Robimy coś więcej ze szkła

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

W architekturze trwa fascynacja szkłem. Jak żaden inny materiał budowlany, szkło tworzy oblicze nowoczesnego budownictwa. Vitroterm-Murów S.A. od lat przyczynia się do upiększenia polskiej architektury. Bez wątpienia szkło łagodzi granice między wewnętrzną i zewnętrzną stroną budynku oraz między sztucznie tworzoną przestrzenią i naturą. Jest zarazem atrakcyjnym materiałem zarówno dla architektów jak i projektantów.

Obecnie jest znacznie więcej do przeszklenia niż jedynie wypełnienia otworów budynków. Szkło zostało zamienione poprzez rozwój technologiczny w produkt wysoce funkcjonalny. Istnieje zapotrzebowanie na jego właściwości energetyczne, jak również właściwości materiałowe. Jest to szczególnie widoczne przy przezroczystych szkłach kontroli słonecznej.

INTERPANE jest postrzegana jako pionier w technologii nanoszenia powłok na szkło. Wysoce selektywne powłoki szkieł kontroli słonecznej ustanawiają nowe standardy dla przemysłu. Szkło INTERPANE stosowane w architekturze ma dobrą i zasłużoną markę na międzynarodowym rynku budowlanym.

Od ponad 7 lat Vitroterm-Murów S.A. jest największym polskim partnerem handlowym firmy INTERPANE wykorzystującym szkła słoneczne nowej generacji ipasol oraz szkła niskoemisyjne iplus S.

Powłoki kontroli słonecznej szkła nowej generacji ipasol są tak zaawansowane technologicznie, iż osiągają nieomal granice wytyczone przez fizyczne możliwości. Pozwalają one przedostać się do wewnątrz pomieszczeń niezwykle dużej ilości światła, przy czym charakteryzują się skrajnie niską transmisją energii słonecznej.

Są zatem odpowiedzią na wysokie koszta klimatyzacji będące skutkiem stałego wzrostu cen energii.

INTERPANE wraz z wynalezieniem wysoce selektywnych powłok stworzyła doniosły przełom w technologii uszlachetniania szkła. Nowa generacja fasadowych szkieł kontroli słonecznej ipasol optymalizuje przepływ energii słonecznej. Wysoce selektywne powłoki redukują wartość długich fal promieniowania słonecznego (niska wartość współczynnika `f„g”), które są transmitowane przez światło słoneczne.

Z fasadowym oszkleniem ipasol architektoniczne możliwości są nieograniczone.

Projektanci znajdą dostępność wysoko i nisko odbijających szkieł oraz bogaty dobór kolorów. To daje wolność stworzenia szkła dla budynków na całym świecie. W przeszłości była moda na wysoce refleksyjne szkła, lecz obecnie trend podąża w kierunku refleksyjnie neutralnych szkieł (refleksyjność rzędu 10%).

Nowy trend w parametrach szyb zespolonych ukazuje poniższa tabela

(Budowa szyb 6 ipasol /16 Argon/4)

Rodzaj szkła

Przepuszczalność

światła Lt

%

Przepuszczalność

energii g

%

Współczynnik

przenikania ciepła

U DIN EN 673

Refleksyjność

na zewnątrz

Lra %

Ipasol neutral 68/34

68

37

1,0

10

Ipasol natura 67/34

67

37

1,1

11

Ipasol neutral 52/29

52

31

1,1

10

Ipasol blue 40/23

40

24

1,1

10

Ipasol silber 56/45

56

47

1,1

34

Ipasol platin 47/28

47

30

1,1

40

 

Wady konwencjonalnych szkieł kontroli słonecznej
Konwencjonalne szkła kontroli słonecznej w znacznym stopniu uzależniają transmisję światła w zależności od ilości przepuszczanej energii słonecznej. Wraz z barwą własna szkła, zmienia się sposób postrzegania barw w pomieszczeniu. Ponadto szkła konwencjonalne absorbują część promieni słonecznych przedostających się do wnętrza pomieszczenia zaciemniając je.

Ipasol to więcej światła i naturalnych barw
Szkło kontroli słonecznej ipasol zostało opracowane do szklenia fasad nowoczesnych budynków, ale również ogrodów zimowych oraz stolarki okiennej na nagrzanych słońcem elewacjach budynków jednorodzinnych. Pomieszczenia oświetlone dziennym światłem stwarzają przyjemną atmosferę pracy, jednocześnie oszczędzane jest sztuczne oświetlenie. Kolory wewnątrz pomieszczenia wyglądają naturalnie, jak również nie ulegają zniekształceniom barwy obiektów na zewnątrz budynku obserwowanych przez szyby.

Szkłem typu ipasol oszklono liczne obiekty w Polsce.
Między innymi:

  • Pawilon nr 8 na Międzynarodowych Targach Poznańskich
  • Aulę Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śl. Sosnowcu
  • Akademię Ekonomiczną w Krakowie
  • Budynek „Archicom” we WrocławiuReklama
#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Parametry szkła a estetyka

Parametry szkła a estetyka

Różne budynki to różne potrzeby pod względem...

Nowe rozwiązania dla komfortu akustycznego od PRESS GLASS

Nowe rozwiązania dla komfortu akustycznego od PRESS GLASS

Świadomość zagrożenia hałasem wśród...

NSG Group świętuje 100 lat powstania

NSG Group świętuje 100 lat powstania

Uroczyste otwarcie wystawy poświęconej historii...

Techniczne wyzwania dla stosowania szkła w drapaczach chmur

Techniczne wyzwania dla stosowania szkła w drapaczach chmur

Zaawansowane technologicznie przeszklenia o dużej...» Więcej na subportalu szkło