| Wyświetleń:717

Naklejki witrażowe na szyby i okna – praktyczna ozdoba o wielu zastosowaniach

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Naklejki witrażowe na szyby i okna

fot. myloview.pl

Naklejki witrażowe na szyby i okna


Naklejki witrażowe na szyby i okna

fot. myloview.pl

Naklejki witrażowe na szyby i okna

Naklejki witrażowe na szyby i okna

fot. myloview.pl

Naklejki witrażowe na szyby i okna

Naklejki witrażowe na szyby i okna

fot. myloview.pl

Naklejki witrażowe na szyby i okna

Naklejki witrażowe na szyby i okna

fot. myloview.pl

Naklejki witrażowe na szyby i okna

Istnieje wiele pomysłów na udekorowanie zarówno domowych, jak i firmowych pomieszczeń. Jednym z najbardziej uniwersalnych i praktycznych rozwiązań są naklejki witrażowe. Dlaczego warto wybrać taką ozdobę? Ponieważ ma wiele zastosowań, dzięki czemu sprawdzi się w tak różnych miejscach jak salon, łazienka, korytarz czy służbowe biuro. Dodatkowym atutem jest bogactwo wzorów, co okaże się istotne, gdy zechcemy dopasować wygląd naklejki do estetyki, jaka panuje w naszym wnętrzu.  


Naklejki są nie tylko bardzo szybkie, ale także bardzo proste w montażu. Nie wymagają od nas żadnych specjalnych przygotowań, poza umyciem i odtłuszczeniem dekorowanej powierzchni. Zadania możemy się podjąć sami, postępując zgodnie z informacjami zawartymi w instrukcji, lub zamówić specjalistę, który zrobi to dosłownie w mgnieniu oka. Taki akcent zmieni w wystroju więcej niż moglibyśmy się spodziewać. Zobaczcie, jak wykorzystać witrażowe naklejki, by błyskawicznie poprawić wygląd dotychczasowej przestrzeni. 

Sprytna alternatywa dla firanek


Mieszkanie na parterze ma wiele zalet, a jedną z nich jest z pewnością to, że nie musimy wchodzić na wysokie piętro każdego dnia. Wadą jest jednak to, że przechodzące koło bloku osoby mogą nam zaglądać do okien. 

Choć firanki lub rolety to najprostsze rozwiązanie, są miejsca, w których niekoniecznie się sprawdzą. Dobrym przykładem jest łazienka, gdzie zbiera się para wodna i wilgoć, lub ciemna kuchnia zlokalizowana od północnej strony bloku, której nie chcemy dodatkowo przyciemnić. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą nam właśnie naklejki witrażowe. Ich transparentne fragmenty sprawiają, że przez okno będzie przechodzić światło, ale wzór uchroni nas przed ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz – mówi ekspert z Myloview.pl. – W łazience postawmy na utrzymaną w niebieskiej tonacji mozaikę, a do kuchni wybierzmy floralny wzór imitujący prawdziwy szklany witraż. 


Oryginalna ozdoba mieszkania


Nawet gdy nie mieszkamy na parterze, takie ozdoby okażą się świetnym pomysłem na urozmaicenie przestrzeni. Gdzie możemy je umieścić? Lista miejsc jest naprawdę spora. W przypadku przywołanej przed chwilą łazienki, naklejki witrażowe na szyby pozwolą nam udekorować szklaną ścianę oddzielającą prysznic od pozostałej części pomieszczenia. Współcześnie coraz częściej decydujemy się nie na kabinę, lecz oddzielenie prysznica taflą szkła. Umieszczony na niej wzór zapewni nam większą intymność. 

Nowoczesne aranżacje stawiają także na szklane balustrady przy schodach, które sprawiają, że nawet niewielka klatka schodowa wydaje się większa i jaśniejsza. Abstrakcyjny, geometryczny wzór bądź imitacja szlachetnego minerału wprowadzi wyrazisty akcent do monotonnej przestrzeni. A jeśli mieszkamy w domu z tarasem, na który wychodzimy przez duże, szklane drzwi, również i tę płaszczyznę możemy udekorować wzorem z tropikalnym ptakiem siedzącym pośród kwiatów. W ten sposób będziemy się cieszyć wakacyjnym klimatem przez cały rok. 

