| Wyświetleń:2533

Wolontariusze z NSG Group

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Wolontariat NSG z psami ze schroniska Canis w Ostrołęce

fot. NSG Group

Wolontariat NSG z psami ze schroniska Canis w Ostrołęce


Warsztaty malowania na szkle w Białymstoku

fot. NSG Group

Warsztaty malowania na szkle w Białymstoku

Wolontariat NSG Group w Tarnobrzegu

fot. NSG Group

Wolontariat NSG Group w Tarnobrzegu

60 wolontariuszy, 150 godzin pracy, 43 posadzone drzewa, ponad 700 kg karmy przekazanej schroniskom dla zwierząt − oto efekty „Miesiąca zaangażowania społecznego NSG Group w Polsce”. Inicjatywa została zorganizowana po raz pierwszy w polskim oddziale firmy. 


Koncern jest jednym z największych światowych producentów szkła i produktów szklanych, działającym głównie w sektorze motoryzacyjnym oraz w obszarze szkła technicznego i architektonicznego. W Polsce zatrudnia ok. 4 tysięcy osób w kilku zakładach produkcyjnych oraz Centrum Usług Wspólnych. 

Zaangażowani społecznie  


Pracownicy NSG Group w Polsce mogli przy wsparciu firmy realizować własne projekty w ramach wolontariatu pracowniczego. We wrześniu zgłoszono 50 pomysłów, z których wewnętrzne jury wybrało do realizacji w październiku 10 inicjatyw, każdą w innej lokalizacji. Wszystkie oddziały firmy miały wybranego spośród pracowników koordynatora lokalnego, który konsultował działania z dyrektorem oddziału i koordynatorem centralnym.     

Chcieliśmy zachęcić naszych pracowników do aktywności prospołecznej, dać możliwość uczestniczenia w lokalnych projektach, które będą miały pozytywny wpływ na społeczności, z którymi się identyfikują. Sporo osób angażowało się już wcześniej na własną rękę w różnego rodzaju akcje pomocowe. Postanowiliśmy rozwinąć i wesprzeć tę aktywność. Zapewniliśmy wsparcie organizacyjne, merytoryczne i finansowe − mówi Natalia Kubowicz, kierownik ds. komunikacji korporacyjnej NSG Group w Polsce. 


Warsztaty, wsparcie, edukacja    


Najpopularniejszą inicjatywą była pomoc bezdomnym zwierzętom, w którą zaangażowało się ponad 30 osób. W Sandomierzu, Tarnobrzegu, Ostrołęce i Warszawie wolontariusze zorganizowali zbiórki karmy i koców, wyprowadzali psy na spacery, spędzali z nimi czas oraz propagowali adopcje zwierząt z azylu.

W Tarnobrzegu 20 wolontariuszy zmieniło pustą i bezbarwną przestrzeń centrum rekreacyjno-wypoczynkowego na osiedlu, w którym mieszkają, w kolorową oazę. Posadzili drzewa i pomalowali ławki trybun na boisku piłkarskim sąsiadującym z centrum. Dzięki temu popularne wśród mieszkańców miejsce stało się jeszcze bardziej przyjazne.  

Pracownicy białostockiego oddziału Pilkington IGP zorganizowali warsztaty malowania na szkle dla dzieci i młodzieży. Wzięli w nich udział mali pacjenci Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego oraz podopieczni kilku przedszkoli i szkół podstawowych, zgłoszonych do udziału w projekcie przez pracowników. Podczas zajęć ich uczestnicy poznawali techniki malowania na szkle, ciekawostki na temat produkcji i przetwórstwa szkła, a także zasady bezpiecznego obchodzenia się z tym materiałem.

W warsztatach mogły również wziąć udział dzieci z domu dziecka w Piekarach Śląskich. Poznały techniki tworzenia witraży oraz fusingu, czyli stapiania szkła w taki sposób, by pod wpływem działania wysokiej temperatury jego kawałki łączyły się, tworząc nowe kształty i formy. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się również jak ekologicznie przetwarzać odpady. Efektem ich pracy było 150 szklanych elementów dekoracyjnych powstałych z recyklingu.

