| Wyświetleń:511

Zrównoważona architektura w nowym świetle – SGG COOL-LITE SKN 176 II

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Przeszklenia fasadowe ze szkła selektywnego Saint-Gobain Glass

fot. Saint-Gobain Glass

Przeszklenia fasadowe ze szkła selektywnego Saint-Gobain Glass


Zobacz również:

oknoad

Montaż okien i drzwi HST przy użyciu ECO-TERM

Energooszczędne okna VELUX

aluPilot już na polskim rynku

Energooszczędne okna trzyszybowe

Innowacyjne drzwi przesuwne


Fasada ze szkła selektywnego Saint-Gobain Glass

fot. Saint-Gobain Glass

Fasada ze szkła selektywnego Saint-Gobain Glass

Systemy przeszkleń fasadowych pozwalają na tworzenie nowoczesnych, często nawet wizjonerskich projektów budynków. Koniecznym wymogiem w tego typu realizacjach jest zapewnienie odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej. Nowe wysokotransparentne szkło przeciwsłoneczne SGG COOL-LITE SKN 176 II z podwójną warstwą srebra o doskonałej selektywności 1,89 sprawdza się w tej roli znakomicie. 

Przeszklone fasady współczesnych budynków komercyjnych są często projektowane z architektoniczną finezją, jednak już nie sam design decyduje o atrakcyjności inwestycji dla potencjalnych inwestorów i najemców. Bardziej niż kiedykolwiek liczą się funkcjonalność oraz koszty eksploatacji obiektu, co może zapewnić tylko zastosowanie energooszczędnych i zrównoważonych technologii. Wzrastająca liczba certyfikacji budynków w programach LEED czy BREEAM jest najlepszym potwierdzeniem tego trendu. Chętnie stosowane przez architektów wielkopowierzchniowe przeszklenia pozwalają wypełnić wnętrza naturalnym światłem, jednak z drugiej strony generują ryzyko przegrzewania pomieszczeń w okresie letnim. Przekłada się to na wydłużenie czasu pracy systemów chłodzenia i pogorszenie bilansu energetycznego budynku. Z tego powodu konieczne jest stosowanie przesłon w postaci lamel czy rolet, które ograniczają emisję światła do pomieszczeń i nie zawsze korespondują z estetyką budynku. Problem ten pozwala rozwiązać nowe szkło przeciwsłoneczne SGG COOL-LITE SKN 176 II cechujące się najlepszym na rynku stosunkiem transmisji światła LT do solar factor g.

  • Komfortowe, jasne pomieszczenia

Szkło SGG COOL-LITE SKN 176 II powstało z myślą o zrównoważonych projektach architektonicznych wymagających rozwiązań łączących ochronę przeciwsłoneczną, wysoką przepuszczalność światła i termoizolacyjność. W odróżnieniu od innych szkieł przeciwsłonecznych SGG COOL-LITE SKN 176 II nie stanowi bariery dla światła słonecznego. Przepuszcza aż 70% światła, zatrzymując jednocześnie promieniowanie cieplne na zewnątrz budynku, dzięki niskiemu współczynnikowi solar factor g na poziomie zaledwie 0,37. Pomieszczenia wydają się jaśniejsze i przestronniejsze, dlatego lepiej sprzyjają pracy i odpoczynkowi, a doskonały współczynnik g na poziomie 0,37 sprawia, że na zewnątrz pozostaje aż 63% ciepła słonecznego. Uzyskanie temperatury komfortu we wnętrzach staje się łatwiejsze, a praca konwencjonalnych systemów chłodzenia ulega skróceniu, co wpływa pozytywnie nie tylko na rachunek ekonomiczny, lecz również na zdrowie osób przebywających w pomieszczeniach. Dzięki swoim doskonałym właściwościom szkło SGG COOL-LITE SKN 176 II jest dedykowane do stosowania zwłaszcza jako wypełnienie nasłonecznionych fasad zlokalizowanych od stron południowej, południowo-zachodniej czy południowo-wschodniej. Znika konieczność stosowania dodatkowych elementów zacieniających, dzięki czemu koszty inwestycji ulegają obniżeniu, a elewację budynku cechuje harmonijna, niczym niezakłócona estetyka.


Reklama

  • Element zrównoważonej architektury

Dzięki konieczności hartowania szkło SGG COOL-LITE SKN 176 II może być z powodzeniem stosowane do produkcji pakietów szybowych używanych do realizacji wielkopowierzchniowych przeszkleń – w szczególności fasad, a także świetlików. Bardzo dobry współczynnik przenikania ciepła na poziomie Ug = 1,0 W/m²K dla jednokomorowej szyby zespolonej sprawia, że szkło SGG COOL-LITE SKN 176 II znajduje doskonałe zastosowanie jako wypełnienie termoizolowanych fasad, skutecznie ograniczając straty ciepła w sezonie jesienno-zimowym. Aby maksymalnie wykorzystać właściwości szkła SGG COOL-LITE SKN 176 II, należy je stosować w szybach zespolonych na pozycji drugiej z powłoką skierowaną do wnętrza przestrzeni międzyszybowej. Finalne parametry produktu są uzyskiwane w procesie obróbki termicznej według zaleceń producenta. Szkło SGG COOL-LITE SKN 176 II występuje w taflach o standardowym wymiarze 600x3210 mm i w grubościach 6 oraz 8 mm. Niestandardowe formaty i grubości są dostępne na indywidualne życzenie klienta.

#

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Saint-Gobain Glass Polska

42-530 Dąbrowa Górnicza
Szklanych Domów 1
tel.: 48 32 295 40 00
Fax: +48 32 295 41 08
e-mail: glassinfo.pl@saint-gobain.com
https://pl.saint-gobain-glass.com/
https//www.facebook.com/saintgobainglassplDuże przeszklenia a utrzymanie najlepszej efektywności energetycznej pomieszczeń

Duże przeszklenia a utrzymanie najlepszej efektywności energetycznej pomieszczeń

Światło dzienne odgrywa ogromną rolę, mając wpływ,...

Saint-Gobain siódmy rok z rzędu z certyfikatem Top Employer Polska

Saint-Gobain siódmy rok z rzędu z certyfikatem Top Employer Polska

Grupa Saint-Gobain po raz kolejny otrzymała certyfikat...

Pilkington IGP rozbudowuje zakład w Ostrołęce

Pilkington IGP rozbudowuje zakład w Ostrołęce

Rozpoczęcie prac zaplanowane jest na marzec 2020 roku....

Na targach FENSTERBAU FRONTALE Super Spacer® zaprezentuje gotowość do automatyzacji

Na targach FENSTERBAU FRONTALE Super Spacer® zaprezentuje gotowość do automatyzacji

Mass Customization, czyli masowa adaptacja produkcji do...» Więcej na subportalu szkło