Nowy wygląd służbowych biur


Coraz więcej firm, idąc ścieżką wytyczoną przez giganta Google, stawia na oryginalne, efektowne i przyjazne dla pracowników biura. Nie musimy budować zjeżdżalni ani basenów z kulkami. Warto natomiast postawić na wystrój, który jest przyjemny dla oka. Doskonałą propozycją okażą się naklejki na szyby umieszczone na szklanych ścianach oddzielających przestrzenie w biurze typu open space. 

Oto, co doradza specjalista od aranżacji wnętrz: Wzorzyste płaszczyzny zapewnią pracownikom nieco więcej prywatności, a kolorowe desenie sprawią, że chłodna w wyrazie firma nabierze wyrazu. W ten sam sposób udekorujemy także przezroczyste ściany w sali konferencyjnej, dzięki czemu nie będziemy potrzebować żadnych rolet. Z kolei wzory z soczyście zielonymi roślinami mogą ozdobić okna w stołówce bądź kawiarence, które wychodzą na sąsiedni biurowiec. Nie od dziś wiadomo, że zielony kolor ułatwia relaks i daje wypoczynek zmęczonym od pracy przy komputerze oczom.  


Dekoracja dziecięcego pokoju 


Takie ozdoby mogą również pełnić przede wszystkim funkcję dekoracyjną. Naklejki na okna dla dzieci sprawią, że w pokoju pojawią się ich ukochane zwierzaki, postaci z ulubionych bajek, kolorowe motyle, dinozaury bądź statki piratów – wszystko zależy od tego, co spodoba się naszemu maluchowi. Naklejki nie muszą pokryć całej szyby. Możemy nimi ozdobić na przykład górną połowę, jeśli na tej wysokości pojawia się w ciągu dnia słońce, które razi dziecko podczas zabawy. A jeśli w pokoju znajdują się także meble ze szklanymi gablotkami, także i te szyby możemy urozmaicić barwną mozaiką, pasującą do kolorystyki wnętrza. 

Oryginalna forma, praktyczne zastosowanie oraz bogactwo wzorów – witrażowe naklejki to znakomity pomysł na to, by w efektowny sposób dopasować do swoich potrzeb przestrzeń, z której korzystamy na co dzień, zamieniając jednocześnie niewyróżniający się wystrój we wnętrze z charakterem. 

Materiał przygotowano we współpracy z Myloview.pl
#naklejki_witrazowe, #dekoracja_szyby, #dekoracja_okna

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Inteligentne zarządzanie naturalnym światłem w placówkach medycznych

Inteligentne zarządzanie naturalnym światłem w placówkach medycznych

Czy my wszyscy w pewnym stopniu nie jesteśmy włączeni...

Korzyści z zastosowania ciepłej ramki dystansowej SWISSPACER – konferencja Świata Szkła

Korzyści z zastosowania ciepłej ramki dystansowej SWISSPACER – konferencja Świata Szkła

SWISSPACER zaprasza w poniedziałek 9 grudnia od 9:00 na...

Super Spacer® firmy Edgetech w wieżowcu HoHo Wien

Super Spacer® firmy Edgetech w wieżowcu HoHo Wien

Pierwszy drewniany wieżowiec Austrii wskazuje drogę do...

Wolontariusze z NSG Group

Wolontariusze z NSG Group

60 wolontariuszy, 150 godzin pracy, 43 posadzone drzewa,...

Dynamicznie przyciemniane szkło Halio® w starym brukselskim dworcu Gare Maritime

Dynamicznie przyciemniane szkło Halio® w starym brukselskim dworcu Gare Maritime

Instalacja jednego z najbardziej zaawansowanych systemów...» Więcej na subportalu szkło