Zrównoważona architektura w nowym świetle – SGG COOL-LITE SKN 176 II

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Przeszklenia fasadowe ze szkła selektywnego Saint-Gobain Glass

fot. Saint-Gobain Glass

Przeszklenia fasadowe ze szkła selektywnego Saint-Gobain Glass


Fasada ze szkła selektywnego Saint-Gobain Glass

fot. Saint-Gobain Glass

Fasada ze szkła selektywnego Saint-Gobain Glass

Systemy przeszkleń fasadowych pozwalają na tworzenie nowoczesnych, często nawet wizjonerskich projektów budynków. Koniecznym wymogiem w tego typu realizacjach jest zapewnienie odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej. Nowe wysokotransparentne szkło przeciwsłoneczne SGG COOL-LITE SKN 176 II z podwójną warstwą srebra o doskonałej selektywności 1,89 sprawdza się w tej roli znakomicie. 

Przeszklone fasady współczesnych budynków komercyjnych są często projektowane z architektoniczną finezją, jednak już nie sam design decyduje o atrakcyjności inwestycji dla potencjalnych inwestorów i najemców. Bardziej niż kiedykolwiek liczą się funkcjonalność oraz koszty eksploatacji obiektu, co może zapewnić tylko zastosowanie energooszczędnych i zrównoważonych technologii. Wzrastająca liczba certyfikacji budynków w programach LEED czy BREEAM jest najlepszym potwierdzeniem tego trendu. Chętnie stosowane przez architektów wielkopowierzchniowe przeszklenia pozwalają wypełnić wnętrza naturalnym światłem, jednak z drugiej strony generują ryzyko przegrzewania pomieszczeń w okresie letnim. Przekłada się to na wydłużenie czasu pracy systemów chłodzenia i pogorszenie bilansu energetycznego budynku. Z tego powodu konieczne jest stosowanie przesłon w postaci lamel czy rolet, które ograniczają emisję światła do pomieszczeń i nie zawsze korespondują z estetyką budynku. Problem ten pozwala rozwiązać nowe szkło przeciwsłoneczne SGG COOL-LITE SKN 176 II cechujące się najlepszym na rynku stosunkiem transmisji światła LT do solar factor g.

  • Komfortowe, jasne pomieszczenia

Szkło SGG COOL-LITE SKN 176 II powstało z myślą o zrównoważonych projektach architektonicznych wymagających rozwiązań łączących ochronę przeciwsłoneczną, wysoką przepuszczalność światła i termoizolacyjność. W odróżnieniu od innych szkieł przeciwsłonecznych SGG COOL-LITE SKN 176 II nie stanowi bariery dla światła słonecznego. Przepuszcza aż 70% światła, zatrzymując jednocześnie promieniowanie cieplne na zewnątrz budynku, dzięki niskiemu współczynnikowi solar factor g na poziomie zaledwie 0,37. Pomieszczenia wydają się jaśniejsze i przestronniejsze, dlatego lepiej sprzyjają pracy i odpoczynkowi, a doskonały współczynnik g na poziomie 0,37 sprawia, że na zewnątrz pozostaje aż 63% ciepła słonecznego. Uzyskanie temperatury komfortu we wnętrzach staje się łatwiejsze, a praca konwencjonalnych systemów chłodzenia ulega skróceniu, co wpływa pozytywnie nie tylko na rachunek ekonomiczny, lecz również na zdrowie osób przebywających w pomieszczeniach. Dzięki swoim doskonałym właściwościom szkło SGG COOL-LITE SKN 176 II jest dedykowane do stosowania zwłaszcza jako wypełnienie nasłonecznionych fasad zlokalizowanych od stron południowej, południowo-zachodniej czy południowo-wschodniej. Znika konieczność stosowania dodatkowych elementów zacieniających, dzięki czemu koszty inwestycji ulegają obniżeniu, a elewację budynku cechuje harmonijna, niczym niezakłócona estetyka.


Reklama

  • Element zrównoważonej architektury

Dzięki konieczności hartowania szkło SGG COOL-LITE SKN 176 II może być z powodzeniem stosowane do produkcji pakietów szybowych używanych do realizacji wielkopowierzchniowych przeszkleń – w szczególności fasad, a także świetlików. Bardzo dobry współczynnik przenikania ciepła na poziomie Ug = 1,0 W/m²K dla jednokomorowej szyby zespolonej sprawia, że szkło SGG COOL-LITE SKN 176 II znajduje doskonałe zastosowanie jako wypełnienie termoizolowanych fasad, skutecznie ograniczając straty ciepła w sezonie jesienno-zimowym. Aby maksymalnie wykorzystać właściwości szkła SGG COOL-LITE SKN 176 II, należy je stosować w szybach zespolonych na pozycji drugiej z powłoką skierowaną do wnętrza przestrzeni międzyszybowej. Finalne parametry produktu są uzyskiwane w procesie obróbki termicznej według zaleceń producenta. Szkło SGG COOL-LITE SKN 176 II występuje w taflach o standardowym wymiarze 600x3210 mm i w grubościach 6 oraz 8 mm. Niestandardowe formaty i grubości są dostępne na indywidualne życzenie klienta.

#

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Dynamicznie przyciemniane szkło Halio w starym brukselskim dworcu Gare Maritime

Dynamicznie przyciemniane szkło Halio w starym brukselskim dworcu Gare Maritime

Instalacja jednego z najbardziej zaawansowanych systemów...

Praktyczna weryfikacja zalet SWISSPACER Air

Praktyczna weryfikacja zalet SWISSPACER Air

Szwajcarski producent szyb zespolonych testuje...

NSG Group zamyka zakład Pilkington IGP we Wrocławiu

NSG Group zamyka zakład Pilkington IGP we Wrocławiu

NSG Group poinformowało, że po szczegółowej analizie...

10 lat gwarancji na transparentność szkła ognioochronnego marki Pilkington

10 lat gwarancji na transparentność szkła ognioochronnego marki Pilkington

NSG Group jest liderem w badaniach nad rozwojem szyb...

Kolejny krok milowy ML System w ramach projektu Quantum Glass

Kolejny krok milowy ML System w ramach projektu Quantum Glass

ML System, wyspecjalizowana spółka technologiczna,...» Więcej na subportalu szkło