| Wyświetleń:3696

Nagrody TOPBuilder 2022: Fasada, która dba o komfort

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Fasada, która dba o komfort

fot. Saint-Gobain | Fasada, która dba o komfort

Wysoki komfort świetlny, ulepszona ochrona przed przegrzewaniem, doskonała izolacyjność termiczna, estetyczny wygląd fasady, topowy design… To tylko część zalet szkła przeciwsłonecznego COOL-LITE® XTREME 61/29 (II) Saint-Gobain Glass, a potwierdzeniem jego wysokiej jakości jest przyznany przez redakcję miesięcznika Builder tytuł TOPBuilder 2022.


Ciepło pod kontrolą


Nowoczesną architekturę, oprócz światowej klasy designu, wyróżnia dziś również niezwykła świadomość – zarówno w kwestii projektowania funkcjonalnych przestrzeni skoncentrowanych na komforcie użytkowników, jak i obiektów, które w całym cyklu życia są przyjazne planecie. Tego typu inwestycje wymagają stosowania wysokowydajnych przeszkleń na fasadach, które niezależnie od rodzaju budynku, jego lokalizacji i panujących na zewnątrz warunków klimatycznych pozwalają skutecznie zarządzać ciepłem we wnętrzach. Wszak nie od dziś wiadomo, że komfort termiczny użytkowników ma niebagatelny wpływ na ich samopoczucie i zdrowie, co jednocześnie przekłada się na ich zadowolenie z przebywania w danej przestrzeni.

Ochrona pomieszczeń przed przegrzewaniem przy zachowaniu nieograniczonego dostępu do światła dziennego to wyróżnik szkła COOL-LITE® XTREME 61/29 (II) – nowości produktowej wprowadzonej przez Saint-Gobain Glass. Zastosowanie specjalnej, potrójnej powłoki z tlenku srebra zaowocowało zwiększeniem selektywności produktu (S≥2,1), uzyskaniem ulepszonej wartości współczynnika całkowitej przepuszczalności energii słonecznej (g=0,29 dla standardowego zespolenia jednokomorowego 6/16/4 mm według EN410) oraz podwyższonej izolacyjności termicznej Ug. A to z kolei przekłada się na realną energooszczędność i zmniejszenie kosztów związanych z doświetlaniem, chłodzeniem czy ogrzewaniem budynku. Ulgę odczuje nie tylko portfel inwestora, ale i środowisko naturalne.

Budować lepszą przyszłość


Argumenty te zadecydowały o wyróżnieniu szkła przeciwsłonecznego COOL-LITE® XTREME 61/29 (II) nagrodą TOPBuilder 2022, która przyznawana jest m.in. najwyższej jakości produktom, usługom i rozwiązaniom budowlanym dostępnym na polskim rynku.

W Saint-Gobain Glass dbamy o to, aby nasze rozwiązania wpływały na komfort użytkowników budynków zgodnie z celem nadrzędnym naszej Grupy „Making the World a Better Home” oraz zasadami zrównoważonego rozwoju, które stanowią dziś fundament świadomego budownictwa – mówi Benedykt Korduła, Dyrektor Marketingu Saint-Gobain Glass. – Tytuł TOPBuilder 2022 dla szkła przeciwsłonecznego COOL-LITE® XTREME 61/29 (II) jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i potwierdzeniem, że dalsze uszlachetnianie rozwiązań szklanych ma ogromny sens, dzięki czemu wpływamy na trendy nowoczesnej architektury, tworząc dla dobra ludzi i planety.


Szkło COOL-LITE® XTREME 61/29 (II) posiada Deklarację Środowiskową Produktu (EPD) – dokument ten potwierdza jego minimalny wpływ na środowisko, ma również wpływ na liczbę otrzymywanych punktów w procesach certyfikacji istotnych dla zielonego budownictwa, takich jak WELL, BREEAM czy LEED. To sprawia, że COOL-LITE® XTREME 61/29 (II) jest cenione podwójnie.
Nowoczesne szkło przeciwsłoneczne to odpowiedź na dzisiejsze oczekiwania architektów i inwestorów. Łączy ono w sobie najlepszy design, niezrównane walory użytkowe i funkcjonalność, nie zapominając o największym wyzwaniu dla dzisiejszego sektora budownictwa: holistycznej, wielowymiarowej ochronie środowiska naturalnego.

#szkloarchitektoniczne, #szybyzespolone, #parametryszybCoolLiteXtreme, #dabrowagornicza

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY
» Więcej na subportalu szkło