| Wyświetleń:331

SunGuard® SNX 50/23 firmy Guardian receptą na upalne dni?

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Wysokoselektywne szkło ochrony przeciwsłonecznej SunGuard SNX 50/23 firmy Guardian zapewnia maksimum światła i komfortu

fot. Guardian Częstochowa sp. z o.o.

Wysokoselektywne szkło ochrony przeciwsłonecznej SunGuard SNX 50/23 firmy Guardian zapewnia maksimum światła i komfortu


Kiedy panują upały, niezwykle ważny jest komfort wewnątrz budynku. Sposobem na osiągnięcie optymalnej temperatury oraz odpowiedniego poziomu jasności w pomieszczeniach jest zastosowanie szkła ochrony przeciwsłonecznej SunGuard® SNX 50/23 firmy Guardian Industries’ Glass Group Europe.

Ciesz się światłem – poczuj komfort
Duże przeszklenia o znakomitej przejrzystości gwarantują optymalny dostęp światła dziennego do wnętrza budynku, pomagają stworzyć w nim przyjemny mikroklimat, a jednocześnie zapewniają panoramiczny widok.  Problemem w przypadku wielkopowierzchniowych tafli szkła, wydaje się być ryzyko przegrzewania się pomieszczeń w gorących miesiącach. Tradycyjne metody zabezpieczenia przed słońcem, takie jak rolety, żaluzje czy kotary pomagają ograniczać dopływ ciepła, ale jednocześnie zaciemniają pomieszczenia i zmuszają do korzystania w ciągu dnia ze sztucznego oświetlenia. Zmniejsza to komfort przebywających w budynku osób i prowadzi do dodatkowego niepotrzebnego zużycia energii. 
Skutecznym rozwiązaniem tych problemów może być zastosowanie w budynku wysokoselektywnego szkła ochrony przeciwsłonecznej. Szkło SunGuard SNX 50/23 firmy Guardian dzięki zastosowaniu w nim innowacyjnej powłoki o potrójnej warstwie srebra, przepuszcza 50% naturalnego światła dziennego przy współczynniku całkowitej transmisji energii słonecznej równym zaledwie 23%. Oznacza to, że jest ono w stanie odbić 77% ciepła pochodzącego z promieniowania słonecznego, zapewniając w ten sposób zarówno doskonałą jasność i poczucie komfortu wewnątrz pomieszczenia. Dodatkowo szkło SunGuard SNX 50/23 posiada niską przepuszczalność promieniowania UV oraz znakomitą wartość współczynnika oddawania barw.

Wysokoselektywne szkło przyjazne środowisku
Europejskie standardy dotyczące nowoczesnego budownictwa dążą do zredukowania zużycia energii do minimum. Materiały takie jak wysokoselektywne szkoło pomagają w osiąganiu tego celu poprzez znaczne zmniejszenie zapotrzebowania na stosowanie energochłonnej klimatyzacji. Nie tylko obniża się w ten sposób rachunki za energię, ale również poprawia zdrowie, samopoczucie i komfort osób przebywających w budynku. 
Szkło SunGuard SNX 50/23 gwarantuje kontrolę równowagi energetycznej obiektu przez cały rok. Wartość Ug = 1,0 W/m2K pozwala zapewnić najlepszy poziom izolacji termicznej, możliwy do uzyskania w klasycznym zestawie dwuszybowym.

Szkło dostępne jest również w wersji laminowanej, giętej oraz do hartowania.

Dane techniczne szkła SunGuard SNX 50/23 dostępne są w bezpłatnym programie kalkulacyjnym Guardian Konfigurator, który można pobrać pod adresem:


Zastrzeżenie: wartości wydajności wskazane powyżej są wartościami znamionowymi i mogą ulec zmianie w granicach tolerancji procesu wytwarzania.


Reklama
#Guardian, #szkło, #wysokoselektywne, #

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Nowoczesny budynek w centrum Kielc z przeszkleniami Effect Glass

Nowoczesny budynek w centrum Kielc z przeszkleniami Effect Glass

Effect Glass S.A. wyprodukował 800 m² szyb zespolonych...

Wymagania termiczne dla okien – o czym należy pamiętać?

Wymagania termiczne dla okien – o czym należy pamiętać?

Wybierając okna, warto pamiętać nie tylko o...

Polver wprowadza aplikację mobilną

Polver wprowadza aplikację mobilną

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów i...

4500 metrów kwadratowych relaksu

4500 metrów kwadratowych relaksu

Ekskluzywny górski kurort Feuerberg, dzięki...» Więcej na subportalu szkło
ii