pilkington.plInteligentne zarządzanie naturalnym światłem w placówkach medycznych

Inteligentne zarządzanie naturalnym światłem w placówkach medycznych

Czy my wszyscy w pewnym stopniu nie jesteśmy włączeni...

Korzyści z zastosowania ciepłej ramki dystansowej SWISSPACER – konferencja Świata Szkła

Korzyści z zastosowania ciepłej ramki dystansowej SWISSPACER – konferencja Świata Szkła

SWISSPACER zaprasza w poniedziałek 9 grudnia od 9:00 na...

Super Spacer® firmy Edgetech w wieżowcu HoHo Wien

Super Spacer® firmy Edgetech w wieżowcu HoHo Wien

Pierwszy drewniany wieżowiec Austrii wskazuje drogę do...

Wolontariusze z NSG Group

Wolontariusze z NSG Group

60 wolontariuszy, 150 godzin pracy, 43 posadzone drzewa,...

Dynamicznie przyciemniane szkło Halio® w starym brukselskim dworcu Gare Maritime

Dynamicznie przyciemniane szkło Halio® w starym brukselskim dworcu Gare Maritime

Instalacja jednego z najbardziej zaawansowanych systemów...» Więcej na subportalu szkło