Wśród zrealizowanych inicjatyw były także wyposażenie wiejskiej świetlicy w Kołacinku w sprzęt sportowy, pomoc dla Domu Dziecka w Łoniowie oraz akcja pomocy dla 12-letniej Zuzi ze Skierniewic, chorej na dziecięce porażenie mózgowe. Wolontariusze zebrali 22 kilogramy nakrętek, z których dochód zostanie przekazany na zakup sprzętu rehabilitacyjnego.


Zajęcia dla seniorów 


Oprócz inicjatyw zgłoszonych przez pracowników, wolontariusze zaangażowali się w projekt stworzony przez NSG Group dla seniorów z Sandomierza. Pracownicy Centrum Usług Wspólnych prowadzili kursy językowe oraz warsztat informatyczne. 

Wśród naszych pracowników jest wielu byłych nauczycieli, pracujących w działach IT czy administracji danych. Chcieliśmy wykorzystać ich umiejętności i sprawdzić, jak ta inicjatywa zostanie odebrana przez najbliższych sąsiadów, wśród których jest wiele osób związanych przez lata zawodowo z naszą firmą – podkreśla Natalia Kubowicz. 


Uczestniczki zajęć językowych to przede wszystkim dawne pracownice huty Sandomierz. Pani Felicja chciała poćwiczyć pamięć, pani Krystyna chce się rozwijać, pani Jadwidze podoba się melodyjność języka włoskiego. 

Pracuję w Pilkington Polska od siedmiu 7 lat, głównie dla rynku włoskiego. Na co dzień mam kontakt z językiem i lubię pracę z ludźmi. Ten kurs to dla mnie nowe wyzwanie – mówi Kinga Krasoń, prowadząca jeden z kursów językowych.     


Program warsztatów informatycznych obejmował podstawy obsługi komputera i poruszania się w sieci, korzystanie z poczty elektronicznej i bezpłatnych komunikatorów, bezpieczeństwo w sieci. Dla uczestników istotne były praktyczne umiejętności pozwalające na szukanie informacji w Internecie czy kontakt z bliskimi. 

Udany pilotaż 


W trakcie miesiąca zaangażowania społecznego czynny udział w projektach wzięło 60 pracowników, zaś informacja o realizowanych inicjatywach dotarła do ponad 450 osób.
    

Projekt wolontariatu pokazał, że pracownicy chcą się angażować w inicjatywy na rzecz środowiska lokalnego. Tego typu działania są także ważne dla nas jako firmy. Zależy nam na aktywnym udziale w życiu miasta i regionu, w którym mieszkają nasi pracownicy i ich bliscy. Ważne jest dla nas zaufanie społeczności lokalnej, budowanie współpracy z lokalnymi instytucjami. Tego typu działania pomagają budować zespół i poczucie więzi z firmą, a pracownicy mają okazję zdobywać nowe umiejętności i podnosić swoje kwalifikacje zawodowe – mówi Monika Kuczyńska, Dyrektor Personalna w NSG Group w Polsce. 


#szyby_zespolone, #konstrukcje_szklane, #CSR

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Pilkington IGP Sp. z o.o.

02-675 Warszawa
ul. Wołoska 18 Curtis Plaza
tel.: 22 548 75 00
Fax: 22 548 75 22
e-mail: pilkington@pl.nsg.com
http://www.pilkington.plGuardian Glass uruchamia nową linię produkcyjną szkła float w Częstochowie

Guardian Glass uruchamia nową linię produkcyjną szkła float w Częstochowie

Nowy, zaawansowany technologicznie zakład, jest...

Jak powstaje szyba zespolona? Część 2: proces produkcji

Jak powstaje szyba zespolona? Część 2: proces produkcji

Zapraszamy do drugiej części cyklu opisującego proces...

Komfort cieplny zaczyna się od okna

Komfort cieplny zaczyna się od okna

Nowe, przeprowadzone przez Instytut Budownictwa Pasywnego...

W pogoni za ciszą – wydarzenie akustyczne Saint-Gobain i Komfortu Ciszy

W pogoni za ciszą – wydarzenie akustyczne Saint-Gobain i Komfortu Ciszy

Już 17 września 2020 (czwartek) od 17.00 do 18.30...

Inwestycja w Wilanowie z szybami zespolonymi od Effect Glass

Inwestycja w Wilanowie z szybami zespolonymi od Effect Glass

Effect Glass dostarczył dwukomorowe szyby zespolone,...» Więcej na subportalu szkło