| Wyświetleń:478

ClimaGuard Premium2 T – nowoczesne szkło termoizolacyjne w wersji do hartowania

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Zastosowanie szkła ClimaGuard Premium2 T

fot. Guardian Częstochowa

Zastosowanie szkła ClimaGuard Premium2 T


Zobacz również:

oknoad

Montaż okna na Porothermie

Ekspert Stolarki

Nowa aplikacja AR - Winkhaus

Tylko u nas moskitiery na okna łukowe

Wegoma Polska relacja z WinDoor-tech 2019
Reklama

Szkło ClimaGuard Premium2, łączące doskonałe zarządzanie transmisją energii cieplnej z wysoką przepuszczalnością naturalnego światła, to jeden ze sztandarowych produktów firmy Guardian. W częstochowskie hucie ruszyła produkcja hartowalnej wersji T tego sprawdzonego i cenionego szkła termoizolacyjnego.

  • Hartowanie dla bezpieczeństwa

Nowoczesne budownictwo, w szczególności budownictwo energooszczędne i pasywne, wymaga stosowania materiałów najwyższej jakości, charakteryzujących się jak najlepszymi parametrami technicznymi. W przypadku szkła oznacza to wysoki poziom izolacji termicznej, maksymalną przepuszczalność naturalnego światła oraz wytrzymałość i przejrzystość. Produkowane przez Guardian Częstochowa szkło ClimaGuard Premium2 T bez wątpienia spełnia wymagania stawiane przez branżę budowlaną. Dodatkowo produkt ten można hartować, zwiększając jego wytrzymałość na uderzenia, odporność na czynniki mechaniczne oraz naprężenia związane ze zmianami temperatury na powierzchni szkła. Co więcej, jeżeli już dojdzie do uszkodzenia, szkło hartowane rozbija się na drobne, nieostre kawałki, co eliminuje ryzyko zranienia się.

  • Nowa generacja szkieł termoizolacyjnych

Wersja produktu do hartowania ma oznaczenie T. Szkło ClimaGuard Premium2 T stosować można w podwójnych i potrójnych szybach zespolonych, dzięki czemu możliwe jest zagwarantowanie budynkom jeszcze większego komfortu termicznego oraz zapewnienie doskonałego dostępu do światła. W przypadku szyb zespolonych potrójnych poziom przepuszczalności światła słonecznego wynosi 74%, co pozwala na utrzymanie w pomieszczeniach odpowiedniej jasności i rzadsze korzystanie w ciągu dnia ze sztucznego oświetlenia. Przekłada się to nie tylko na lepsze samopoczucie przebywających w budynku osób, ale również na wymierne oszczędności w postaci niższych rachunków za prąd. 

Jeżeli chodzi o współczynniki przepuszczalności energii słonecznej to w ClimaGuard Premium2 T jest on na tyle optymalny, aby pozwolić na stosowanie tego szkła w budynkach pasywnych. W potrójnych szkleniach 4|-18a-4-18a-|4 (wg normy PN-EN 673) wartość współczynnika g (Solar Factor) wynosi 53%, natomiast  Ug = 0,5 W/(m²K). Świadectwem doskonałych właściwości termoizolacyjnych szkła Guardian jest certyfikat przyznany przez Passive House Insitute z Darmstadt w Niemczech, który uznaje ClimaGuard Premium2 jako komponent domów pasywnych. 

#

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Nowoczesny budynek w centrum Kielc z przeszkleniami Effect Glass

Nowoczesny budynek w centrum Kielc z przeszkleniami Effect Glass

Effect Glass S.A. wyprodukował 800 m² szyb zespolonych...

Wymagania termiczne dla okien – o czym należy pamiętać?

Wymagania termiczne dla okien – o czym należy pamiętać?

Wybierając okna, warto pamiętać nie tylko o...

Polver wprowadza aplikację mobilną

Polver wprowadza aplikację mobilną

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów i...

4500 metrów kwadratowych relaksu

4500 metrów kwadratowych relaksu

Ekskluzywny górski kurort Feuerberg, dzięki...» Więcej na subportalu szkło
ii