| Wyświetleń:757

Lista TOPTEN – konkurs na energooszczędne okna

To jest artykuł testowy, link podglądu artykułu w danej kategorii, znajduje się poniżej
Zainteresowany? Poproś o ofertę!

http://www.topten.info.pl

fot. http://www.topten.info.pl |

Europejska Inicjatywa EuroTOPTEN została stworzona w cel wyboru najbardziej efektywnych energetycznie produktów w różnych kategoriach. W Polsce realizacją programu zajmuje się Fundacja na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii (FEWE).

W dzisiejszych czasach zakup sprzętu nie jest łatwą decyzją, gdyż rynek oferuje konsumentom tysiące modeli urządzeń. To od nas jednak zależy, ile zapłacimy za sprzęt, a co najważniejsze, ile będzie nas kosztować jego użytkowanie. Portal www.topten.info.pl, rozwijany w ramach projektu Euro Topten Max finansowanego z europejskiego programu Inteligenta Energia Europa, ma za zadanie zapewnienie pomocy konsumentom w wyborze sprzętu. Topten oznacza bowiem najbardziej efektywną energetycznie 10-tkę produktów w różnych kategoriach spośród bogatej oferty urządzeń dostępnych na polskim rynku (m.in. sprzęt AGD, sprzęt biurowy, samochody, źródła światła, kotły, pompy, silniki, kolektory słoneczne). Jest to narzędzie umożliwiające przeszukiwanie bazy urządzeń zużywających energię oraz porównywanie ich ze sobą. Wybór produktów Topten oparty jest głównie o ich efektywność energetyczną, prezentowane są także inne równie ważne dla konsumentów dane, jak: marka, model, cena, zdjęcie. Serwis Topten jest niezależny od producentów oraz dystrybutorów i opiera się na etykietach, standardowych deklaracjach, obiektywnych testach i analizach opracowanych przez niezależne instytucje. Co najmniej raz na pół roku informacje przedstawione na stronie są aktualizowane do stanu najbliższego rzeczywistej sytuacji na rynku.

Lista TOPTEN okien

Fundacja na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii we współpracy z Dolnośląską Agencją Energii zapraszają do wzięcia udziału w konkursie „Lista TOPTEN – energooszczędne okna”. Konkursem objęte są produkty spełniające następujące warunki:

  • zgłaszany produkt powinien być dopuszczony do legalnego obrotu w handlu na terytorium Polski,

  • zgłaszany produkt powinien być klasyfikowany w jednej z kategorii: okna drewniane; okna aluminiowe i drewniano-aluminiowe; okna PCW.  

Okna, które znajdą się na liście 10 najlepszych produktów w każdej z podkategorii, będą mogły się posługiwać logo euro topten (na podstawie odrębnej umowy).

Kto może przystąpić do konkursu?

Uczestnikami Konkursu mogą być producenci oraz dystrybutorzy okien przeznaczonych do montażu w indywidualnym i komunalnym budownictwie. W przypadku dystrybutorów (importerów) okien, dokumentacja zgłoszenia musi zawierać pełnomocnictwo do reprezentowania od producenta. Okna powinny być dostępne na polskim rynku. 

Jak przystąpić do konkursu?

Uczestnikami konkursu mogą być producenci okien dostępnych na krajowym rynku. Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie przez uczestnika karty zgłoszeniowej produktu (okna) wraz z wymaganymi załącznikami. Zgłoszenie następuje poprzez przesłanie karty zgłoszeniowej produktu wraz z załącznikami (drogą pocztową) na adres:

Dolnośląska Agencja Energii i Środowiska

ul. Pełczyńska 11

51-180 Wrocław

z dopiskiem Konkurs TOPTEN.

Karta zgłoszeniowa (zobacz tutaj) oraz regulamin konkursu (zobacz tutaj).

#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!